Реализиране на Cmoy моля за помощ

Съобщение
Автор
Аватар
DragooNART
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Реализиране на Cmoy моля за помощ

#1 Мнение от DragooNART »

Взех решение да започна да си правя усивател поради това че нямам какво да ми захранва слушалките като хората(Beyer DT770Pro) и това е най-евтиното решение.Поради простата причина че няма откаде да намеря текстолит като от самия Туториал съм решил да си създам собствена схема на свързване като я базирам на тази с Proto Board-a на Radioshack
Изображение

Това е схемата на свързване представена за Choymoy.

Изображение

а това е моето решение,като не съм включил свързването на изход,вход и потенциометър.Бих желал ако може някой да провери схемата и да предложи възможни начини за оптимизиране на схемата.
Относно създаването на самата платка,уча в механотехникум така,че това не би ми било особен проблем(за съжаление не съм научил много от техникума че да се справя сам :oops: ).

Засега съм купил от магазина Цокъл-а,3.5мм изход и вход и 2та кондензатора(35v 220uF)

остават ми батерия,клип за батерията резисторите 2рия кондензатор и диод-а които най-вероятно утре ще закупя.

п.с:Пуснал съм подобна тема в head-fi ето линка

Аватар
DragooNART
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от DragooNART »

Никой не може да провери дали схемата няма грешка някаде ?

Ето схемата малко поопростена и направена в що годе реални размери на лист хартия
Изображение
Зелените кръгчета са за резистори,червените за кондензатори а сините за вход и изход на сигнала и за + и - на батерията

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Това няма нищо общо със схема!

Аватар
DragooNART
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от DragooNART »

защо да няма нищо общо?Единственото което съм променил спрямо горната с готовата платка на radioshack e че съм заменил джъмпарите с пътечки и съм подредил елементите малко по симетрично.

Малко пояснение към схемата ако има неясни работи,резисторът R5 който е горе не е задължителен(единствено ако има някакви шумове тогава) и отляво точно кадето е крачето на цокъла с този резистор съм мацнал малко със син фулмастер защото там се застъпват 2 пътечки и ще прескоча едната с джъмпър
Последно промяна от DragooNART на Вто Апр 28, 2009 10:48 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

С горните картинки има общо, но и те не са схеми!
Престани да пускаш глупости, че ще изчезнеш от форума!
Прочете ли, че тук не е за начинаещи?

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта