"Днес вече никой не е чувал за лампите"- каза проф

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

"Днес вече никой не е чувал за лампите"- каза проф

#1 Мнение от Goro »

Снощи, 19 март, в интервю по TV7 с Диляна Грозданова в предаването "Отзвук", ректора на ТУ-София, реши да даде пример за бурното съвременно развитие на технологийте. Той каза: " Когато бях студент, учехме лампови приемници с 6 и 7 лампи, а днес вече никой не е чувал за лампи". Но журналистката, чиито съпруг е вносител на най-скъпото лампово аудио, го апострофира, че хората знаят и дори ламповата техника е много скъпа, защото е най-качествена.
По-нататък в интервюто, професора обясняваше как създават специалисти равностойни на тези от най-престижните европейски университети.
Много тъжно е да гледаш по телевизията, как журналистка образова - професор и то ректор.
Последно промяна от Goro на Вто Мар 20, 2007 9:37 am, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

Хахаха жалко, че не съм го гледал - струвало си е
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivo_Hristev »

Смешно, ама факт....

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Днес вече никой не е чувал за лампите"- каза

#4 Мнение от Borislav Uzunov »

Goro написа:Снощи, 19 март, в интервю по TV7 с Диляна Грозданова в предаването "Отзвук", ректора на ТУ-София, реши да даде пример за бурното съвременно развитие на технологийте. Той каза: " Когато бях студент, учехме лампови приемници с 6 и 7 лампи, а днес вече никой не е чувал за лампи". Но журналистката, чиито съпруг е вносител на най-скъпото лампово аудио, го апострофира, че хората знаят и дори ламповата техника е много скъпа, защото е най-качествена.
По-нататък в интервюто, професора обясняваше как създават специалисти равностойни на тези от най-престижните европейски университети.
Много тъжно е да гледаш по телевизията, как журналистка образова - професор и то ректор.

[smilie=to funny.gif] :smt033
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#5 Мнение от Vasil Nikolov »

Ректора на ТУ-София да го духа.Направете си сметка на какво техническо ниво се намират нашите университети.Аз мога да го закарам в станция където ще му покажа лампов предавател с лампа висока около един метър, но няма да му е безплатна екскурзията на шибания ректор.Смотаняк

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Не ме учудва.
Българските академични среди в по-голямата си част се състоят от мухлясали буквоядци. Кадърните хора, които са решили да се издигнат в тях имат един единствен начин - раболепие към великите "светила", достигнали до постовете си отново по същия начин.
Не е важно какъв научен труд си написал, важното е на кого си се позовал и кой е рецензент.
Та за лампите ... никак не ме учудва.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#8 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Не виждам проблем в случая. Човекът просто не е знаел каква е ситуацията с лампите днес, а и не е длъжен. Ситуацията в нашата образователна система /висша и средна/ вече е съвсем друг /политически/ въпрос.
Проблем виждам когато добре информирани за лампите хора целенасочено водят борба против инакомислещите.
Изображение

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

ïðåäïîëàãàì âñåêè å âèæäàë êèíåñêîï , à è ìàñîâîòî èçïîëçâàíå íà ëàìïèòå íå å ñïðÿëî ïðåäè 150 ãîäèíè.
òî÷íàòà äóìà áåøå èçïîëçâàíà ïî-ãîðå "ìóõëÿñàë" :roll:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

LZ написа:В интерес на истината, все още, макар и вече малко, но има знаещи и можещи хора в университетите.


Именно заради тях, а не заради лампите се включих в полемиката.
Аз също познавам талантливи хора, които са решили да се посветят на академична кариера и те са споделяли трудностите, свързани с авторитаризма в тези среди.
Колкото за въпросното изказване, когато даваме примери от една област, трябва наистина да сме сведущи в нея. Аз например не разбирам от астрофизика и затова не си служа с примери от тази област.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от Dimitar Atanasov »

Все пак държа да отблежа, че конкретната длъжност на която е един човек в университетите не е резултат от неговите умения. Особено това се касае за административния персонал, като декан, ректор и т.н. Критерия за техния избор е по-скоро дали са оправни, а не доколко са умни и ли знаещи. Ето например моя настоящ декан от началото на мандата се занимава с ремонти на факултета и маистори, а всички знаем какво е да имаш майстор в къщата си.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта