quad MK modified

Съобщение
Автор
Аватар
lachko973
има известен опит
има известен опит
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 1:00 am
Местоположение: Студентски град
Обратна връзка:

#16 Мнение от lachko973 »

Недей де Widowmaker :( :( :( Темата е наистина интересна.
Предупреди да не се омазва.
Който спами трии и така.


А на Sergo ПОЗДРАВИ за труда.

Sergo

#17 Мнение от Sergo »

widow... ти направо ме удивляваш!
Мисля, че и аз съм дал не малко и при това съществени промени в схемата, което си е по темата на форума.
100% СЪМ СИГУРЕН, че схемата във вида, в който я предлагаш ще свири много по-лошо от това, което аз съм предложил, поради факта, че не е отстранена защитата, която внася страшно много изкривявания, а и
подмяната на операционния в сервото само по себе си, не решава нещата и не изглажда АЧХ-то, трябва да се сменят както кондензатора, така и резистора, точно така, както съм го описал. ВСИЧКО ТОВА СЪМ ГО ТЕСТВАЛ И МЕРИЛ!
А и в променливо токовите мостове НЯМА НИКАКВА МАГИЯ!
Монтирането на допълнителния кондензатор превръща схемата просто в стандартен А+Б с биполярни. При това с добре подбрани елементи мостът трябва да работи.
И накрая, мисля, че схемата, която обсъждаме като топология има много по-общо с твоя А+Б, отколкото с оригиналния КУАД.
ПАК ПОВТАРЯМ, не казвам кое е по-добро - тази схема или твойто А+Б, просто това не ме интересува! Казвам как може да се подобри въпросната схема.

Искам да отбележа, че ако не бях те коригирал за кондензатора в средата на каскода, много народ щеше да се обърка.

ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ МОДЕРАТОРИ, ЧЕ ТОВА, КОЕТО СЪМ НАПИСАЛ Е ПО ТЕМАТА!!!
АКО МИ БЪДАТ ИЗТРИТИ ПОСТОВЕТЕ, ЩЕ СЧИТАМ, ЧЕ МИ СЕ НАРУШАВА ПРАВОТО НА СВОБОДНО МНЕНИЕ!!!
АКО ВСИЧКИ ВИЕ СЧИТАТЕ ТОВА ЗА РЕДНО, И АКО ТОВА СТАНЕ, МОЛЯ МОЯ АКАУНТ ДА БЪДЕ ИЗТРИТ!!!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Daniel Petrov »

Абе вие сте много интересни хора!Веднага подскачате!
Стига с тия инфантилни глупости де!
А между другото ти как разбра кое как свири?
Да не мислиш,че някога съм притежавал въпросният кит на Дърт Инструктор ???
Хехе,стига бе!
Както много пъти съм казвал,аз защити освен от постоянен ток не СЛАГАМ!
Това,че не съм я елиминирал от схемата не е защото държа тя да е там!
Писах какви промени е добре да се направят,а не какво трябва да не се лепи изобщо!
Отказал съм се да давам съвети относно такива схеми за ограничаване по ток-хората си нариват буклуците в кутия от обувки,ползват някакви смешни конектори и ползват такива дивотии за да не остават без крайни транзистори през ден!!!
Писах,че темата е за мод,а не да постваш снимки как ти изглежда усилвателя!
Направи нова тема и там качвай каквито картинки искаш!
Тук пиши по темата,както си почнал с първият пост!ОК?
Пак ще повторя,говорим за мод на сурогат,който създателят му в момент на увлечение нарича с прозвището "кит".
Постваш тема "моят усилвател" примерно и там си слагаш снимките,ама е добре и да напишеш малко материал кое как става,щото хората не са наясно,особено по-младите и неопитните.
После претендираш какво,къде и колко си дал на сайта.
Не е нужно да подскачаш за щяло и нещяло,ако аз го правех,повярвай ми,сигурно щях да изтривам базата данни по два пъти на ден от яд...
Че не знаеш какво е да даваш акъл на 100 човека онлайн и никой да не се съобразява дали имаш свободно време,дали ти се спи или си зает.
И по кротко,може да се пише и с малки букви,нали?

П.П. Не се пъна кое как свири,най лесно ми е да агитирам хората да купуват моя кит, вместо да правя мод на Дърт Инструктор.Искам хората да могат да имат наистина реална представа какви са възможностите на тая схемотехника. Нещо,което конструкторите на твоя усилвател са забравили да направят.
Нормално е схемата да заприлича на моя усилвател,не забравяй,че всички тръгваме от една база-въпросния 405.Аз предлагам това,до което съм стигнал и ще продължавам да агитирам хората да не си купуват този продукт именно поради факта,че някой от Дърт Инструктор не си е свършил работата както трябва!
Последно промяна от Daniel Petrov на Вто Апр 11, 2006 1:41 am, променено общо 1 път.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

miro_vampiro

#19 Мнение от SlowDead »

miro_vampiro аз също съм се срещал с този проблем .. преди време правих усилвателя на един приятел стерео варянт.. дотук добре. Направих 1-вия канал .. пуснах го свири ..... увеличих и това пукане и при мене се появи .. чудех се маях се.. не го измислих .. викам си ще направя и 2-рия канал да видя и тои ли ще е така. Направих го .. пускам и тои така .. питах познати от кфо може да е ала бала никои не ми даде конкретен отговор .. един ден когато си го слушах увеличих и пукането както отикновенно се появи .. фанах с прасти малкото радиаторче на Т9 и пукането спря .. пуснах го пукането пак почна, после пак го хванах и пак спря. Стана ми ясно откаде е така ... следващата стъпка ми беше : откачих захранване, вход, изход фанах си ампчето .. изолирах малкото радиаторче със слюдичка пускам и пукането го нямаше .. повторих процедурата и на 2-рия канал и там се оправи проблема ... така че фащаи една слюда и го мятай та да не ти се пъни много много !!! :)

Sergo

#20 Мнение от Sergo »

widow... не съм имал никакво желание да преча на някой, а най-малко на теб! Искрено ти казвам, че високо ценя това което правиш, че имаш желанието, знанията и помагаш на много хора. Затова моля, приеми мойте извинения, за създадените неудобства.
Но, след като прочетох поста ти 100 пъти, че ще триеш мойте, направо не можех да повярвам!
Темата на форума ми се стори подходяща да кажа и аз какво съм променил, и да покажа какво се е получило.
Не мога да разбера в този форум, факта, че колкото и да се мъча да не засегна някой, стремя се да взимам отношение само по темата, да не давам определения за другите, е, винаги се получава някакъв конфликт. Моля, нека бъдем по-толерантни.

Хайде ... със здраве!
:)

------
П.С. Абе, бате Данчо, тук май ти си кибритлията :wink:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Daniel Petrov »

Усилвателя днес беше у нас и не пука!
Оправих му захранването,както и преднапрежението на генератора на ток.
Пукането най вероятно е по вход!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

SkullCrusher

#22 Мнение от SkullCrusher »

Погледнете това:
http://quad.hit.bg

Там има доработка на въпросното крайно стъпало.Смених интегралата на TL081,смених C7 кондензатора на 1 микрофарад неполярен,смених резистора R15 на 2.2 МОм и засвири просто чудесно,не знам при Sergo как е с този 1 МОм,но може би при него се е изравнило АЧХ-то заради елементите... Моля да си кажете мнението за доработката и дали си струва. :)

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Nikolay_Hristov »

Тия доработки ги знаем.... не са ни интересни тука ...

SkullCrusher

#24 Мнение от SkullCrusher »

Хе хе :lol: Все си мисля,че тук е форум за обмяна на опит и т.н ,пък и
щом "знаете" тези доработки защо някой не ме просветли какъв резистор да сложа?1МОм или 2.2 МОм? :evil: Проблема е че нямам осцилоскоп и всякакви други щуротии...само мултицет и поялник.

brum

#25 Мнение от brum »

Не съм много наясно с тези преработки, но защо не пробваш кое ти звучи по-добре :) ? Ако и двете ти звучат еднакво к'во ти пука :)

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nikolay_Hristov »

SkullCrusher написа:Хе хе :lol: Все си мисля,че тук е форум за обмяна на опит и т.н ,пък и
щом "знаете" тези доработки защо някой не ме просветли какъв резистор да сложа?1МОм или 2.2 МОм? :evil: Проблема е че нямам осцилоскоп и всякакви други щуротии...само мултицет и поялник.


Като искаш информация, може да се обърнеш към тоя, който ги е качил на оня саит!!! Казва се Багрян Бахнев и ше го намериш във форумите на ДИР-а с ник quad. Тука точно тия доработки са забранени за обсъждане :P

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Ivan Rachev »

или bagi :toimonster:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gps

#28 Мнение от gps »

sith-cat написа:
SkullCrusher написа:Хе хе :lol: Все си мисля,че тук е форум за обмяна на опит и т.н ,пък и
щом "знаете" тези доработки защо някой не ме просветли какъв резистор да сложа?1МОм или 2.2 МОм? :evil: Проблема е че нямам осцилоскоп и всякакви други щуротии...само мултицет и поялник.


Като искаш информация, може да се обърнеш към тоя, който ги е качил на оня саит!!! Казва се Багрян Бахнев и ше го намериш във форумите на ДИР-а с ник quad. Тука точно тия доработки са забранени за обсъждане :P
Виждате че човечеца цял сайт си направи за да си пише за любимите си усилватели :D Уважавайте напъните му и му пишете-това ще го окрили за нови "подвизи" :D !Освен това на всеки трябва да му е ясно че в техниката нещата са както в футбола-има си "А"-група има си и селски отбори :wink: :D Така че въпросите свързани с селските отбори ги задавайте на хорицата които се напъват да са съдии и фенове на тия отбори :wink:И да не си помисли някой че съм заядлив спрямо схемата на Куад (или лицето под ник куад :wink: )-от години ползвам такъв усилвател за проби на автосубове, за раздвижване на нови говорители и за тестване на съмнителни говорители( при които не се знае дали няма вътре да има късо).Ползвам го защото е дуракоустойчив :D и с една елементарна защита на изхода не прави проблеми дори на говорители окъсени до 1-2 ома(част от намотката е накъсо).Но колкото до качествен звук-ами то дори един елементарен руски усилвател Кумир 035 (битов клас!)го бие по динамика прозрачност и ясен тембър!!!А куада е направен с добър операционен и изпипан в подробности.Но просто толкова са му възможностите!Също такъв куад има мой познат на който правих ТЛ.След като стана собственик на ТЛ стана ясно колко НЕ свири куада :wink: :D Просто тези усилватели са за определен тип непретенциозни и ширпотреба колони.И за слушатели с съответния манталитет :wink: !Толкова по въпроса!

Аватар
wizz
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#29 Мнение от wizz »

Sergo, сега ако дадеш и схема на захранването на усилвателя ти ще е супер.

Мерси.

dimithehunt
има известен опит
има известен опит
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#30 Мнение от dimithehunt »

Изображение

Тази вечер нямам никакво време, но в следващите дни ще пооправя изображенията.

Като цяло този вариант не се различава много от този на Даниел Петров с две големи изключения:
- токовото огледало е сменено с бутсрапов генератор, който с изчислените елементи работи правилно при Есс=±36V при 4Ω товар и Есс=±48V при 8Ω товар.
- обратната връзка с С9 е променена така, че да отговаря на изискванията за правилна работа на Class B + FeedForward Error Correction.

/Грешки са много възможни, защото съм начинаещ. Така че съм отворен към критика/
Последно промяна от dimithehunt на Вто Яну 22, 2008 11:15 pm, променено общо 2 пъти.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта