ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#1 Мнение от haralanov »

Господа, ето я нашата "гордост" :lol:
Мисля коментар не е нужен. Това да се опиташ да обезмислиш близо 90-годишната история на говорителите с един размах е достатъчно красноречиво и говори най-вече за героя от скрийншота:
Палячо с палячовците.JPG
8O 8O 8O

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#2 Мнение от velinski »

Хай-ендът се кове най-вече идейно, Пепи :mrgreen:

Това е логично продължение на темите за резисторите без разлика в звука и кабелите без посока

Но пасторският стил на изказа е идентичен. Алелуя!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#3 Мнение от Veselin Krachunov »

Е, недейте така... Ангел си има и своите добри страни. Проблемът при него е, че повече чете, измерва и приказва, отколкото да седне да слуша. Защото иначе след 3-4 години активен слушателски опит човек просто не може да излезе с подобно твърдение, особено пред широка удитория, и особено пред млади и неопитни хора, които тепърва тръгват по пътя на познанието в областта.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#4 Мнение от velinski »

Кой не слуша? Той ли не слуша? Той е слушал докато ние сме ходили прави под масата - питайте го :lol:

Проблемът е, че едно е да слушаш, друго е да чуваш :wink:

"Интересът клати феса" - симпатична българска поговорка
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#5 Мнение от Veselin Krachunov »

То за слушане сигурно слуша, но има много голямо значение на какво и с какво...
Освен това допускам, че щом го казва публично, сигурно твърдо го вярва (иначе би трябвало гузно да си мълчи), което би било жалко при неговия опит.
А относно интересът: когато се постави на първо място винаги се получава опорочаване - мой опит.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#6 Мнение от velinski »

Veselin Krachunov написа:А относно интересът: когато се постави на първо място винаги се получава опорочаване - мой опит.
Абсолютна истина. За съжаление при някои е for living.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Всеки си има някакви вкусове и мнения.

Ангел, като форумец има някаква система, която той харесва; а като професионалист има продукт, по който работи (при това интересен според мен).
Та лично на мен, мненията му са ми в пъти по-интересни от на много други известни форумни личности, които нито са направили какъвто и да е интересен аудио продукт, нито имат лична система. Тези обаче не са един или двама, пишат почти винаги високомерно и дори имат последователи ... Имената им нямат значение, всеки следящ форумите ги е виждал.

Та, Ангел не е чак толкова зле. Даже има какво да се научи от него :D

Нанко

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#8 Мнение от varieca »

Естествено, че има какво да се научи от него. И не виждам защо трябва се отваря тема срещу мнение различно от това на другите. Аз не взимам ничия страна по спора за мембраните, но аргументът "90-годишната история на говорителите" ми се вижда слаб. Автомобилостроенето e с 200 годишна история, но Common rail двигателите се появиха едва преди 20 години.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#9 Мнение от DJ Popa »

varieca написа:Автомобилостроенето e с 200 годишна история, но Common rail двигателите се появиха едва преди 20 години.
При автомобилите-да, но при корабните ДВГ, системата "Обща горивна шина" или както е модерно да се нарича сега "Common Rail" си съществува от няколко пъти по 20 години :wink: . Както се казва-нищо ново под Слънцето. Мнението ми е само за конкретния, цитиран факт. Изобщо, ако се отърсим от втълпяваното ни с години от училищата, медиите и литературата, и се поинтересуваме от "еретична" литература, то може и да ни просветне, че сегашната човешка цивилизация, далеч не е най-еволюиралата цивилизация, която е съществувала на нашата планета. Та в този смисъл, има да преоткриваме колелото... Но това е една друга тема.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#10 Мнение от DRGeorgiev »

Хараланов следих с интерес темата в другия форум и заставам на 100% зад твоите виждания,само не видях смисъла да се занимаваш със отговори на безсмислените брътвежи на явно напълно глухи хора!
Харесвам много това което правиш и знам,че знаеш какво да търсиш за постигането на по-релното звучене.
Пътят е този и смело напред!!!
Поздрави!

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#11 Мнение от DRGeorgiev »

varieca написа:Естествено, че има какво да се научи от него. И не виждам защо трябва се отваря тема срещу мнение различно от това на другите. Аз не взимам ничия страна по спора за мембраните, но аргументът "90-годишната история на говорителите" ми се вижда слаб. Автомобилостроенето e с 200 годишна история, но Common rail двигателите се появиха едва преди 20 години.
А бе ти май си сбъркал форума.Иди във автомобилни форуми и пиши на дълго и на широко сред себеподбни.
Какво общо има автомобилостроенето със музиката?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#12 Мнение от Kiril Kirilov »

Поздрав за всички, които имат да научат нещо от него :-D :-D :-D :smt044 :smt044 :smt044
А, бе хора, страшно се обърквате понякога?! Какво ви става :-D

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#13 Мнение от kygar »

DRGeorgiev написа:
varieca написа:Естествено, че има какво да се научи от него. И не виждам защо трябва се отваря тема срещу мнение различно от това на другите. Аз не взимам ничия страна по спора за мембраните, но аргументът "90-годишната история на говорителите" ми се вижда слаб. Автомобилостроенето e с 200 годишна история, но Common rail двигателите се появиха едва преди 20 години.
А бе ти май си сбъркал форума.Иди във автомобилни форуми и пиши на дълго и на широко сред себеподбни.
Какво общо има автомобилостроенето със музиката?
Изпреварил си ме,щях да напиша нещо подобно! :D

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#14 Мнение от Borislav Stankov »

що ли само се хабите не мога да разбера, според мен Петър го ръчкат само за да пише, защото всички обичат да го четат :)
Петре едно предложение за теб - искаш ли да ти направя аудио - блог ? Ще пуснеме реклами и всички приходи от тях отиват за твоите аудио експерименти само продължавай да пишеш приятелю! :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ПЪРВЕНЕЦЪТ В РАЗДЕЛА

#15 Мнение от Borislav Stankov »

@kygar - бате гледам, че и ти се мъчиш да ограмотиш некои аматьорчета в другия форум, но според мен е само загуба на време това ...
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта