Големия и малкия кът

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Nikola Nikolov

Големия и малкия кът

#1 Мнение от Nikola Nikolov »

През почивните дни си ги заформих /снабдих се с етажерки от
Практикер от по 39 и 25 лв.....и ....лампа , с която слушам Кинг Кримсон,
ранния ЙЕС, CREED, Куйнси Джоунс, Нина Симоне...../:
http://www.flickr.com/photos/12596932@N ... 854797815/
http://www.flickr.com/photos/12596932@N ... 854797815/
http://www.flickr.com/photos/12596932@N ... 854797815/
http://www.flickr.com/photos/12596932@N ... 854797815/
http://www.flickr.com/photos/12596932@N ... 854797815/

botzi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#2 Мнение от botzi »

Да вземеш да изхвърлиш тази лампа че само разваля идилията .... абе изобщо мястото и не е там, а и другите лампи не светят ли достатъчно ;)

Nikola Nikolov

#3 Мнение от Nikola Nikolov »

А бе и аз така мислех, ама да видя какво ще кажат другите.... :lol: ,
ей тъй малко да се наруши тишината тук, :D !

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Nikola Nikolov написа:А бе и аз така мислех, ама да видя какво ще кажат другите.... :lol: ,
ей тъй малко да се наруши тишината тук, :D !
Не е аудиофилско (а пишеш за hi-end в подписа си) да се ползват такива "етажерки" :D

Nikola Nikolov

#5 Мнение от Nikola Nikolov »

Хе-хе....не в етажерките е звука, а в амповете и озв. тела :D 8) 8) 8)
С тестови диск с честоти от 20 - 20000 хц трафовете на 2А3 и 6С41С
вадят за диапазона амплитуди почти еднакви за всеки амп, а хорните започват да свирят м/у 40-50 нц /нямам 45 хц/. При 30 хц се чува някакво присъствие на звук, при 40 - се чува осезаемо, а от 50 нагоре свирят нормално! 8)
Всеки може да чуе всичко това при мен, но като гледам няма желаещи :wink: А и настъпва морски сезон, за пътувания. С господина от предния пост предпочитам пътищата ни да не се пресичат.... 8)

Stilian Andonov

#6 Мнение от Stilian Andonov »

:lol: Супер са на вид компонентите! Браво за вложения труд и знания. Пробвай само да оптимизираш системата с една (зелена) лампа по-малко :wink: , пък предполагам също добре ще свирят дори и ако ги наредиш high end-ски на пода, сигурен съм че Нанко се пошегува в предния си пост :D

Nikola Nikolov

#7 Мнение от Nikola Nikolov »

На снимката лампата е излязла много натрапчиво зелено, но всъщност свети много приятно и като допълнение към "среднощна" музика, а и предполага
и заразява към фантазиране, усъмотяване, философски размисли :partyman: :smt033 :smt035 [smilie=love together.gif]

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Stilian Andonov написа::lol: Супер са на вид компонентите! Браво за вложения труд и знания. Пробвай само да оптимизираш системата с една (зелена) лампа по-малко :wink: , пък предполагам също добре ще свирят дори и ако ги наредиш high end-ски на пода, сигурен съм че Нанко се пошегува в предния си пост :D
Има поговорка "Всеки аудио компонент свири като това, върху което е поставен".

Скромното ми мнение е че е много по-добре на пода (за момента съм така) отколкото на такива "конструкции".

За някои нямат значение поставките, за други кабелите, за трети разположението, а за някои дори и останалите компоненти (визирам един хай-ендър правещ лампови усилватели и ползващ колони "КОДА")...

В нормалния свят/действителността може и да е така :lol: , но не и в хай-енда

Дадох (според мен) градивна критика, в отговор на
А бе и аз така мислех, ама да видя какво ще кажат другите.... Laughing ,
ей тъй малко да се наруши тишината тук, Very Happy !
знам че някои влизат във форума само да получават похвали и да продават техника, но ... техен проблем. Човек трябва да може да излезе от гледната си точка и да се опита да разбере какво му говорят другите (някои не само плюят по "отсрещния лагер") и евентуално да изведе ползи от това.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rumen Zografov »

Nanko, спри се, man! :wink: Хубаво е да обръщаш внимание на детайлите, но в случая е неуместно. :D
@Nikola - :smt023 ...keep walking... :wink: и обръщай внимание не само на аудио-компонентите, но и на цялата "бърлога" за слушане на музика. :D
Последно промяна от Rumen Zografov на Сря Апр 30, 2008 10:01 am, променено общо 1 път.
Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

Nikola Nikolov написа:А бе и аз така мислех, ама да видя какво ще кажат другите....
.,...тази етажерката освен , че е ефтина и грозна , е като стара китайска машина за засичане на земетресения , обира де що има вибрация , а идеята на хай-фай стоиката е точно обратната. Дано подходат ти към създаването на Хай-Фай устройства е различен :wink:
Rumen Zografov написа:Nanko, спри се, man! :wink: Хубаво е да обръщаш внимание на детайлите, но в случая е неуместно. :D
@Nikola - :smt023 ...keep walking... :wink:
...брат човека иска мнения и ги получава :)




п.с....лампата няма да е коментирам , въпрос на вкус.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Stilian Andonov

#11 Мнение от Stilian Andonov »

Nanko Rusev написа:Скромното ми мнение е че е много по-добре на пода (за момента съм така) отколкото на такива "конструкции".
Ами като е така си обнови "важната тема" в раздел "моята система". Първото което прави човек, като прочете горното ти мнение е да отиде да види твоята система и там за сега се наблюдава лампов усилвател върху масичката на баба ти (сигурен съм че тука поговорката ти издиша, защото масата изглежда дървена :wink: ) и другото, което се набива на очи е една табуретка с китеник, която сигурно ползваш за бас-трап, третото е логото ти Bigger is better и ОТ с "огромните" FE126Е.
Не знам какъв е тоя човек, дето си е постнал системата тука, но ако не си се майтапил, откровено си се заяждаш.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

Stilian Andonov написа:
Nanko Rusev написа:Скромното ми мнение е че е много по-добре на пода (за момента съм така) отколкото на такива "конструкции".
Ами като е така си обнови "важната тема" в раздел "моята система". Първото което прави човек, като прочете горното ти мнение е да отиде да види твоята система и там за сега се наблюдава лампов усилвател върху масичката на баба ти (сигурен съм че тука поговорката ти издиша, защото масата изглежда дървена :wink: ) и другото, което се набива на очи е една табуретка с китеник, която сигурно ползваш за бас-трап, третото е логото ти Bigger is better и ОТ с "огромните" FE126Е.
Не знам какъв е тоя човек, дето си е постнал системата тука, но ако не си се майтапил, откровено си се заяждаш.
... :D :lol: най-накрая някой да каже на Нанчо докато гледа треските в очите на другите да обърне внимание и на гредата в своето... много добре , така се ражда истината.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nikola Nikolov

#13 Мнение от Nikola Nikolov »

ОК!
Етажерките отиват за книги, то и затова жена ми ги беше поръчала, а аз я издебнах, докато беше на работа, да си направя снимките. А иначе слушам с хорните 6С41С, който е на земята, то се вижда, че свети!! 8) 8)
2А3-RCA ги ползвам за спец. случаи!!
Иначе нося на бой, доброжелателен майтап. вино, ракия :lol:
Който иска, да заповяда на слухтене! :D 8)

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Angel Gekov »

Че Нанко не харесва шкафовете е ясно - и моят беше подложен на конструктивно-унищожителна (на това май му викат оксиморон) критика, но все пак успях (надявам се) да разсея страховете му с пространни обяснения за стабилизираната нова конструкция на последната версия на шкафа:D В трудовете на другаря Ленин има статия "Главозамайване от успеха", та Нанко, и той като другаря Ленин, ни пази от тази болест. :D (Майтап бе, Уили) :D. Между другото, мисля, че категоризацията "важна тема" не е дело на самия Нанко, така че той не може да търпи негативи заради чужди критерии.

А за слушането - защо не. Предстоят 6 дни празници, казвай кога - ей къде е Стара Загора.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#15 Мнение от Nanko Rusev »

Ivan Rachev написа:
Stilian Andonov написа:
Nanko Rusev написа:Скромното ми мнение е че е много по-добре на пода (за момента съм така) отколкото на такива "конструкции".
Ами като е така си обнови "важната тема" в раздел "моята система". Първото което прави човек, като прочете горното ти мнение е да отиде да види твоята система и там за сега се наблюдава лампов усилвател върху масичката на баба ти (сигурен съм че тука поговорката ти издиша, защото масата изглежда дървена :wink: ) и другото, което се набива на очи е една табуретка с китеник, която сигурно ползваш за бас-трап, третото е логото ти Bigger is better и ОТ с "огромните" FE126Е.
Не знам какъв е тоя човек, дето си е постнал системата тука, но ако не си се майтапил, откровено си се заяждаш.
... :D :lol: най-накрая някой да каже на Нанчо докато гледа треските в очите на другите да обърне внимание и на гредата в своето... много добре , така се ражда истината.
Не-обновяването на темата от известно време е нарочно. Снимки мога да правя :lol: Чакам да пусна версия 2.

Иване, точно ти би трябвало да знаеш че действам по нещата ... За истината си много прав - и аз никога не съм се сърдил на критика.

Ангеле :wink:

П.П. заяждането с мен можеше да го направите в моята тема :lol: да не се разводнява единия спам с друг.
Ако някой право-имаш ги премести там, с радост после ще отговоря на Stilian Andonov със снимки. За момента само ще му кажа "Евала, че споделяш!" (неговата тема).

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта