Първият ми лампов усилвател (за слушалки)

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Първият ми лампов усилвател (за слушалки)

#1 Мнение от dimovdid »

Това е първият ми лампов усилвател. Направен е по третата схемата (с обратната връзка)на Morgan Jones ot www.headwize.com . Очакванията ми бяха по-големи, но въпреки всичко свири добре със слушалките които имам. Липсват му ниски честоти и високите не са достатъчно отчетливи-звучат малко замазано. Използвам кондензатори Фуджикон за изходни. Може-би трябва да взема нещо по-хубаво. Резисторите са 1% металослойни от Комет.
Корпусът е от дуралуминий.
Очаквам градивна критика или някоя добра дума :wink:

Поздрави: Димо

Едно предложение от мен-Ако може да показвате и вътрешния вид на усилвателите, които сте правили за обмяна на опит.

Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от dimovdid на Сря Фев 13, 2008 12:37 am, променено общо 1 път.

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от joro66 »

Интересен подход откъм финиш. А и копчето от Веф-а се вързва :) . С какви слушалки го слушаш?

Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#3 Мнение от dimovdid »

Копчето се връзва нали? Корпусът мога да го направя прекрасно и от орех ,и от дъб или бук, но за десктоп система мисля, че това подхожда повече. Слушалките ми са от един уотмен. Смятам да ги сменя с К55 на AKG. Това е...

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#4 Мнение от Boqn Nikolov »

dimovdid написа: Смятам да ги сменя с К55 на AKG. Това е...

AKG K66 :!: Тея К55 имат напонпан бас и високи няма,ама въобще :wink: К66 имат вярно звучене,а и по-голям SPL :wink: По-добрият избор са.
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#5 Мнение от dimovdid »

AKG K66 :!: Тея К55 имат напонпан бас и високи няма,ама въобще :wink: К66 имат вярно звучене,а и по-голям SPL :wink: По-добрият избор са.


Малко отклонение от темата, но К66 са полуотворен тип и се притеснявам, че звукът ще се чува когато работят и ще притеснявам околните. Много ли се чуват наистина при нормална сила.[/quote]

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#6 Мнение от Boqn Nikolov »

При ниски нива не се чува,но ако по-усилиш стават като радиоточка :lol: При нормални нива си се чува нормално,като за отворен тип слушалки,звука е на ниво :!:
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Borislav Stankov »

Аз имам К66 и мога да кажа, че са голям компромис, но за сметка на това са еФтини като цена качество стават.

Колкото до ампа, ако кутията му е дървена ще звучи по-добре.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Andrei Angelov

#8 Мнение от Andrei Angelov »

Мен лично ме радва. Поздравлениия. Дай малко подробности за захранването - 2 трафа, реле... 8O

Andrei Angelov

#10 Мнение от Andrei Angelov »

intelman написа:
Andrei Angelov написа:Мен лично ме радва. Поздравлениия. Дай малко подробности за захранването - 2 трафа, реле... 8O


едното ще да е дросел :idea:

пп: и ако видиме една снимка на монтажа под лампите :) няма да е лошо


Може, разбира се и да е дросел, особено това ръждивото..., само авторът ще каже.... :oops:
а.

Anonymous

#11 Мнение от Anonymous »

И RFT-тата присвяткват при първоначално включване... Сподледно мерих съпротивлението на една RFT EL34 и го сравнявах със това на Tesla EL34 - определено беше различно. Първата присвятква, втората - не. Същия ефект съм го виждал и в един стар лампов телевизор, пак имаше лампа RFT вътре - достатъчно стара беше за да кажа че това в случая определено не беше проблем... Телевизора все още работи :)

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта