Pioneer или Denon

Съобщение
Автор
gorombo
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:09 pm
Обратна връзка:

#2 Мнение от gorombo »

Моя усилвател е Denon PMA-425R и няма никакви проблеми харесва ми и звука и всичко.Не мога да ти го препоръчам защото не съм пробвал другите иначе денона не е лош

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от DLS »

Aз бих избрал Pioneer. Denon-ите свирят много "наточено" за вкуса ми :)

ignat

#4 Мнение от ignat »

Denon PMA-860 е добър усилвател. Заради него продадох Pioneer A -777. Имал съм и Pioneer A-656 също не ми хареса. Denon PMA 860 / 1060 са много добри като изпълнение и звук, който и от двата да вземеш ще останеш доволен. Единственият им недостатък е липсата ДУ.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Pioneer или Denon

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

asen_v_k написа: Деноните са оптикал клас А и до 15 вата работят в клас А.
Ех, отдавна ми се ще някой да ми онясни какво е оптикал клас А. Това нещо като оптичния тюнинг ли е? Дето прави Москвича да прилича на Порше?

ignat

#9 Мнение от ignat »

Остави ги тези Pioneer. Не са нищо особено освен на килограми. Ако търсиш усилвател с ДУ погледни Onkyo A-9711.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от nikikoz »

Според мен е много трудно да се даде препоръка за това кой усилвател(а и не само за усилвателите) да си купиш. Първо всеки компонент свири различно в зависимост от това с какво е комбиниран (кабели, източник и колони). Второ, в каква акустична среда се слуша. Всяка стая има свой собвствен "тембър" и като пренесеш музиката от едно помещение в друго разликите могат да бъдат огромни. И трето, каква музика ще се слуша на търсения компонент. Не виждам как без да са изброени и трите описани от мен неща може да се очаква адекватен съвет. Последно но вероятно и най важно, които иска да купува нещо трябва да се опита да слуша максимален брой от търсените компоненти(по възможност в домашна обстановка) и да прецени кое му харесва най много. Както се казваше в една реклама...Само с питане не става, трябва и слушане :)
Според мен едва когато се спазят описаните от мен препоръки може да се зададе аргументирано питане към хората с по сериозен опит във форума.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Kiril Kirilov »

asen_v_k написа:
magic1 написа:Остави ги тези Pioneer. Не са нищо особено освен на килограми. Ако търсиш усилвател с ДУ погледни Onkyo A-9711.
Точно едно Onkyo искам да сменя от тези над 15 килограма само с транзистори.
Не ме привлича дълбоката корекция на тонкоректора......
Ако наистина сегашният ти усилвател тежи над 15 кг и е транзисторен, по-добре не мигрирай към съвременен полупроводников усилвател от класовете, които си посочил... По скоро може би нещо на 47 Labs.
Защо не опиташ да елиминираш само тонкоректора му, вместо да взимаш по-слаб усилвател заради това?

Димитър Димитров

#15 Мнение от Димитър Димитров »

Като стана дума за Onkyo...аз имам А8150.Усилвател в средния клас, транзисторен.Имах възможността да го сравня и с други усилватели при едни и същи условия:източници,ОТ,стая за слушане.Впечатленията ми както и на мои приятели са, че се представя много добре за класа си и парите.Взех го преди повече от година за 160 лв.Препоръчвам ти го, не че е мой и е "най-добър", но поне е изпитан.Виждал съм по-горния модел А8170, който е с по-наточен.По-хубави кондензатори,траф,транзистори и т.н.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта