Колони с лампови филтри

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Колони с лампови филтри

#1 Мнение от toroid »

Какво ще кажете за това 8O :?: Аз ли не съм чувал за такива филтри или този е гениален изобретател..........................А на долу продължава да обяснява:









Пуснато на: Чет Мар 15, 2007 17:52 Заглавие: Продавам дискотечни тонколони

--------------------------------------------------------------------------------

Продавам дискотечни тонколони 200 W RMS power

рефлекторни са и сас ъс лампови филтри
паралелна връзка на изходите
Басовият говорител е 12"

цена 400 лв


Какво ще кажете за това 8O :?: Аз ли не съм чувал за такива филтри или този е гениален изобретател..........................А на долу продължава да обяснява:



Регистриран: 19 Авг 2004
Мнения: 26
Местожителство: Велико Търново
Пуснато на: Чет Мар 15, 2007 22:50 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

От цената мога да смъкна 50 лв. а относно какви са що са тези колони мога да кайа следното: изработка уникат в смисъл че няма други такива защото са праени по начин какъвто съм искал, а човека който ги е изработил само ги е изчислявал и сглобявал...филтрите им са с лампи, което допълва качеството на звука и добавя тази екстра че говорителите им никога няма да се издънят...ползвани са на слаб усилвател за тях и затова няма как да им има нещо...Казвам че са дискотечни и действително това беше предназначението им, но те никога не са пускани на подобно място, винаги в апартамент
_________________
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1210544
Последно промяна от toroid на Пет Мар 16, 2007 8:38 am, променено общо 2 пъти.

D.Kolev

#3 Мнение от D.Kolev »

õà
ñåùàì ñå çà êàêâî ãåíèàëíî èçîáðåòåíèå ñðåùàùî ñå ïî íàøèòå øèðèíè ñòàâà âúïðîñ :lol:

Gavril Gavrilov

#4 Мнение от Gavril Gavrilov »

Туй да не е защитата с крушки :lol:

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от toroid »

За защита крушки "добре" :wink: ама да ги нарича филтри.......... :?

John3V

#6 Мнение от John3V »

Да, определено става въпрос за крушки с нажежаема жичка.
Представяте ли си при големите вибрации, какво ще се случи с радио лампите?
Дори и JBL го слагаха до преди няколко години по колоните си - за защита на високочестотните драйвери, но за разлика от повечето "каквато крушка имаме - такава слагаме", бяха нагласени много добре.
Така и не видях по магазините да се продават такива крушки, но и не ги видях да изгарят, а в една чалгаджийница в центъра свириха повече от 2 години, като постоянно се виждаха светлините през фазонверторите на колоните.

Слагал съм на самоделки филтри, на мястото на предпазителя крушки 12V, 5W (или две последователно, че доста горяха станиолчетата на ВЛД-тата), но така се скапваше звука, че просто се губеше смисъла. Далеч по-добро решение е, ако се ограничи с компаратор, който при поява на напрежение (ток) по-високо от колкото е 90% от максималното на говорителя да "прекарва" сигнала през да речем мощeн (20 Ohm/5W и нагоре) резистор.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост