Част от системата на "Оушънмен"

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Част от системата на "Оушънмен"

#1 Мнение от oceanman »

2 годишното ми отсъствие се дължи на това нещо :D
трудно е да се каже, че е ТЛ, трудно е да се каже, че е хорна, не е и TQWT..Моя разработка...
Абсолютно безрезонансен корпус. Материали ПДЧ, МДФ, финландски брезов шпертплат. Челен панел 67 мм-8 слоя. Стени-4 слоя различен материал-34 мм. Финш-по подобие на Сонус фабер- с истински дъски над здравия корпус... Около 60 килограма за 42 литра... Още се уточнява филтъра. Всичко е зградено с най-добри материали..само кутията излезе над 1000 лева. За чифт.. Използвани са около 30-40 килограма лепило( за 4 колони) :D
Пищялката ще бъде с уевгайд.В момента е SEAS 27TFFC. Сега е на отделен корпус, антирезонансен и отделен от цялостната конструкция. Линията е абсолютно аеродинамична отвътре. Филтъра ще бъде изпълнен с Тритек бобини, Миллс резистори, и аудин кап, Мундорф,или 'юпитер кондензатори.. Има и други кандидати... Филтъра е изнесен извън кутията да не пречи на аеродинамиката...

Аеродинамичните ъгли са рязани от мен на филиики :D
Оказа, че, че с този преден порт са доста зависими от акустиката на помещението... Сцената която правят е много добра, бърза, стегната и широка звукова картина... В началото дори не ми харесаха, но провявих воля все ак и ги настроих... натъманяването продължава....
Смятам го за сполучлив проект..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В ход е завършването на усилвател с 6С19П с драйвер 6С4П.
Изпълнен е необичайно. Блока с изходните трафове е самостоятелен модул, заради огромните си размери... желязо FEMAG 0.1мм
Честотен обхват в реална схема 20 херца на -0.6 децибела до към 67 килохерца май...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Работното шаси работи, в момента работи, подготвя се и същинския модул с усилвателя.
реализиран е с качествени части- АUDIONOTE прехвърлящ кондер, Black Gate NX в драйвера и Black Gate Standart на крайната лампа. Mills KIwame, Alan BradlY, PRP резистори 1% Ще бъде опроводен с монокристална мед, галета с посребрени контакти...

Аватар
DIY
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от DIY »

Поздравления за уникалния дизайн и изработка!
Не мога да устоя и да попитам кога ще имаш време и
възможност за се чуят?

Поздрави,
Ангел

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivan Dimov »

Абсолютно безкомпромисен както винаги. Когато бях у вас ми обясни подробно за този проект и от тогава се чудя кога ще се сколасаш да го пуснеш.
С голямо нетърпение ще чакам момента когато ще си свободен, за да ти погостувам :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Много яки :D

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Малко компромиси - много музика

#5 Мнение от haralanov »

Едно голямо БРАВО от мен!

Напълно те подкрепям в решението да ползваш уейвгайд, с който първо ще се изравнят вертикалните центрове на двата говорителя и второ ще придаде фундамент в долния диапазон на високочестотния.
Предполагам аеродинамиката на конструкцията си казва тежката дума :wink: Така се правят нещата :smt023

Любопитно ми е до каква честота на срез (от първи ред) Ревелейтъра продължава да има добър тембър (като се абстрахираме от това колко високо трябва да свири с оглед високочестотния). Тоест, субективно къде би го отрязал, за най-добро и динамично звучене, ако не трябваше да го пускаш да оперира в средночестотния диапазон?

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#6 Мнение от Vasil Nikolov »

:smt038 :smt023 супер визия , остава да го чуем.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Borislav Stankov »

Изглежда впечатляващо! 8O :smt023

Интересно е, че при TQWT устата е доста по-малка от твоята, а и там нещата са по-различни.

Аз бих го нарекъл TQWT-Horn хибрид ;) нещо средно между къса хорна и TQWT.

Вътре в кутията има ли вата?
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#8 Мнение от Momchil »

Честито и от мен !
Дизаинерско и предполагам музикално изпълнение . :)
Поздрави : Момчил

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Miroslav Danov »

Оушънмен, кефя се на смелия ти индивидуален подход!:smt023 Успех в настройката на филтри и вата . Дано да няма голям гребен при ниските.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Oceanman за пореден път вдига летвата.
Респект!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#11 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Поздравления за ентусиазма и респект за усилията.
За мене твоят проект е по-скоро хорна, отколкото TQWP или друго, но май ситуацията е като при Пинокио ;)
А цената /по-точно - себестойността ти/ на корпусите замалко да се доближи до тези -
Изображение

П.П. Какво е наложило изрязването на целия отвор за пищялката, и в окончателния /готов/ вариант само пищялката ли го затваря или си монтирал отвътре допълнително затварящ елемент ?
Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#12 Мнение от oceanman »

Благодаря, за отзивите,приятели, но нека да чуем след време окончателният вариант..
Отговарям подред.
Ревелатора съм го резнал средно височко-около 2 килохерца с първи ред филтър и втори за пищялката. Мисля, че около 1500-2000 херца максимум трябва да му се пуска за да работи сфазирано и тембрално добре.
Ако бе само контура, може би и към хорна да клони, но вътре е пълно с вата, като при ТЛ, контура е плавен и няма обособена камера. Разбира се правих всякакви проби, оформях камера, но веднага гракват средите заради компресията и потъват... Сега са свободни.
TQWT със сигурост не е-контура плавно преминав в експонента.
Бях върл противник на предните портове и все още съм-много трудно се нагласят в необработено МИ помещение за разлика от горни, долни,задни портове... Сметната бе линията за 32 херца, но по-скоро смятам, че реално достига до около 35-37 на -10, но пък има мащабност в целия звуков диапазон леко подобно на хорна. Реакцията е по-бърза от на нормална ТЛ.
Пищялката лежи в отделен корпус(то си личи по корковия обръч), който не е проблем да се вмести в дебелия 8 пластов 67 милиметров челен панел... Тук и дума не става за каквито и да е резонанси и гребенчатости на сигнала. Но това е временно решение... Очаквам по някое време да се появи уевгайдас което и фазовите центри ще са сфазирани, което бе първоначалния замисъл...

Аеродинамиката, както преди години споменах е от първостепенна важност.

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта