Зен Лайт

Съобщение
Автор
Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Зен Лайт

#1 Мнение от Rado Penev »

След като послушах ТЛ-ките на Realstereo, останах очерован и реших да ги направя преди Гейнклона...
Вчера се замислих сероизно дали въпросния интеграл ще си струва бюджета, като гледам коментарите е доста по-зле от транзисторния на Realstereo....
Та се поразтършувах за сравнително лесни за изпълнение транзисторни ампове и попаднах на сайна на Нелсън Пас.След като прочетох премеждията му със Зен Лайт, реших че това е изборът за моите ТЛ-ки(БТВ - утре отивам на село да им правя кутиите ) :lol: .....
Въпросът ми е - изделието заслужава ли си вниманието и изпълнинето?Не ме разбирайте погрешно - навит съм му много, и се надявам да свири като добър клас А(какъвто всъщност е).Проблем е токовият генератор на мосфетите...Пас първоначално го е направил с лампи за домашна употреба - но май това са само излишни разходи...И на мен ми се иска да е по-опростен, в началото даже смятах да го направя с лампи, по-късно с транзисторно изпълнение(кефят ме лемпите, пък и ще лъжа приятелите че е `лампов` усилвателя
:roll: )....Вторият ми въпрос е свързан точно с токовия генератор - ще успея ли да намеря нужните лампи на подходяща цена - няма ли да ми излезе много по-солено от друго изпълнение???(това с THD-то го оставяме настрана...)
Като видях отношението на уидоу към IRFPХХХ сериите в главата ми се заформи едно въпросче - дали Зен-а ще ми върши работа с тези ТЛ-ки?
Мерси за вниманието, темата е плод на невъзможността да открия объждане на Зен Лайт във форума - освен доволността на Кирилов от него...

mtzakov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#2 Мнение от mtzakov »

Пичове аз тези колонки кога ще ги чуя. Дайте позивна,
бира, водка, уйски.
Пуснете лично. :wink:

Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rado Penev »

mtzakov написа:Пичове аз тези колонки кога ще ги чуя. Дайте позивна,
бира, водка, уйски.
Пуснете лично. :wink:

Моите ще станат до седмица, но сега нямам добър усилвател за тях .... :( Ако имаш нещо добро няма проблеми да минеш да ги чуем! :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост