DIY или Yamaha RX650?

Съобщение
Автор
Ebor

DIY или Yamaha RX650?

#1 Мнение от Ebor »

Първо се извинявам, ако темата не е съвсем в точния форум!
Имам усилвател Technics A700 MOSFET new class AA , ако не се лъжа 2x70 W и колони Jamo Classic 8 - long term power 150W, short term power 200W. Помещението ми е някъде около 100м2 и пълно с чупки, колони, стълби и пр. Звука не се получава както трябва и мисля, че ми трябва повече мощност ( най-малко). Басовете са хилави и звученето е кресливо, а на по-висока мощност почва и да криви. Мисля, че усилвателя ми не е достатъчен за тези колони, а и на тях им трябва помощ от събуфър. Спрял съм се на ресивър Yamaha RX 650 и събуфер Jamo E7SUB, но си задавам следните въпроси:

1. По-добър ли е този ресивър от един DIY MOSFET стерео усилвател , който може да се реализира за по-малко пари. Цената на Yamaha RX 650 е 899лв. Разбира се там има 5+1 канала, DACи сума други неща, но аз не съм примрял за за surround , а и не гледам филми. SACD не съм виждал, а имам стотици audio CD, които искам да слушам. Знам за NAIM, Densen и др., но там предполагам цените са космически. :(
2. Все пак дори и с нов усилвател ще ми трябва събуфер и въпроса е дали този DIY усилвател ще е адекватен да поддържа Jamo E7 SUB, който има само вход 22К.
3. Как мога да измеря и подобря акустиката на помещението ми? Предполагам, че ще ми трябва човек с апаратура, знания, бира и барбекю :D

Благодаря предварително на всички:)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Едва ли е само от липса на мощност.На един приятел правих едни мониторни колонки,които великолепно се представиха с усилвател "Харман-Кардон" 60 вата,колонките бяха с чувствителност 84 дб и мощност 60 вата,а помещението 60 квадрата.Може би наистина многото чупки и колони правят тази беля със звука. А мокети,килими,картини,мебели има ли?

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта