Крайни транзистори с KD3442

Съобщение
Автор
Маниакален тип

Крайни транзистори с KD3442

#1 Мнение от Маниакален тип »

Някой който да го е правил с тях? Свирят ли добре?
Казаха се хубави думи за чешките КД503, може ли да се приемат и тези за толкова добри?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Крайни транзистори с KD3442

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:89912552c8="Иво"]Някой който да го е правил с тях? Свирят ли добре?
Казаха се хубави думи за чешките КД503, може ли да се приемат и тези за толкова добри?[/quote:89912552c8]
Кое да го е правил?

И това нещо ми е неясно:
[quote:89912552c8="Иво"]Крайни транзистори с KD3442[/quote:89912552c8]

Маниакален тип

#3 Мнение от Маниакален тип »

Кофти понеделник :evil:
Някой слагал ли е КД3442 за крайни транзистори в изработени/модвани от него стъпала? Имате ли впечатление за качеството на свирене с тези транзистори?

sigkill

#5 Мнение от sigkill »

предпочитам 2СЦ5200 или 3281 , КД-то е аналог на 2N3442

Маниакален тип

#6 Мнение от Маниакален тип »

lozef написа: Ти май за една седмица искаш да научиш всичко което другите са учили с години :!:

Ти защо реши, че съм започнал да уча миналата седмица? Поради датата ми на регистрация в ТОЗИ форум ли?
Малко повече толерантност в отношенията с другите никога не е излишна, а като нямаш отговор на задаваните въпроси, не е задължително непременно да се изказваш.
Поздрав!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Явно човека задава въпрос и има нагласа за даден отговор, като не е неговия, не му допада.
Това по скоро е от липсата на рутина и слушателски опит.
Чекаме го да дойде и да му промием ушите... :P :P :P
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Маниакален тип

#9 Мнение от Маниакален тип »

widowmaker написа:Явно човека задава въпрос и има нагласа за даден отговор, като не е неговия, не му допада.
...

Гледах,гледах, ама в туй дето питах преднамерена нагласа за отговор не открих.... нито пък отговор в написаното от вас :-(.
Пък като искам да питам форума нещо дето не знам, първо ще питам с какво нагоре сте станали днес :-))
Хайде, бъдете здрави!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Daniel Petrov »

Хахахах, защо се засягаш?
Отначало пита някой дали го е правил с 3442...
Е, не сме, обикновено го правим с жени (по голямата част от мъжете тук, надявам се)
:P :P :P
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Крайни транзистори с KD3442

#12 Мнение от Bojo »

Иво написа:Някой който да го е правил с тях? Свирят ли добре?
Казаха се хубави думи за чешките КД503, може ли да се приемат и тези за толкова добри?


Значи за аудио KD503 не стават. По-нелинейни са от повечето 2N3055. За KD3442 не намирам смислена информация. Защо визира точно тези транзистори? Заради ниска цена ли?

Маниакален тип

Re: Крайни транзистори с KD3442

#13 Мнение от Маниакален тип »

Bojo написа: КД503, може ли да се приемат и тези за толкова добри?
Значи за аудио KD503 не стават. По-нелинейни са от повечето 2N3055. За KD3442 не намирам смислена информация. Защо визира точно тези транзистори? Заради ниска цена ли?

Ами не. Намерих една кутийка пълна с такива, а МЙ15003 от пробване свирят по-лошо - може и да са фалшификат де. Просто ми се щеше да сравня мнение, ако някой друг е правил стъпало с тях.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Крайни транзистори с KD3442

#14 Мнение от Ivan Rachev »

Bojo написа:Значи за аудио KD503 не стават. По-нелинейни са от повечето 2N3055. За KD3442 не намирам смислена информация. Защо визира точно тези транзистори? Заради ниска цена ли?


много ясно че заради цената ...обърни внимание на системата му :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Крайни транзистори с KD3442

#15 Мнение от Bojo »

Иво написа: ... МJ 15003 от пробване свирят по-лошо - може и да са фалшификат де. Просто ми се щеше да сравня мнение, ако някой друг е правил стъпало с тях.


Аз лично харесвам MJ15003/15004, въпреки че са стари като разработка и в момента има доста по-добри неща на Моторола/ОН и Тошиба. Все пак са транзистори за аудио и значително превъзхождат типовете 2N3055, КД503 и др. Действително има доста ментета и ако си попаднал на тях.... иначе не знам в какви режими и как трябва да сравняваме истински MJ и KD, та да изкараме от КDто по-добър звук. Аз лично бих използвал най-добрите транзистори които мога да си позволя - погледни сайтовете на ON Semoconductor, Toshiba, Sanken -има доста нови прибори които ще ти се "отблагодарят" многократно за вложените средства.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта