кой е най-добрия транзисторен амп?

Съобщение
Автор
ssound

кой е най-добрия транзисторен амп?

#1 Мнение от ssound »

здравейте колеги!от доста време насам набюдавам темите свързани със усилватели,всякакви схемни решения,класoвe single ended A,а+б dogc тa лайноягодки и.т.н.Изкажете просто мнение по въпроса кой от всички разгледани във форума усилватели,се доближава най много (по звучене) дo ламповите усилватели?благодаря предварително!

Tube
има известен опит
има известен опит
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#2 Мнение от Tube »

Добре направеният.
TUBE

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кой е най-добрия транзисторен амп?

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ssound написа:се доближава най много (по звучене) дo ламповите усилватели?
Според мен въпросът е донякъде неправилно зададен.
Ако започнем да наподобяваме звука на лампов усилвател с транзистори, няма да постигнем нищо.
Въобще идеята за "лампов звук" някак веднага ни отклонява от търсенето на вярното възпроизвеждане.
Наистина има транзисторни усилватели, които свирят добре, но това не е защото приличат като звук на ламповите.
Време е да приключим с "красивия" "мек" и "приятен" лампов звук. Ламповите устройства свирят преди всичко ВЯРНО.

ssound

#4 Мнение от ssound »

добре нека задам въпроса си така; кое схемно решение според вас обсъждано тук във форума (не говорим за лампово)се доближава най-много до истината??

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тук вече опираме до лични предпочитания.
Лично аз бих предпочел SE клас А.
Разбира се, ако става дума за акустична система с широколентови говорители.
Всъщност нека започнем именно от озвучителните тела - дай малко имформация за тях.

ssound

#6 Мнение от ssound »

aми драйверите са fostex fe166e.акустичното оформление още е под въпрос.поисках някакво компететно мнение (като вашето господин Суванджиев)защото просто съм объркан.не разполагам с нужните условия за да мога да направя сравнение между всички тези схемни решения разглеждани тук.и затова реших да попитам простичко; кой от обсъжданите транзисторни или хибридни усилватели се представя най-добре?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ssound написа:aми драйверите са fostex fe166e.акустичното оформление още е под въпрос...
Основното предназначение на този драйвер е заднонатоварена хорна, което бързо решава този въпрос. Разбира се, в Интернет вероятно могат да се намерят много други конструкции и както се казва, опитите в Анадола продължават... :-)
Изискванията за мощност на усилвателя в случая са няколко вата, така, че почти всички SE (клас А, няма как иначе) конструкции ги удовлетворяват.

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кой е най-добрия транзисторен амп?

#8 Мнение от haralanov »

ssound написа:кой е най-добрия...
Самоцитирам се:
haralanov написа:този термин може да бъде използван само в контекста на специфични изисквания, където дефиницията за успех, представлява съвпадението между ясно и строго дефинирани цели с тяхното практическо осъществяване.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

http://www.sakurasystems.com/products/shigaamp.html

http://www.sakurasystems.com /

....един от най-добрите полупроводникови схеми която съм слушал , цената е смешна за звуковата картина която предлагат конструкторите от Lab 47
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... =0&thold=0
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nanko Rusev »

Ivan Rachev написа:http://www.sakurasystems.com /....един от най-добрите полупроводникови схеми която съм слушал , цената е смешна за звуковата картина която предлагат конструкторите от Lab 47
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... =0&thold=0
Страхотна статия!

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Miroslav Danov »

И отправна точка. :smt023

ssound

#12 Мнение от ssound »

Благодаря на г-н Рачев и на г-н Суванджиев за компетентните отговори!
стана ми любопитен факта че тук се обсъждат всякакви едва ли не космически схеми на стъпала а в края на крайщата едно доста тренирано ухо(визирам г-н Рачев)отдаде почит на един малък чип!!ето това е парадокс и затова пуснах тази тема,за да прочета мнението на хора който имат ухо и условия да съпоставят обсъжданите и правените във форума усилватели! наясно съм с факта че всеки един от тях си има и предимства и недостатъци и въпреки всичко спокойно може да се каже; "ЕТО ТАЯ СХЕМА СВИРИ ПО ДОБРЕ ОТ ВСИЧКО КОЕТО НЯКОГА СЪМ СЛУШАЛ"

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#13 Мнение от Nanko Rusev »

ssound написа:Благодаря на г-н Рачев и на г-н Суванджиев за компетентните отговори!
стана ми любопитен факта че тук се обсъждат всякакви едва ли не космически схеми на стъпала а в края на крайщата едно доста тренирано ухо(визирам г-н Рачев)отдаде почит на един малък чип!!ето това е парадокс и затова пуснах тази тема,за да прочета мнението на хора който имат ухо и условия да съпоставят обсъжданите и правените във форума усилватели! наясно съм с факта че всеки един от тях си има и предимства и недостатъци и въпреки всичко спокойно може да се каже; "ЕТО ТАЯ СХЕМА СВИРИ ПО ДОБРЕ ОТ ВСИЧКО КОЕТО НЯКОГА СЪМ СЛУШАЛ"
Прочете ли статията, която даде Иван?

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта