Мобилен усилвател за слушалки.

Съобщение
Автор
bla

Мобилен усилвател за слушалки.

#1 Мнение от bla »

Здравейте, Намислил съм да си направя мобилен усилвател за слушалки поради ниската ефективност на слушалките които ползвам. К501 ( 94 dB SPL/mW ) 120 ома. Порових се из нет-а и попаднах на няколко схеми които не са безкрайно сложни. Едната от тях е с OPA134. Въпроса ми е от къде мога да си купя 2 такива. Или съвет ако има друг вариант предложение какво да ползвам. Естествено трябва да се намира в България. Цената не е чак толкова важна. Също и от къде мога да намеря подходящи пасивни елементи ( резистори и кондезатори ). Доколко схванах те са доста съществени за приличния звук. Предварително се извинявам на любителите на лампите които биха се възмутили от идеята за приличен звук от такова нещо, но наистина ми трябва нещо мобилно на батерии.

опс. Не бях видял че има друга подобна тема. Все пак ако някой може да помогне няма да се разсърдя. Слушалките ми си ме кефят но наистина са доста неефективни. Имам и едни К66 които са 112 db/mw те стават и без усилвател но К501 ми харесват много повече като звук.

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Направи си поръчка на елементите в комет като видиш парт номера от каталога на Farnell, в търсенето включи и Newark. Пасивните елементи ги имат в наличност.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Nikolay Savov »

Наистина идеята за такъв усилвател е много добра.
Има ли такива освен лампови и транзисторни .
Един транзисторен вариант реализиран качествено би бил много добро решение за преносимост.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от velinski »

общо взето нищо качествено не е преносимо, тоест преносимо е, но с 2 ръце :D

OPA134 е спрян от производство май, а на теб ти върши работа двойния OPA2134

ето ти един линк с много схеми, половината от които съм реализирал и резултатите са задоволителни: http://tangentsoft.net/audio/

първо изчети всичко внимателно, прецени което би могъл да реализираш, прочети и коментарите за качеството на всеки проект и тогава реши


ПП. всъщност бих могъл да ти дам акъл за лампов преносим на батерии, точно в момента мисля по въпроса във връзка с една моя идея :HMguit
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

bla

#5 Мнение от bla »

velinski написа:общо взето нищо качествено не е преносимо, тоест преносимо е, но с 2 ръце :D

OPA134 е спрян от производство май, а на теб ти върши работа двойния OPA2134

ето ти един линк с много схеми, половината от които съм реализирал и резултатите са задоволителни: http://tangentsoft.net/audio/

първо изчети всичко внимателно, прецени което би могъл да реализираш, прочети и коментарите за качеството на всеки проект и тогава реши


ПП. всъщност бих могъл да ти дам акъл за лампов преносим на батерии, точно в момента мисля по въпроса във връзка с една моя идея :HMguit


Благодаря,
В същност аз тоя сайт съм го гледал по едно време но бях затрил някъде линка. Иначе ми е по силите да реализирам кажи речи всичко стига да се намират елементите.
Иначе попаднах на това: http://www.headwize.com/projects/
А колкото за ламповия усилвател няма лошо но не мисля да е преносим а стационарен и да си го ползвам в къщи. Но докато с полупроводникови имам някакъв опит то за лампи съм пълна дупка и ще трябва да попрочета или да се пробвам с нещо простичко ;)

bla

#6 Мнение от bla »

sveto написа:Направи си поръчка на елементите в комет като видиш парт номера от каталога на Farnell, в търсенето включи и Newark. Пасивните елементи ги имат в наличност.

10х Комет е това в студентски град срещу блок 52 ?

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

NE

nikolay

#8 Мнение от nikolay »

От известно време се каня да си направя усилвателче с ад8397. Пишат се добри неща за него специално като усилвател за слушалки.
Не съм го направил щото ме мързи ;)

ПС: ето схемичката
http://headwize.com/uploads/C1435.gif

bla

#9 Мнение от bla »

amitko написа:NE

А на Парчевич и цар Самуил Знам го магазина благодаря.

bla

#10 Мнение от bla »

nikolay написа:От известно време се каня да си направя усилвателче с ад8397. Пишат се добри неща за него специално като усилвател за слушалки.
Не съм го направил щото ме мързи ;)

ПС: ето схемичката
http://headwize.com/uploads/C1435.gif

Здравей, Благодаря за линка само че има ли нещо повече за проекта освен схема. Не се ориентирам от линка ти за кой точно проект е а те са много :(
В същност намерих една дискусия във форума на headwize. хубави неща разправят хората. Почнах да се навивам :) Ако намеря чипа ще обадя какво се е получило :)

nikolay

#11 Мнение от nikolay »

Освен схема какво друго ти трябва ?
потърси из форума им беше писано много.
То на картинката си пише как се казва МИНИ3....
Може и да има някви платки, ама щом не съм им обърнал внимание значи не са ми харесали..

Ако го направиш това усилвателче, кажи как е на звук :)

bla

#12 Мнение от bla »

nikolay написа:Освен схема какво друго ти трябва ?
потърси из форума им беше писано много.
То на картинката си пише как се казва МИНИ3....
Може и да има някви платки, ама щом не съм им обърнал внимание значи не са ми харесали..

Ако го направиш това усилвателче, кажи как е на звук :)


Ъф Корц :) като го направя ще обадя. :) Обаче няма да е mini3. Във форума пишат за изразена нестабилност при "високоволтово захранване" ( +-9v ) и нискоомен товар ( 32 ома ) Доколкото като собственик и на К66 които са 32 ома искам усилвателя да става и за тях не ми върши работа. Така че се концентрирам върхy проекта MINT който също се върти около AD8397.

bla

#13 Мнение от bla »

Закъсах го с един чарк. Оказа се най-трудно да намеря потенциометър с подобен размер :( май никой в нашата родина не внася продуктите на ALPS :(
Трябва ми RK0971221Z05. Някой може ли да даде акъл ?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivo_Hristev »

Не знам какъв е размера на галетата, но моя съвет е да минеш на галети.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от velinski »

Има от най-малките потенциометри на Alps по поръчка в Комет. Малки зелени логаритмични - водят ги автомобилни. Но не разчитай на качество или добър баланс между секциите. И цената беше около 10 кинта бройката за тия боклуци :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта