стерео vs ресивър

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Kissman

стерео vs ресивър

#1 Мнение от Kissman »

Слушал съм стерео повече от 20 години,нормално е както всичко друго и тази област да претърпи промени.И тези промени са в многоканалното звучене.Всеобщата грешка в мнението на хората е че домашното кино не свирело добре аудио и е само за кино..Така е,съгласън съм, но това важи за евтините системи с тези сателитчета дето са по една педя големи.Я да вземем да си оборудваме една сериозна система с един добър ресивър за около 1000 лева,едни яки,големи колони,ама не само предните а всичките 5 или 7 и тогава да правим сравнение с един скъп стерео усилвател.Незнам за вас ,но аз откакто чух албум записан в DTS формат повече не ми се слуша стерео.За филмите не говоря въобще как звучат защото ефектите са просто невероятни.Тук по-големите спорове са за това как звучи аудио затова пиша и аз моето мнение по въпроса.Тези които продължават да си държат на стерео звученето са според мен закостенели,консервативни хора на по 50-60 години които не са слушали друго или ако са слушали то тези системи за домашно кино не са като тази която описах по-горе.Разберете че основното правило е:всяко нещо което е all in one не звучи както когато се сглобяват поотделно компонентите и второто важно нещо за саунда е колоните да са мощни,големи и тежки....а не сателити.
Това е моето мнение и моята система в къщи е такава,който не ми вярва на написаното може да направим едно тест състезание с неговата стерео уредба.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

Благодаря Ти, че ни удостои с внимание и авторитетно мнение!

Дойде тука да ни светнеш закостенелите мозъци или просто днес ти е скучно и си говориш сам? Каква е точно целта на твоето словоизлияние, че не разбрах? Защо реши че някой иска да се състезава с теб?
Последно промяна от velinski на Вто Яну 30, 2007 12:23 pm, променено общо 2 пъти.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: стерео vs ресивър

#3 Мнение от Demiurg »

Kissman написа:Незнам за вас ,но аз откакто чух албум записан в DTS формат повече не ми се слуша стерео.За филмите не говоря въобще как звучат защото ефектите са просто невероятни.


Гледал съм концерти така - гледам музикантите - пред мене, слушам ги - ОКОЛО мене ??!!! Не, благодаря !!!! :lol:
Виж, за ефекти по филмите - става.

Kissman

#4 Мнение от Kissman »

това е по повод на спора ми с един приятел кое е за предпочитане-стереото или многоканалното звучене

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: стерео vs ресивър

#5 Мнение от Ivan Rachev »

Kissman написа:.
Това е моето мнение и моята система в къщи е такава,който не ми вярва на написаното може да направим едно тест състезание с неговата стерео уредба.
.... :smt033 приема състезанието , с удоволствие ще размажа жалката ти теория , единственното ми условие е , първо да слушаме музика на мойта система -0889626590,0878626590,9898893
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: стерео vs ресивър

#6 Мнение от Angel Dimitrov »

Kissman написа:Слушал съм стерео повече от 20 години ...
......Тези които продължават да си държат на стерео звученето са според мен закостенели,консервативни хора на по 50-60 години които не са слушали друго или ако са слушали то тези системи за домашно кино не са като тази която описах по-горе.

Това е моето мнение и моята система в къщи е такава,който не ми вярва на написаното може да направим едно тест състезание с неговата стерео уредба.


Добър ден, господине на преклонна възраст спрямо мен, закостенелия консервативен младеж на 27 години който си изрита ресийвъра за много канално звучене и подари трилентовите тежки масивни колони на приятелчета да им се радват. Поставяте ли си чутовната уредба за жертвен агнец и да я замятате през терасата ;-) ако един усилвател - стерео и две широколентови озвучителни тела - хорни вземе да свирне по хубаво за аудио от това което са чували ушите ви през тези 20 години слушане и слушане и пак не сте чули както трябва;-)

П.С. Нали няма да ми се ядосвате че пиша така детски шеговито, закачливо?

Kissman

#7 Мнение от Kissman »

Иване,не рабрах защо ми поставяш такива условия да чуем първо твоята система.....какво значение има,смяташ че няма да направя разлика ли...е,добре съм все още със слуха,макар че съм на преклонна възраст.Пиши ми някои данни за твоето чудовище,ако може де

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Bobby »

Аз също мога да ти покажа в едно и също помещение и с едни и същи колони разликите м/у стерео и DTS. (и то с рисийвър за повече от 1000лв.) Ама само разликата ЦД-Усивател и ДВД-Рисийвър е достатъчна.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

искаш дани :D ми ето ти...3-метрови широколентови хорни по 700 литра едната , директноотопляеми еднотактни моноблокове в пълен клас А без решетъчен ток и обратна връзка с сребърнонавити изходни трафове и отделни захранвания ( целия усилватек тежи 120 кг ) , киното ми е с Ямаха DSP- AX 3200 с лампови предусилватели за 6-те канала....имали достатъчно масивност ...:lol:
п.с. искам първо да слушаме при мен за да ни спестя ходенето при
теб :wink:
Последно промяна от Ivan Rachev на Вто Яну 30, 2007 12:50 pm, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от toroid »

Хайде пък сега премина на данни.Нали ще се състезаваш за добър звук а не за "велики"параметри :evil: Защото ако по мощност на усилвателя и колоните съдиш за качеството на звука.............по-добре-"ОСТАВИ"! :!: [smilie=to funny.gif] И не намесвай възръста с аудиофилството защото тук сме само няколко на "преклонна"възраст но покрай младите се донаучихме да слушаме СТЕРЕО :twisted: :ctf:

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Bobby »

Ivan Rachev написа:искаш дани :D ми ето ти...3-метрови широколентови хорни по 700 литра едната , директноотопляеми еднотактни моноблокове в пълен клас А без решетачен ток и обратна връзка с сребърнонавити изходни трафове и отделни захранвания ( целия усилватек тежи 120 кг ) , киното ми е с Ямаха DSP- AX 3200 с лампови предусилватели за 6-те канала....имали достатъчно масивност ...:lol:
Бая МАСИВНО звучи 8O

Kissman

#12 Мнение от Kissman »

Иване,не си ме разбрал пич....не меря мускули с " НАПРАВИ СИ САМ" ,дай нещо стандартно....защото иначе то е все едно да правим канадска борба с теб,ами просто нямаш шанс:-)...мишка срещу слон..Но виж,това което предполагам ще намерим общо мнение е че при избора на тонколони важи принципа-размера има значение,нали?

Kissman

#13 Мнение от Kissman »

toroid
не бъди злобен,не е добре за възрастта ти (ни).Аз съм се наслушал на стерео,ти ако не си продължавай...явно всеки си разбира различно тая тема

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivan Rachev »

Kissman написа:Иване,не си ме разбрал пич....не меря мускули с " НАПРАВИ СИ САМ" ,дай нещо стандартно....защото иначе то е все едно да правим канадска борба с теб,ами просто нямаш шанс:-)...мишка срещу слон..Но виж,това което предполагам ще намерим общо мнение е че при избора на тонколони важи принципа-размера има значение,нали?
...пич ще викаш на някой от домашните :wink: , на канадска ще те пробвам когато кажеш ....сега кажи кога ще дойдеш....или нещо вече системата ти е стандартна , нали беше масивна и мачкаше стерео системи...какво стана сега , голям мъж а го е страх :lol: ..казвай ще го правим или си поредния провокатор въздухар ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Kissman

#15 Мнение от Kissman »

иване,казах ти вече-изкарай ми стерео усилвател който се продава по магазините а не правен от тон инженери,това е друго ниво на разговор и тестове

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост