Linn LK1 предусилвател с повреда

Съобщение
Автор
zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Linn LK1 предусилвател с повреда

#1 Мнение от zwukk »

Здравейте, надявам се да получа някой друг съвет. Преди около месец взех един повреден Линн ЛК1 с надеждата да го поправя. За съжаление въпреки няколкото прекарани свободни дни пред него и схемата му пратена лично от Линн Ко. (за което съм им много благодарен) не успявам. Преди няколко дена търсейки по чуждите форуми някакво инфо ъа подобен проблем попаднах и на това > http://www.scribd.com/doc/18531829/LinnLK1presm.
Но и то не помогна много, въпреки изчерпателните инструкции.
В какво се състои проблемът>>>
... след като подам сигнал на фоно входа, независимо кой от двата (МС или ММ) на изхода получавам сигнала само от единия канал но разпределен и на двата изхода, т.е. левият канал от входа манипулирайки го с баланс регулатора мога да го изкарам на двата изхода на усилвателя, след като поставя обаче баланса само за десния канал, звукът изчезва изцяло. Ако премахна единият жак на входа в случая десния, картината не се променя, ако разменя местата на жаковете се случва същото, т.е. проблем с входните сигнали нямам. Премерих и напреженията на операционния усилвател, и там на двата канала всичко е наред (ЛМ358), играх си доста време с контролния панел (смених кварца, смених батерията, смених и един кондензатор, състоянието продължава да бъде същото, демек на изхода излиза само сигнал от единия канал.
Та, ако някой има идея гледайки горните схеми и му се разменят съвети, бих му бил благодарен.

ЛК1 свири доста прилично за възрастта си, въпреки, че имам една прекрасна самоделка, която може би чисто субективно свири едно ниво отгоре, бих искал да го върна към живот.

Ще бъда благодарен към евентуални съвети.

Поздрави от Виена.

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Linn LK1 предусилвател с повреда

#2 Мнение от Simon »

Търси прекъснати връзки! (вкл. захранване, маса и т.н. на (част от) единия канал :) )
"Иска" измервания във всяка една точка по пътя на сигнала съответно ляв/десен канал.

Аватар
Gery
чете и пита
чете и пита
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:39 am
Местоположение: София

Re: Linn LK1 предусилвател с повреда

#3 Мнение от Gery »

Ако си идваш до София, донеси го. Ще го съвземем.
Имал съм два LINN а, но за съжаление ги продадох в пристъп на малоумие.
Имам схеми, сервизни за тях и съм ги съвземал. (тук идват втора ръка с дефекти).
Занимавам се професионално с аудио.
Ако имаш скоп и генератор последвай съвета на колегата.
Мери по пътя на сигнала от вход до изход и обърни внимание какво се случва по входовете и изходите на ключовете.

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: Linn LK1 предусилвател с повреда

#4 Мнение от zwukk »

Gery написа:Ако си идваш до София, донеси го. Ще го съвземем.
Имал съм два LINN а, но за съжаление ги продадох в пристъп на малоумие.
Имам схеми, сервизни за тях и съм ги съвземал. (тук идват втора ръка с дефекти).
Занимавам се професионално с аудио.
Ако имаш скоп и генератор последвай съвета на колегата.
Мери по пътя на сигнала от вход до изход и обърни внимание какво се случва по входовете и изходите на ключовете.
Мерси за предложението, ще се помъча с него сам за сега, точно ключовете ме съмняват най-много, а там още не съм стигнал, по всичко личи, че контрол панела работи, все пак си върши функциите за единия канал отлично. В понеделник имам отново свободно време и ще го отварям пак. :?

Аватар
Gery
чете и пита
чете и пита
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:39 am
Местоположение: София

Re: Linn LK1 предусилвател с повреда

#5 Мнение от Gery »

Ставаше дума за аналоговите ключове.Погледни какво се случва на входа и изхода на U2, краче 2-3 и 14-15, когато е избран вход ММ. (по лесно е да работиш с по-нечувствителния вход).
Успех!

Русин
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 2:47 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Linn LK1 предусилвател с повреда

#6 Мнение от Русин »

Linn - чето вече е живо. Нямаше сериозна повреда. Липсваше му само една маса в левия канал на MC предусилвателя.
Надявам се собственика да е останал доволен.
Много приятен човек!

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта