DoGC

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#437 Мнение от SlowDead »

при мене със 2ск301 когато е намалена схемата свири добре.. но когато я увелича на пълна мощност бумкаше право на изхода... това се оправя с кондензатор между дрейновете на 2ск301 мисля че беше .. не помня вече как го оправих .. трябва да видя и пак ще пиша..
Имам и 2 канала със 2ск184. Със тях няма никакъв проблем и кондензатора не е нужен ;)
2ск301 са си проблем :)

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#439 Мнение от Nikolay_Hristov »

BlackBLOOD написа:днес сравнихме моето А+Б с това...

Е ти си сравнил самолет с летяща чиния просто.. :lol: :P

Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#441 Мнение от dimovdid »

Здравейте!
Ще си позволя един въпрос към Даниел:
Даниеле, Защо в схемата на DOGC 120 p и 47 ома са свързани между съпротивленията по 2,2 ома? Не би ли било по-редно тази част от моста да е свързана към дрейна на 9610, после надолу по веригата да следват диод към базата на нпн транзистора и съпротивление 3,9-4,4 ома, свързано към базата на пнп транзистора и тн.- Така както е направено в А+В. По мое мнение това е по-близо до концепцията за този вид усилватели. Може-би ни изпитваш по този начин или греша.
Ще ти бъда благодарен ако отговориш!

С поздрави: Димо

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#442 Мнение от Daniel Petrov »

Това, което описваш е концепцията куад, а не А+В :)
Ако разполагаш с осцилоскоп, ще видиш, че компенсацията в случая се запазва за целия честотен спектър при нива под 500мВ с товар в изхода, естествено :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

afterburner

#443 Мнение от afterburner »

Преди около месец закупих от Даниел Петров 2 канала DoGC и на скоро имах време заради ученето, което ме беше налегнало да седна и да събера захранването. Направих го и реших само да тествам дали всичко е ок. (Той ми беше казал, когато го сглобя да отида до него да оживим усилвателя, но в момента съм в сесия и честно казано нямам почти никакво време да излизам, малкото от свободното си време бях посветил на захранването)

Свързах тестово усилвателя за няколко секунди, забелязах, че IRF640B загрява доста за тези няколко секунди. Не искаш да рискувам да го държа по-дълго време включен, така че не знам до каква температура би стигнал. Това ми е първият усилвател, който правя, така че не знаех един A+B колко би трябвало да грее. Когато премерих напрежението на изходите обаче и на двата канала показваше 25V и разбрах, че има проблем. Не искам да притеснявам Даниел с това, защото предполагам не му е до главата, а и нямам времето да отида до ателието му, за това питам дали някой от вас може да ми каже случайно къде греша. Проверих окабеляването, всичко е по схемата, която той ми беше дал. Благодаря предварително.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#444 Мнение от Nikolay_Hristov »

Провери дали тримера в токовото огледало е настроен на еднакво съпротивление между краищата и средата. Ако това не е така, го настрой, преди да пуснеш схемата. Ако отново имаш ДЦ на изхода, но не е +/- Ucc, донастрой от тримера, докато получиш 0V при загрял усилвател. Надявам се да си сложил радиатори и съответно подложки и втулки за всички транзистори. Ако всичко е ок и въпреки това имаш +/- Ucc на изхода, ще трябва да отидеш при Даниел Петров. Провери и захранващите напрежения дали ти излизат, преди да свържеш захранването към усилвателя. :)

afterburner

#445 Мнение от afterburner »

Ще си поиграя да изчакам да загрее усилвателя, сега погледнах, имаше леки отклонения в тримерите. Подложки и втулки съм сложил разбира се :) Трафовете вадят 21.6V без товар, след греца пак всичко е ОК, така че от захранването надали има проблем.

afterburner

#446 Мнение от afterburner »

С центриран тример пак си вади приблизително 25V на изхода. Единия K168 загрява адски много дори при по-малко от 1 минута работа. Определено над 60-70 градуса, защото при допир се усеща болка от топлината. Ако някой няма идея, ще го водя при Даниел, когато ми свърши сесията... а така ми се искаше да го пусна сам :)

afterburner

#448 Мнение от afterburner »

+ 25V :) Странното е че и при двата канала е така...

afterburner

#450 Мнение от afterburner »

Платките са купени готови от Даниел. Явно при него ще се ходи към края на месеца, като ми свършат изпитите.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта