Едно питане за Quad 405

Заключено
Съобщение
Автор
ivan_slavkov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 2:40 pm
Обратна връзка:

Едно питане за Quad 405

#1 Мнение от ivan_slavkov »

Привет на всички :)
Значи днес си взех траф за Куада, който изкарва 2 Х39 Волта, проблема ми е, че кондензаторите, не знам как да ги свържа (с двуполярни захранвания не съм се занимавал никога :oops: ) Кондензаторите са ми по 4700 Микрофарада два на брой 46 Волта.Мисълта ми е дали трябва да се свържат паралелно двата кондензатора и после + и - на кондензаторите с + и - на Греца (но мисля, че така кондензаторите ще изгърмят) или единия кондензатор на + на Греца, а другия на - на Греца ( и останалите + и - на кондензаторите на средната точка) Извинявам се много, но съм страшно затруднен! :oops:

ivan_slavkov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 2:40 pm
Обратна връзка:

Re: Едно питане за Quad 405

#2 Мнение от ivan_slavkov »

Значи, разбрах как се свързват кондензаторите, обаче ненатоварено на извод ми идва с кондензатор 54 Волта и се покачва още и го изкючих...Казаха ми, че ако го пусна без кондензатори, ще работи, но ще бучи, искам да го пусна без кондензатори и да го натоваря малко и тогава да ги закача, да видя натоварено колко ще дава.Според вас дали ще изгори Ампа?
Поздрави!

ivan_slavkov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 2:40 pm
Обратна връзка:

Re: Едно питане за Quad 405

#3 Мнение от ivan_slavkov »

Тръгна, обаче имам друг проблем - пускам трафа, и след 4 - 5 секунди свири, обаче слабо и отвратително и колкото и да го увеличавам не се усилва, пък и от 39 променливо след кондензаторите с пуснат усилвател напрежението е 53 Волта, което според мен е доста високо за този усилвател, както и да е.Не знам какво да правя, гледах навсякъде за кофти връзка на входа от трафа от греца нещо и от кондерите, но не открих нищо...А Куада до последно си работеше, само сме го откачили и сега му сложихме друг траф...Нямам си и на идея какво може да е...Дайте акъл за нещо колеги! :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Едно питане за Quad 405

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Форумът не е за начинаещи.
Търси отговори на друго място.

Заключено

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта