Ревплюцията на Tannoy...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Demiurg »

^
... Нещо не схванах майтапа. Абстрахирайки се от цифрите (и стотиците ватове), колоната е добра.
Не помня дали точно дали TD10 или TD12 слушах там (че не беше скоро), но само тя ми хвана ушите.
Друг е въпроса за тия 6К каква хорна може да стане... !!!! :P

Аватар
Cvetomir
има опит
има опит
Мнения: 343
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#3 Мнение от Cvetomir »

само не разбрах защо "Дълговременна мощност: 400W" е по-малка от "Кратковремена мощност: 200W" , и тия от технополис не се ли усетиха вече , че ги дават по "господари на bgaudio.org" : D :D :D
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rumen Zografov »

За 6К може би колоните са специални и пиковата им мощност е по-малка от номиналната [smilie=to funny.gif]
Иначе са маааааалко прехваленки Dimension - серията и паричките им спокойно могат да са около 3К,ама 6.... :roll:
И нещо гледам трилентови пише....къде ли е третия говорител и какви ли честоти възпроизвежда той?!?! :butthead:
Изображение

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Bobby »

И нещо гледам трилентови пише....къде ли е третия говорител и какви ли честоти възпроизвежда той?!?! :butthead:[/quote] Колоната е наистина трилентова,просто се поинтересувай по-сериозно за TANOY Dimension, и изобщо не е за подценяване. :wink:

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Zografov »

bobby написа:И нещо гледам трилентови пише....къде ли е третия говорител и какви ли честоти възпроизвежда той?!?! :butthead:
Колоната е наистина трилентова,просто се поинтересувай по-сериозно за TANOY Dimension, и изобщо не е за подценяване. :wink:[/quote]

Ми...чух ги,само че големите - TD12.Свирят,определено :smt023 Ама чак 6000 лв :smt018 ,че те даже са и повече 12-ките :roll:
И тия коаксиални изпълнения.... :?
Изображение

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от Audiomaster »

Наш модел(на Great Sound) с 2 бр. 8" баси на Vifa и среди и пищялки собствено производство,куполни,тази "танойка" просто я закопа!!Единствено откъм горната граница на високите поддадохме,но нниските и не са на ниво....А цената на нашата бе 500 лв,тогава,преди 3 години.Сега да е 750.Долната граница,която постигнахме,бе 22 Hz,звука бе доста линеен и приятен.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Bobby »

Незнам,може и да си прав.Според мен Dimension са доста добре в ниските.Лично на мен ми се струва,че може да имат малко проблем в туитера,но ниските... (като за колона с бас рефлекс),мое мнение :wink:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#9 Мнение от Bojo »

Audiomaster написа:Наш модел(на Great Sound) с 2 бр. 8" баси на Vifa и среди и пищялки собствено производство,куполни,тази "танойка" просто я закопа!!Единствено откъм горната граница на високите поддадохме,но нниските и не са на ниво....А цената на нашата бе 500 лв,тогава,преди 3 години.Сега да е 750.Долната граница,която постигнахме,бе 22 Hz,звука бе доста линеен и приятен.


Епппппппппппа! 22 Херца!!!! Супер! И как ги установихте тези 22 Хц?

Пич, ако успееш да докараш свирнята на точно този модел Таной с твоите колони, аз се наемам да ти намеря поне 5 купувача, които ще ти платят по 3 бона за чифт.

MAX

#10 Мнение от MAX »

Аз си мечтая за сносни 30Хц на -1-2дб :D пък 22 едва ли е за простосмъртните :roll: Някой може ли да даде инфо за БЕТА 50 на инфинити? що за колони са и стават ли за парите си.Че един авер ги е заплюл,ама аз се опитвам да го разколебая :roll: .Говоря му за фул реиндж ама..... 8O

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Bobby »

А и още нещо,Vifa е доста сериозен говорител и всичките ги познаваме добре,но по никакъв начин неможе да се сравнява с този говорител на Tanoy.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта