Най-сетне My system ...Update

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#61 Мнение от haralanov »

[AK] написа:Подходът е на повече от 60 години.
Направо да ги сложим повече от 80 :D

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#62 Мнение от velinski »

nikikoz написа:един съвет, махни тези спойки и сложи хубави обувки, накрайници, спейдове и каквото и да е друго. Ще чуеш разлика, вервай ми :D

П.П. ако не съм довидял на снимката моля да ме извиниш но ми се струва че кабела е запоен
Не мисля, че който и да е механичен контакт/кримпване може да бие една добра спойка. Моите 5 стотинки :wink:
Ще чуе разлика, но в негативна посока.
Не знам дали знаеш, но голите метали (дори златото и платината) образуват окисен слой, който е чист диелектрик.
Не случайно се препоръчва веднъж в месеца да се почистват всички сигнални конектори с изопропилов алкохол. Подобрението се чува веднага.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gore
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Basel
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#63 Мнение от gore »

nikikoz написа:...хубави обувки, накрайници, спейдове и каквото и да е друго.
Да, тези екстри се ползват широко в кар аудиото, сигурно 'щото там (в колата) често е малко трудно да палнеш поялника. Изображение

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#64 Мнение от nikikoz »

Да бе Велиснки как забравих че ти знаеш всичко и имаш обяснение за всичко. Аз обаче съм на друго мнение.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#65 Мнение от velinski »

Аз пък вече не забравям, че с теб нормален разговор не може да води.
Виртуално ти игнорирам глупостите, но се опитвам да предпазя и другите хора от глупости.

В този ред на мисли - преди седмица презапоявах едни бивши твои интерконекти на XLO, на които някой кръжочник се беше учил с поялника. Та там постулатите ти за "полузапоени-полуосукани" проводници бяха спазени с пълна сила. :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#66 Мнение от nikikoz »

Аре без да ми слагаш класификации. Това, че се мислиш за корифей в аудиото е видно от подписа ти. Игнорирай каквото пожелаеш, изобщо не ми дреме.

В този ред на мисли, мой кабели може да си пипал но аз никога не съм ги слушал с оригиналните накрайници. Аз ги слушах с Фурутех без запояване, понеже съм глупак. Тоест пипал си нещо което аз практически не съм слушал. Ако разбираш за какво ти говоря

Виж за твое спокойствие, пак ще спра да пиша. Нямам желание да споря с теб повече. Даже се чудя как не си коментирал дори постовете ми в раздел продажби ( ето ти една идея).

Извинявам се че оспамих темата. Идеята беше друга
Последно промяна от nikikoz на Вто Апр 19, 2011 4:13 pm, променено общо 1 път.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#67 Мнение от velinski »

:lol:

Ниската техническа култура е нещо много вредно за аудиофила... за най-голямо щастие на производителите на лукум.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#68 Мнение от nikikoz »

Последен спам в тази тема - Велински, не ми пука какво си мислиш за мен. До като не ми се обадиш за да проведем поне един тест който да доказва правотата на твойте ТЕХНИЧЕСКИ теории аз няма да отговарям на постовете ти.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#69 Мнение от velinski »

Аз няма какво да се доказвам, най-малко пред теб :wink:

Ти дори не можеш да спориш интелигентно и възпитано и се дървиш като настъпен петел на всяка аргументирана реплика. Освен че имаш ниска техническа култура, се държиш и като пълен неандерталец.

Тъй като държа да се запази нивото на форума, ще продължавам да коригирам всяка казана от теб глупост и за в бъдеще.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#70 Мнение от EmilRachev »

velinski, евала за поста, напълно съм съгласен с теб, крайно време беше някой да му го каже.

Абсолютно всяка тема на nikikoz, без търговските му разбира се, както в този форум така и в един друг се превръщат в един бурен скандал.
Лесно е да се сети човек защо, автора има огромен принос за това с държанието си на крещящо невротично дете, което не търпи чуждо мнение и се зъби непрекъснато, с което предизвиква гневните реакции на останалите.
Някои хора трябва да се замислят малко... :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#71 Мнение от Rumen Suvandjiev »

velinski написа:Не знам дали знаеш, но голите метали (дори златото и платината) образуват окисен слой, който е чист диелектрик.
Още по-зле - полупроводник! Химия - какво да правим...
Единственото по-добро от качествената спойка е заварката. За съжаление най-често е неприложима.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#72 Мнение от nikikoz »

Колеги след толкова много сериозни научно обосновани аргументи мога само да замълча. Тюх....ама чак се засрамих бре :D :D :D

Независимо от подхода, пожелавам все повече добре свирещи системи, със спойки, заварки или със скъпи накрайници....няма значение. Успех на всички в тази посока.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#73 Мнение от Marian Lozev »

Колеги , не се карайте, моля ви!
...и то за загубена кауза.
Прокси да ме извини, но как мисли да чуе нещо с тея говорителчета.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Proximity
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 8:01 pm
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#74 Мнение от Proximity »

Виждам че се забавлявате :lol: (шегувам се)

Сега по темата. Ето какво "сътворих" снощи и останах с доста добро впечатление (за разлика от съседката под мен, която нещо не ми се кефи :lol: ) По съвет закрепих говорителите само с два винта по вертикала, поставих между гумените шайби и шасито памук. След което реших да отделя екрана от земята(не ми се смейте как.... това е просто "проба") Сложих по два винта на всяка станица, и ги вдигнах с 18мм от земята. Така че ппредния панел(екрана) да няма достъп до пода. Да кажа, бях приятно изненадан.



@Marian Lozev
Бавно, но славно. Са казали хората. Като ги взех тези говорители в заводския им вид и сега след Мод-а раликата е доста чуваема( не казвам, че е това което трябва да е , но е начало към добрия звук.) Някой ден дай боже, и аз ще се радвам на (Lowther)-Примерно. Но до тогава каквото дал бог.... или по-скоро каквото си купя. :P :oops:
Прикачени файлове
19042011641.jpg
19042011640.jpg
My Audio system:
Monoblocks JJ- ECC99/6C4C 2W - Created by Nikolay Kolev
Marantz CD60/TDA1541A/heavy modded by Nikolay Kolev
Мрежов филтър/Схема на Аспарух Желязков/
Cabels:Interconnect Siltech London. speakers cabels:ПВА-1 copper solid core.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-сетне My system ...Update

#75 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Proximity написа:По съвет закрепих говорителите само с два винта по вертикала, поставих между гумените шайби и шасито памук.
За съжаление си пропуснал нещо много съществено (оцветяването на текста е от мен):
haralanov написа:Примерно изрязваш два обръча от филц, с дебелина примерно 5 или 10мм, подлагаш ги помежду им и осигуряваш стабилен механичен контакт на говорителя към пода посредством дървена греда, хваната в долната част на магнитната му система.
Говорирелят трябва да има твърда неподвижна опора.
Изключение на този принцип са т.нар. всевълнови резонатори, но това не е твоят случай.

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта