Хорните със горна уста in progress

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#61 Мнение от Nikolay Kolev »

Браво Ивелине, направил ли си тестве как са хорните, като устата е надолу.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#62 Мнение от Dgd »

Абе, струва ли ми се, или действието се развива у Павката? :o

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#63 Мнение от EmilRachev »

По моята логика би трябвало като устата е отгоре баса да звучи по-добре.

Мога и да обясня защо - по мои наблюдения ниските се движат ниско долу по земята, като устата е отдолу се сещате, че не долавяме всичко от тях, хващаме главно последващите многократни отражения в стените на помещението, което прави баса бавен и не много верен.
Като устата е отгоре би трябвало ниските слизайки надолу да минат покрай ушите ни, по-успешно и верно да се прихванат от слуха ни.
Разбира се, най-добре да се тестват и двата варианта, но за мен май с "горна уста" ще бъде по-добре в ниския регистър.

Иначе на Ивелин едно голямо БРАВО за труда и старанието!
Само се чудя с фурнироването как ще стане работата, като вече са завършени хорните.
Май в даденото положение е най-добре да се лакират на няколко ръце хорните с подходящ матов лак.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#64 Мнение от Ivelin Braikov »

Nikolay Kolev написа:Браво Ивелине, направил ли си тестве как са хорните, като устата е надолу.
Като стане време, ще дойдеш да послушаш, и след това пак ще ме попиташ (ако сметнеш тогава, че все още те интересува същото :D ).

Владо, да, у Павел. Евала на Павката!

Емил, леко докосна повърхността на една от основните идеи, които исках да заложа в проекта. Въпреки всички твърдения, че баса е ненасочен, мога уверено да заявя, че баса на хорните е особено директен. Красота! Цялата музикална картина е изградена върху гиганстка основа от супердинамичен бас, който минава през тялото ти с лекота, докато останалите звуци прелитат във всякакви посоки наоколо. Има 4 причини устата да е в горната част. Едната е насочеността.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#65 Мнение от Mo »

Ivelin Braikov написа: Има 4 причини устата да е в горната част. Едната е насочеността.
А може ли да споделиш и останалите 3, че ми стана интересно. Инак, гледам Пафката ги подкарва с Гу-81М-ците ;)
Поздрави.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#66 Мнение от Ivelin Braikov »

Не. :wink:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#67 Мнение от haralanov »

Ицо, не знаеш ли че в аудиото най-важно е да има мистицизъм :D Какво си тръгнал да питаш за толкова секретни неща, които не са за "простосмъртни" :D Бързо си посипи главата с пепел за това, че си попитал :lol:

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#68 Мнение от Mo »

Лош си Пешо, човека ме вижда, че съм пълен ръб и е прав какво да ми обяснява. Тъпото е че идеята на форума ми се губи малко, а наистина куцам в психо-акустиката и ми бе интересно това решение, наистина ми се стори интересно и различно.
Офф: Пешо ти не се крий, дължиш ми един линк за фтулките. 8)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#69 Мнение от Marian Lozev »

Адмираций за вложения труд...
Кофти е, малките пространства ни серат на труда, но лудите хора с тежки хорни :mrgreen: и ниските четоти, нямат спирачки. :js :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#70 Мнение от Ivelin Braikov »

Mo написа:Лош си Пешо, човека ме вижда, че съм пълен ръб...
Никога не би ми хрумнало да направя подобен род категоризация за някой, който не познавам.
"Не" означава, че имам съвсем лични виждания по някои въпроси за хорните, които няма сега и тук да споделям, най-вече защото няма как да не се появи някой, който веднага ще каже, че са пълни глупости и оттам ще трябва да теоритизирам и да обяснявам и накрая ще се забатачиме...
А намигващото смайли след "не"-то означава: Да, Мо, видял съм страници назад, че имаш желание да чуеш хорните и го имам предвид. Та като почнем да слушаме ще си бъбрим на дълго и на широко.

Мистиката, Хараланов, е пълна. :lol: Ма сложил съм всякаквите снимки, вижда се добре какво представлява хорната и отвътре от самото начало. Вижда се и камерата и всичко. Ще ти издам една много важна и мистична тайна: всичко е благодат! :D
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#71 Мнение от Mo »

Ivelin Braikov написа: Никога не би ми хрумнало да направя подобен род категоризация за някой, който не познавам.
"Не" означава, че имам съвсем лични виждания по някои въпроси за хорните, които няма сега и тук да споделям, най-вече защото няма как да не се появи някой, който веднага ще каже, че са пълни глупости и оттам ще трябва да теоритизирам и да обяснявам и накрая ще се забатачиме...
А намигващото смайли след "не"-то означава: Да, Мо, видял съм страници назад, че имаш желание да чуеш хорните и го имам предвид. Та като почнем да слушаме ще си бъбрим на дълго и на широко.
Thumbs up!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#72 Мнение от Marian Lozev »

....колеги какво става, ще имали концерти.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#73 Мнение от Ivelin Braikov »

Остана работа по привеждането на усилвателите на Павел в по-завършен вид. След туй би трябвало да има концерти. :smt033
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#74 Мнение от Pavel Pramatarov »

Ето още няколко снимки на хорните във финален вариант след инсталирането им. Работа има още и то не малко, но системата за момента е разсвирена и резултатът на този етап е задоволителен. Както виждам има много хора с интерес да чуят системата, така че свържете се с мен - 0888896617 или с Ивелин и всеки нека се чувства поканен.

Поздрави, Павел
Прикачени файлове
IMG_6209.JPG
IMG_6205.jpg
IMG_6201.jpg

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорните със горна уста in progress

#75 Мнение от varieca »

Това определено ще даде по-добър бас от долно разположена уста. Но не по споменатите причини, а защото по тавана няма мебели и няма какво да им пречи да се разгърнат.
А "ниските се движат ниско долу по земята" точно толкова колкото и горе по тавана и ъглите, когато излъчвателят (устата) е на съответното място. И при двата случая има акустичен рупор :)

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост