Системата ми от Етераудио

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#106 Мнение от EmilRachev »

Още един ъпдейт от мен, готова ми е новата машинка, лампова РИАА за ММ и МС дози със Сорс селектор и Атенюатор.
Пак аз си я нарисувах, а от Етераудио ми я изпълниха, за което им благодаря! :P
Ето снимки(пак са ужас :D ):
http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1865.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1863.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1864.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1861.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1862.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето и машината в действие:

http://www.youtube.com/watch?v=-V9qBRDYlbc" onclick="window.open(this.href);return false;
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#107 Мнение от Nikolay Kolev »

Не очаквах тази визия, цепииии :mrgreen:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#108 Мнение от Angel Gekov »

Браво, Емиле! Поздравления!
Всичко е изпипано перфектно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#109 Мнение от Nanko Rusev »

Честито!

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#110 Мнение от EmilRachev »

Nikolay Kolev написа:Не очаквах тази визия, цепииии :mrgreen:
Между стиловете Ретро-Шит и Арт-Гей избрах първото... :mrgreen:
Иначе РИАА-та е изпълнена с някакви руски лампи, които имали по 100 хиляди часа живот без промяна в стойностите, направо ще ме копате с нея... :)

Мерси за честитките!
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#111 Мнение от velinski »

Да си го слушаш с кеф!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#112 Мнение от Nikolay Kolev »

EmilRachev написа:
Nikolay Kolev написа: руски лампи, които имали по 100 хиляди часа живот без промяна в стойностите, :)

Мерси за честитките!
100 000 да не си се объркал нещо, 10 000 ми се вижда по-реално :roll:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#113 Мнение от velinski »

От руските лампи само 6Н30 е с живот 10000 часа, останалите цивилни са стандартно с живот 700-1000 часа по datasheet, някои военни -Е/-ЕВ стигат и до 5000 ч.

Това при номинален режим. Ако лампата се пусне на малък ток с ниско анодно, нищо чудно да поживее много повече. Но пак 100 000 часа ми се струва немислимо. Най-малко отоплението ще умре 5 пъти до тогава.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#114 Мнение от DRGeorgiev »

Честито, Рачев! :HMguit

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#115 Мнение от EmilRachev »

То затова се забавихме доста с изработката, Аспарух казваше, че експериментирал да я направи с някакви руски лампи, които ги използвали даже в сателитната техника, един вид разбирай, че се изпраща в космоса и забравяш за обслужване...
Та от него ги чух тези цифри, и на мен ми се стори изключително много, при условие, че в сд-плеъра ми беше сложил едни лампи, които каза че били с много дълъг живот и гаранцията на руснаците за без промени в параметрите била до 5 хил. часа.
А иначе Аспарух съм го забелязал, че не обича да пържи лампите до крайните им стойности на анодно напрежение, май предпочита по-ниски стойности, поне по мои наблюдения и разговори с него.
Между другото не знам какви са точно използваните лампи за РИАА-та, но интересното е, че не излъчват никаква светлина, като че ли са бяло помътнени отвътре и работят много студени.
За цяла нощ проби стъклото над тях едва се беше затоплило, до към 30 градуса, говорим за напълно затворена кутия без никаква вентилация.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#116 Мнение от Alexander Gekov »

Емо, дали погледна под "екраниращата кутийка"? :)

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#117 Мнение от EmilRachev »

Ангеле, коя от всичките, имам няколко такива по различните машини.
За Риаа-та ли говориш?
Ако е за нея няма поглеждане, защото е бетонирано с някакъв як силикон.

Между другото някакси не беше честно да състезавам сд плеърите, Акюфейса с неговите три левови "шнурове" (с тях дойде от чужбина)срещу сребърните жила на Сонито, реших да им дам равен старт.
След дълго четене по форумите на Акюфейса му поръчах общо взето едни от най-много хвалените по разните форуми на Острова манифактурни кабели.
Така ще мога да сравнявам и кабелите на нашенските и английски малки манифактури. :)
Ето ги, силовия:

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1870.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

3х3=9 жила, 0.6mm дебели, 99.99+% чистота солидно сребро, PTFE Teflon изолация-туба(въздушен диелектрик), накрайниците са Wattgate 320i за IEC-то посребрен, а шукото е алуминиев корпус с накрайници 100% OFC - мед с родиево покритие , криогенно третиран кабел. Ферита мисля да го изхвърля, че май почти никой не го харесва.

Интерконекта:

http://store2.data.bg/hollyshit/UREDBA/ ... G_1869.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Жилата са 0.5mm дебели, 99.99+% чистота солидно сребро, PTFE Teflon изолация-туба(въздушен диелектрик), накрайниците са Neutric 100% OFC - позлатени, изцяло криогенно третиран кабел.
Накрайниците са поени с припой с високо съдържание на сребро, не е заземен откъм усилвателя, кабела е с посока.

Сега Акюфейса мисля, че има по-равни шансове да покаже какво може.
Между другото го носих в Етераудио да му сменят изгоряла крушка на логото, Аспарух го разпарчедоса да го разгледа и веднага му откри една екстра, пойна му две жици по трафа набързо и плеъра заработи на 220 волта.
Язък за труда ми за външен хай-енд тороидален траф с всичките му простотии, сега така ми стои.
Тия японци да ги вземат дяволите, един превключвател отзад не сложили и народа се шубелисва и не си купува техника от Щатите заради разликата в тока. :?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#118 Мнение от silencio »

Направи ли сравнението между двата player-а?
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#119 Мнение от velinski »

EmilRachev написа:народа се шубелисва и не си купува техника от Щатите заради разликата в тока. :?
При европейски експорт в САЩ, вероятността да има и 220V намотка е почти 80%.
Обаче при хамерикански уред, който не е произведен специално за Европа - забрави...
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#120 Мнение от rogev »

velinski написа:... Обаче при хамерикански уред, който не е произведен специално за Европа - забрави...


Exactly, дет'са вика... Преди време такива ядове брахме с един Krell SACD. Беше с две захранвания вътре: импулсно - multi voltage и трансформаторно за аналоговата част с всички необходими намотки. Обърнахме го на 220V (задължително и с нови предпазители за 220V), ама се оказа, че firmware-ъра му е заключен към 60Hz и само гледахме как си мига standby диода с някакъв error код. Гадост. Наложи се да ходи до Германия да сменят чипа с Европейски и това стопи далаверата от по-ниските цени отвъд океана. Така че, внимавайте! Ония оттатък не спят и са си направили много добре сметката. :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта