Схема на Усилвател

Съобщение
Автор
cradle_of_death

Схема на Усилвател

#1 Мнение от cradle_of_death »

Здравейте.
Първо искам да благодаря на създателите на този сайт и форум.
Има толкова много информация за попиване така да се каже.
От определено време чета но не винаги схващам някои неща.
Може да се каже че съм нещо като начален аудиофил, който обаче нечува много много. Може би от самата ми възраст незнам. Уча в електротехникум и съм сега 10-ти клас, но спокойно учениците ми немогат да разпознаят амперметър от волтметър. Направо отдолу трябва да се лепне табела "Боже опази България от тези електротехници".
Та на вапроса.
Лично съм правил 2х40W на Неомонтана за кола усилвател. Е да но единия път се включиха някакви защитити и замина. На другия замина левия канал, а на 3-тия който сглобих му изгоря десния канал. Макар да бях сложил доста голям радиатор. И вече като чуя интегрална схема бягам като попарен.
Искам да ми предложите схема (може транзисторна или лампова) нещо от рода на максимално 2х50W(все пак искам да озвучавам удома).
Някоя схема която не е толкова трудна, но да вади и качествен звук.
За сега карам с един ЧасПром УС221( т.е. 2х10W)
Ще съм ви благодарен да ми представите някоя добра схема и ако може да ми го обясните по-простичко. Понеже като гледам на какво ниво е форума аз се чувствам като последния идиот хванат от гората.
Надявам се да съдействате

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... opic&t=564
Ето това е мисля което търсиш и може би ще ти допадне.Относно качеството,без коментар,доста се е говорило за това вече.Въпроса със сложността на самата схема обаче незнам дали ще те притесни,но ако си прочел внимателно и запомнил тънкостите с които трябва да се съобразиш ще запали от първия път... ;)

cradle_of_death

#3 Мнение от cradle_of_death »

благодаря, но май ще трябва да си намеря "жертва" на която да задавам тъпите си вапроси :oops:

HI-FI

Re: Схема на Усилвател

#4 Мнение от HI-FI »

cradle_of_death написа:...Може да се каже че съм нещо като начален аудиофил, който обаче нечува много много. Може би от самата ми възраст незнам. Уча в електротехникум и съм сега 10-ти клас ...

offtopic: Пич, както може би знаеш - с възрастта слухът на човекa се влошава :( Имайки предвид, че си 10-ти клас /ако не прекаляваш с дискотеки/ би трябвало слухът ти да е на добро ниво :wink:

rudiem

Re: Схема на Усилвател

#5 Мнение от rudiem »

HI-FI написа:[offtopic: Пич, както може би знаеш - с възрастта слухът на човекa се влошава :( Имайки предвид, че си 10-ти клас /ако не прекаляваш с дискотеки/ би трябвало слухът ти да е на добро ниво :wink:


Не е лошо, обаче да имаш малко слушателски опит, придобит на различни системи и така въз основа на опита да решаваш за себе си. :D

cradle_of_death

#6 Мнение от cradle_of_death »

Та така да се каже кой ще се жертва да изтърпи моите вапроси?
Ако може по ICQ :oops:

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта