Една малка доработка за по-пълно стерео звучене...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Rumen Suvandjiev »

unufrinio написа:Както казах - не целя да обидя някого, но с големия си опит поне бъдете полезни...


Относно големия опит си прав.
Сега да ти обясня защо ти се смеят.
Страхувам се, че си открил дървеното колело. Това свързване е известно още от края на 60-те години.
С тази разлика, че за да се получи "разширение на стереоефекта", ненапразно го слагам в кавички, третата колона се разполага зад слушателя. Още тогава това не е имало претенции, че подобрява звуковата картина, а по-скоро се е използвало като забавен ефект.
С едно единствено изключение: През 1982 година излезе албумът на Brian Eno "Ambient # 4 On Land", в който наистина има кодиран трети канал, представляващ разликата между останалите два и декодирането се постига именно чрез такъв тип свързване. Това е дело на студийните инженери от Grant Avenue Studio Ontario, Canada, през септември 1978 - януари 1982 под вещото ръководство на самия Eno.
Ако имаш желание да се занимаваш с аудио, като начало не е зле да научиш, че СТЕРЕОТО Е 3D звук.
Моят съвет е - по-малко самомнение и повечко уважение към хората, които са доста по-напред с материала...

GabroVeca

#33 Мнение от GabroVeca »

външен човек би си помислил че имате мания за кристален звук...да попитам аз - виждали ли сте на ДжейВиСи системката с Wood Cones на колонките - дали и те вадят такъв звук?

unufrinio

#34 Мнение от unufrinio »

Със сигурност аз не съм колумб...само че за разлика от някой които са изчели книгите за аудиото от самото му зачеване и знаят кое,кога,кой,и що е създадено или направено-то обикновенният аудио "любител"(-нека така да се изразя че аудиофил е силна дума за вас) който е започнал просто защото там си го влече, и че иска нещо повече от това което му се предлага на пазара...или било то защото е нямал кинти за да си го купи на готово-то трябва сам да се лута и да прави от нищо нещо....а точно в такава държава живеем-работим за да могат едни да имат - а останалите....
и като изключим този дребен фактор - време-пари - то ни остава само малко с което да се развиваме в тази област-било то като хоби,мания,или каквото и да било.
Както и да е - въпроса е в това че не съм видял досега усилвател с такъв изход,или пък някой да го използва,а със сигурност доста съвременни мелодии(песни) обръщат внимание на този канал!
Затова мисля че на някои ще им е добре дошло!
И със сигурност много ми е любопитно как звучи една система от ЕТЕР АУДИО -но надали някога ще имам възможноста да го направя.
Но, това че има някой подобна система...далеч не означава че трябва да се държи арогантно с тези които са "невежи" и нямат!

............
:rolleyes:

Аватар
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от miro_vampiro »

unufrinio защо ли си мисля че моята уредба Kenwood има точно такива два изхода,значи има и такива усилватели !
Поздрави

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Rumen Zografov »

unufrinio написа:...а със сигурност доста съвременни мелодии(песни) обръщат внимание на този канал!
............
:rolleyes:


И кои са тези мелодии и песни и как точно обръщат внимание на *този* канал? :wink:

П.П. Не знам защо си мислиш,че някой се държи арогантно...и аз съм невежа,и аз нямам системата на Иво (alnico) или Теди (Freestate)...моята не представлява и 1/10 като качество на звука дори...но към мен никой не се е държал арогантно - напротив дори!!! :wink:
Изображение

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Stefan Stefanov »

unufrinio, не видя ли че теб никой не те критикуваше лично?
Всички критикуваха статията, без да знаят кой я е писал. (Можеше например да съм я пуснал аз :wink:).
Върху теб се нахвърлихме след като ти се появи с претенциите си, неподкрепени с нищо. Не е добре да се изхвърляш много, още повече когато нямаш много опит.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от Ivan Rachev »

unufrinio това е най-безмислената статия и експеримент в аудиото за който някога съм чувал ( като се замисля може и да не е най-тъпата но с абсолютна сигурност е най-безмислената )
нито съм споменавал от кой е нито съм имал впредвид да те излагам...уви ти го направи сам :wink:
струвами се че изобщо не си разбрал в какъв сайт си попаднал.
основните преоритети на сайта ни е да вдигне аудионивото на българина ,което заради такива статийки не е ниско а просто го няма :wink:
опитат ти да подобриш сцената по даденият от теб начин има едно единствено определение: с пръдня боя не става :wink:
за твое огромно съжаление хората с качествени системи са много повече от колкото ти се иска , с Етери системи са 35 души а има още
300-500 души в БГ с системи над-00 000 лв , да не говорим че правилно построена система за 300лв обезмисля по категоричен начин абсолютно всякакви начини да подобриш стереокартината ,сцената и въздуха :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#40 Мнение от Daniel Petrov »

хората не могат да разберат, че Хай Енд вместен в бюджет 1500-2000 кинта
(визирам DIY малък еднотактен лампов и фулрейндж говорители, монтиране в самостоятелно направени хорни) не съществува... освен тук, в бг.
Има далеч по скъпи системи (много пъти), които свирят по зле...
Това го пиша по повод реването на разни юзъри, които задават въпроса "защо е толкова скъпо, на неомонтана кит-а струва еди колко си?"
Измеренията са различни просто и Рачев много правилно го е казал - от пръдня боя не става.
Уморих се да чета глупости от хора, които изобщо не стоплят в какъв сайт са попаднали...и никак не се усещат...
Това е DIY сайт, ориентиран към най високото ниво в аудиото - Хай Енд-а.
И създателите му точно това са заложили като основна негова идея - създаването на самоделки, конкуриращи по качество много по скъпи фабрични системи...и далеч по евтини от тях.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Stefan Stefanov »

А, и по въпроса време-пари, никой не може да ме убеди че не може да си купи един молив и лист хартия. Ако има такъв да ми се обади да му подаря.
Следователно всеки има условия да твори и изчислява колкото си иска...
Кой те ограничава да проектираш системи, които могат да стуват $100000?
Липсата на пари и неуредиците в държавата не са оправдание за никой че е некомпетентен!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Rumen Zografov »

Anonymous написа:Според мен пък сайта ви след като е предназначен за DIY техника то не би следвало да се толерира само Hi-END изпълненията.
А доколко може само с лист и молив... май неможе.


А защо не си направи труда да се регнеш преди да правиш "точни" констатации? :wink:
Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от Daniel Petrov »

Anonymous написа:Според мен пък сайта ви след като е предназначен за DIY техника то не би следвало да се толерира само Hi-END изпълненията.
А доколко може само с лист и молив... май неможе.

Това си е според теб, а така като гледам или не си регистриран или ти е по удобно да пишеш анонимно :)
Виж, обемен монтаж на усилвател с ТДА2003 върху някой радиатор също е DIY, там е работата, че според нас си е някакъв боклук и не може да се нарече даже усилвател.
Виж, никъде не се прави така:
Тия последен клас да учат с тия дето са в първи заедно, нивата са различни, така, че... на който не му изнася си търси къде преподават на първокласниците, макар, че тука има и такива...
И те точно не се усещат като изцепят някоя неадекватна констатация/въпрос и предизвикат иронични усмивки у околните...
И само с лист и хартия може, проверено е!
Аз все още си смятам стъпалата по тоя начин, даже не ползвам калкулатор доста често, а си ги пиша сметките на листче като в доброто старо време.
Да, освен лист и хартия трябват знания и въображение, ама толкова - друго не ти трябва.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

teodor
има известен опит
има известен опит
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#44 Мнение от teodor »

@ unifrino- Господине, Вие май сте от онези 95% от българите , дето все пискат, че са недооценени,работят много(време) за малко пари и т.н....Пречат ви държавата, ЕС и международното положение и заради световния заговор на капиталистите не можете да се реализирате.
На такива като Вас , моята 70 годишна майка им задава следия въпрос: " Като си толкова умен, къде са ти парите тогава?" :lol: :lol:
Наистина не мога да разбера как жив човек ще каже- "това едва ли ще мога някога да си го позволя..." 8O 8O 8O . Вместо да ревете и да правите от нищо-нещо, измислете (направете ) нещо свястно. Ако не можете - платете на знаещите и можещите и се наслаждавайте на резултатие на техния (и Вашия) труд. :smt020

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#45 Мнение от Bojo »

GabroVeca написа:външен човек би си помислил че имате мания за кристален звук...да попитам аз - виждали ли сте на ДжейВиСи системката с Wood Cones на колонките - дали и те вадят такъв звук?


Габровец, колонките свирят наистина добре. Аз първо "чух" в стаята с 30 и кусур чифта колони, че нещо "свири", а след това разбрах че са "киснатите в саке" и причие. Звукът на еднолентова система е неповторим, друг въпрос е цената им.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта