Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

Съобщение
Автор
Димитър Димитров

Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#1 Мнение от Димитър Димитров »

Колеги дайте мнения за този усилвател: http://www.ljclub.net/home-audio/amps/P ... II/amp.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.marantzphilips.nl/philips_fa960_amplifier/" onclick="window.open(this.href);return false;

Виждам, че е доста мощен, но това в случая не е от голямо значение.Интересува ме звука му дали отговаря на красивата визия, която има. :roll:

Konstantin Aleksiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#2 Мнение от Konstantin Aleksiev »

Здравей,

Може би не съм човек който трябва да дава съвети, но ми се струва че освен с мощност и несъответваща цена на качеството, няма какво друго да покаже този усилвател. Но пак зависи за какво искаш да го използваш. Ако е за студентки купончета е 6. Най-малкото напиши останалата част от системата за която го гласиш.
Поздрави.

Димитър Димитров

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#3 Мнение от Димитър Димитров »

Ами не го глася, защото не стигат финанси за него. Харесва ми визията му. Имам плеър на марката и се чудех как ли се представя. Гледал съм реставрации и профилактики на такъв усилвател в чужди форуми. Гледам, че някои льбители явно на марката го ценят. Нали е от 9-та серия направен за комбинация със CD-960. Просто темата беше чисто любопитство за момента. Ако се опарича някой ден може и да не е само мечта, но тогава ще се разглеждат и други алтернативи задължително. Прави ми впечатление кондензаторите на този усилвател. За ценовия си клас не видях никакви аудио серии в него за разлика от други усилватели на други марки в ценовия клас. 8O

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#4 Мнение от mitaka »

Аудио продуктите на Филипс от това поколение са взаимствани на 100% от Марантц ...така че по всяка веротност ще свири добре ... този много ми прилича на легендарния Марантц PM80 ...
Малко са тези, които знаят колко много е необходимо да се знае, за да се осъзнае колко малко знаем ....

Димитър Димитров

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#5 Мнение от Димитър Димитров »

Адаш, една лека корекция-Matantz взаимстват от Philips.Всъщност не само те, а и други известни фирми като Grundig и т.н.

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#6 Мнение от mitaka »

Ми не знам кой от кого взаимства, само знам, че моя дак DAC960 на Филипс е произведен в Япония и e клонинг на дак-а на Маранц DA94. Според това което съм чел по нет-а в периода когато Маранц е собственост на Филипс е използвана инжинерната мисъл и опита на японците от Маранц в областта на аудиото ... което съчетано с финансовите възможности и капацитета за производство на качествени компоненти от Филипс даде възможност да се създадат прекрасни аудио устройства, които са еталон дори до ден днешен.
Малко са тези, които знаят колко много е необходимо да се знае, за да се осъзнае колко малко знаем ....

Димитър Димитров

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#7 Мнение от Димитър Димитров »

Наистина имат хубава техника. Поне ако мога да обособя техниката им като хубава в средния и високия клас, както и тази до 89-90г. След 90-та започват и те, както и много други фирми да го удрят на ширпотреба и залез на качествената и стабилна изработка. Странно ми е, че темата е стара и така никой се не намери, който да го е слушал този усилвател. :roll:

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#8 Мнение от mitaka »

Тъкмо разгледах сервизното на тоя Филипс - както и предполагах - топологията е почти идентична с тази на PM-80 на Марантц ... премахнат е само клас А режима, което на практика значи, че звука ще идентичен с този на PM80 - вероятно ще свири прилично добре ... работи с около 40мА ток в клас АБ
Малко са тези, които знаят колко много е необходимо да се знае, за да се осъзнае колко малко знаем ....

Димитър Димитров

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#9 Мнение от Димитър Димитров »

И на мен така ми се чини, че трябва да посвирва добре, но все пак добре си е и ухо да чуе. Не само око да гледа. ;) Инак аз съм фен на марката Philips, въпреки че се старая да не робувам на марки и фирми.Имат добри попълнения от 80-те години.

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#10 Мнение от yavorberov »

През 1980 Филипс купува Матанц заради желанието си да стъпи на хайенд класа. Осваен това Маранц се слави с много силна развойна дейност което допада изключително на холандците, а и им трябва по-добре да наложат CD формата а само с европейските марки не става /Сони е можело да ги издухат с по-големия си дял/. Повечето неща в Hi-Fi технологиите през 80-те и 90-те години при Филипс са рзаработки или на Маранц или за Маранц. Маранц в същност са истинските родители на SACD.
Аз съм много голям фен на Филипс /просто исторически/ и на мен много ми допада звученето и на двете марки сравнително мек и благ тон - Ненатрапващи се високи и меки и дълбоки баси /за мен лично средата не им е сила поне на филипс/.
Не съм много запознат с Японското им производство, но и аз смятам, че звученето ще е близко до Маранц.

Лично аз бих попитал /за да не отварям нова тема/ дали някой има наблюдения върху новите модели на Маранц след 2008 /от тогава са в консорциум с Денон/ - дали са запазили традиционния си звук или ги е завладял комерса? Понеже сега си продавам новият денон и смятам да го сменям или с Маранц или с нещо английско от рода на Cambridge Audio?
Small change, big difference

Димитър Димитров

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#11 Мнение от Димитър Димитров »

yavorberov, колега не взимай мнението ми за "чиста монета", но това което съм отварял след средата на 90-те е силно "умазано". В серийните машини за ширпотреба спряха да внедряват хубави компоненти както преди години. За мен както и за много други колеги нещата са стояли много добре до 90-та. Края на 80-те е златния период. Като пример бих ти дал тези плеъри:
1. http://www.marantzphilips.nl/philips_cd880_cdplayer/" onclick="window.open(this.href);return false; - това е 880-ката от края на 80-те, която е класна машина сравнена с нещо по-новичко и комерсиално
2. http://www.marantzphilips.nl/Philips_cd940_cdplayer/" onclick="window.open(this.href);return false; - сравнен с този по-нов модел

Разгледайте снимките и вижте разликите. Тези разлики неминуемо ще се усетят и на звук. Говорим за различни механизми.880-ката е със CDM 1.0. Много истински механизъм, докато в другия плеър са плеснали пластмасовия си вече 12,1 ако не се лъжа. :roll: Лещите им са различни също. Първия е със стъклена, а втория с пластмасова. Да не говорим, че и при първия имаме водене на оптиката с електромагнит, а при втората с мотор и зъбни колела.
Електрониката се вижда, че 880-ката е изпипана много по-кадърно дори и без схема. Лично на този плеър имам пълния service manual и ако някой има желание мога да му го пратя. Изобщо този плеър е една от най-класните машини правени от Philips. Той е асемблиран в Белгия. В следващата 9-та серия 960-ката е производство в Япония.

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мнения за усилвател Philips FA-960 mkII

#12 Мнение от yavorberov »

Димитър Димитров написа: след средата на 90-те е силно "умазано".
Aбсолютно вярно твърдение. Една от причините да се скарам с бившия ми шеф е, че му казвах, че от години Филипс са станали не ширпотреба, а направо магазин за един лев /дълго време работих във фирмата ексклузивен вносител на битова електроника на Филипс/. Първото нещо, което го отнесе беше аудиото - само факта, че завода от Австрия беше преместен в Унгария говори сам за себе си. И лека полека започнаха да се появяват разни нещица в напреднал период на полуразпадане единствено телевизорите бяха на необходимото ниво....

Но това са лични житейски истории...
Small change, big difference

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта