Поредната заблуда...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Поредната заблуда...

#1 Мнение от Anton Nikolov »

High-end авто CD...с mp3?!
:smt119
http://91111.com/a2/offers.asp?p=1424555
Не спряха да заблуждават хората тия търговци.
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"

Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#3 Мнение от Anton Nikolov »

Напълно съм съгласен с теб LZ,просто се ядосвам много като си мисля,че някой хора като го купят това се хвалят после,че имат High-end.
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#5 Мнение от Anakin »

То и аз да съм чичкото с 2-та милиона и мен не мош ма убедиш че пайниъра ми за 500 хилки не е по хубав от твойто дето и марка няма.Това каза един мой приятел във ВакУУм Бургас :wink:(там ставаше дума за едни шлокави ямахи които свирят като хилти или щтилк)

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

"High End"

#7 Мнение от Goro »

Още едно понятие, значещо нещо и имащо стойност - "High End" е грубо откраднато и ще бъде обезценено от търговската мелачка!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Защо дискутирате това с Хай Енд-а?
Това не е интересно!
Погледнете какво е написано - 4х50 вата мосфет...
Стъпалото е без удвоител на напрежение, поддържах дълго време подобни боклуци в един русенски сервиз и знам какво се слага.
4 мостови стъпала са в чипа и той е или на Хитачи или на СТ, рядко се ползват Тошиби...
Ето тъпата сметка:
14.4 волта максимално напрежение в/у акумулатора.
Ако крайното е по схема общ сорс, т.е. двата дрейна са към изхода се получава почти пълно използване на захранващото напрежение - примерно излизат 14 волта на изхода, което при 4 ома (това е минималния товар за тия щайги, макар, че повечето интегрални усилватели от автомобилния десен работят и на 2 ома, но не и когато се ползват всички налични стъпала в чипа!) е 3.5А пиков ток, а това означава едно - 24.5 вата максимална изходна мощност...
Нещата съвсем не са такива, понеже крайното НЕ е изпълнено така, а си е стандартен пуш пул - двата сорса са в изхода...
Някой ми обясняваше, че заради това, че бил с мосфет транзистори не било така...да, ама като изрежем един синусоидален полупериод от същия като параметри правоъгълен от него остават почти 30 процента като площ, което си е сериозна ЖЕГА, отделена в/у едно мижаво радиаторче, завряно в едно НЕПРОВЕТРЯЕМО арматурно табло...
На едни Кенууд-и просто им изключваше постоянно термичната през лятото като ги поозориш...
Много ЛЪЖАТ самите производители, търговците е ясно че са кухи лейки и не отбират от дисциплината.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

gps

#11 Мнение от gps »

Плацебо ефекта е известен отдавна :wink: :D Когато сложиш някой така че освен да чува и да вижда нещо посредствено като звук но с грабващ окото дизайн-струва му се че свири добре.А ако не го вижда :wink: мнението му е друго :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За съжаление е много трудно човек да бъде безпристрастен.
Една от първите стереосистеми е била изпълнена под формата на шкаф, който е давал илюзия, че има и говорител по средата между левия и десния. Това било за "улеснение" на слушателя, който чува звуци оттам, а не вижда кой ги зъзпроизвежда.
Има марки, като Cyrus и NAD например, чиито модели умишлено бяха меко казано скучновати откъм дизайн именно за да се противопоставят на порочната тенденция всичко да се прави все по-лъскаво. В резултат на това някои посредствени марки последваха същата мода, само за да направят изделията си да изглеждат по-"истински".
Повечето хора не са склонни да поставят в хола си грозна вещ, но един аудиофил трябва да се научи да не обръща внимание на външния вид, докато слуша....

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост