Въпрос за схема

Съобщение
Автор
MiTk0__

Въпрос за схема

#1 Мнение от MiTk0__ »

http://www.ljclub.net/shemi/amp300W.gif

Моля по компетентните в областта на DIY амповете да се произнесат за тази схемичка.Дават и 300в реална мощност при +-56в,не съм я правил и за това искам да попитам някой да даде мнение(който я правил или който е достатъчно добър че може да помогне :wink: ).

И още нещо-каква роля точно играе Бушерото (което видях в тази схема)

Мерси предварително :)

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

Това е типичен събуферен усилвател Б клас.Имам 2 налепени и свирещи такива...Като звук ще го чуя съвсем скоро,само да се сдобия с кросовер за субхорната ми.Мисля че на нея ще излязат всички недостатъци на усилвателя.Само гледай добре да сметнеш мощността която разсейват крайните,че не са и малко...С по-малко от 2500см^2 площ на радиатора ще е трудно да го охладиш ако го товариш по сериозно...

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#3 Мнение от Momchil »

ехехехехехе
ааааааааааа
Грубежжжжжжжжжжжж!
Аз не съм от "DIY" :D контингента за сега ,предстои ми преход но мисля че тая схемка е позната на всеки един от нас :twisted: .
Мога да ти направя платки ако искаш , но мисля че по добре ще е да се откажеш . Бъди умен!!!! :lol:
Както много пъти съм го казвал ПОТЪРСИ ДАНИЕЛ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Стига с тея грубежните схеми вече ,ма моля ви се спрете се! :idea: :!:

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

бушеро

#4 Мнение от Goro »

Ще извади около 280 вата с товар 4 ома, много "твърд" трансформатор и поне 2x33 000 uF.
Бушерото уж компенсира индуктивния товар на един говорител. Обаче импеданса на колоната, ако не е фулрейндж, е сложен и тогава бушерото нищо не прави. То се слага по инерция от слабите конструктори.

MiTk0__

#5 Мнение от MiTk0__ »

Мерси,аз по принцип нямах намерение да правя тази схема защото не ми трябва такава мощност просто исках да я постна и да задам някой въпрос че да добия повече опит в DIY техниката.

На всички отзовали се БЛАГОДАРЯ :wink:

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivo_Hristev »

офф: оригинала на схемата е на Род Елиът ( не на амп2000 ), и ми се струва малко подло да си лепиш логото върху чужд труд....


Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Dimitar Atanasov »

Ivo_Hristev написа:офф: оригинала на схемата е на Род Елиът ( не на амп2000 ), и ми се струва малко подло да си лепиш логото върху чужд труд....


И аз това щях да кажа...
Правил съм го и мога да кажа, че единственото положително нещо, е че тръгва безпроблемно....Но не мога да кажа как ще се държи за суб при високи мощности...

Аз имам един с доста сходна топология, който не ползвам от 3 години. Наистина му трябва яко захранване. моя е с 4х32000 кондензатори. Свири прилично (като за тийн изпълнение)

MiTk0__

#9 Мнение от MiTk0__ »

искам само да кажа че аз не съм лепил нищо а просто намерих тази схема там,въпреки че знам че не е на амп200.

Ако ме наричате подлец само искам да кажа че сте грешка защото аз исках да питамй за самата схема и не съм имал предвид нищо комерсиално нито пък съм "лепвал" каквото и да е :evil:

MiTk0__

#10 Мнение от MiTk0__ »

П.П аз нямам нйищо общо с амп2000 просто там намерих схемата :wink:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

MiTk0__, този навик да пишеш по 2-3 поста не ми харесва.
Има си бутонче "edit" ако пръстите ти изпреварват мисълта ...

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта