The Leach apm Project

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Daniel Petrov »

Абсолютно невъзможен за изчистване :D
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#17 Мнение от icko »

И аз искам да работя с 1-2 вата,но поне за сега нямам финансовата възможност да постигна това.
Ще се мъча с А+Б то пък по нататък като си направя по свястни колони тогава ще има и Клас А

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

За цапащата желязна чудесия....
Не е ли по лесно с кислол и перхидрол.... аз напоследък това ползвам, значително по-лесно се намира, не цапа толкова, по-бързо става и не подецва, дори при технологията с ютията и тонера

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#19 Мнение от subsonic »

amitko написа:За цапащата желязна чудесия....
Не е ли по лесно с кислол и перхидрол.... аз напоследък това ползвам, значително по-лесно се намира, не цапа толкова, по-бързо става и не подецва, дори при технологията с ютията и тонера
Миналата седмица от 3 места купих по едно шише кислол и все нищо не става.Аз ли бъркам с дозировката (5:1) или той си е изветрял по принцип :?: И още зеления дим, който се отделя от реакцията с медта е доста вреден :!:

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rusin Atanasov »

amitko написа:За цапащата желязна чудесия....
Не е ли по лесно с кислол и перхидрол.... аз напоследък това ползвам, значително по-лесно се намира, не цапа толкова, по-бързо става и не подецва, дори при технологията с ютията и тонера
Хубавото е че е евтино като суровини, но и то цапа - от перхидрола иимам едни дънки с бели петна :cry: . Отделя се някакво хлорно съединение при първоначалната реакция, което не е никак приятно за дишане.

subsonic написа:...........
Миналата седмица от 3 места купих по едно шише кислол и все нищо не става.Аз ли бъркам с дозировката (5:1) или той си е изветрял по принцип :?: И още зеления дим, който се отделя от реакцията с медта е доста вреден :!:
Май бъркаш дозировката не си спомням колко е точно но 5/1 не.

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#21 Мнение от subsonic »

Rusin Atanasov написа: Май бъркаш дозировката не си спомням колко е точно но 5/1 не.
И 7:1,10:1,3:1 съм пробвал, ама изглежда все на изветрял кислол случвам и по 20 мин. киснат без наченки на прояждане.Имах преди един турски кислол и с него ставаха за 2 мин при 5:1.Но много дим :twisted:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Stefan Stefanov »

Ако е истински перхидрол (а не кислородна вода) са достатъчни 5-10 грама в 200 г кислол, за да започне ецването!

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#23 Мнение от bis »

subsonic написа: ....Миналата седмица от 3 места купих по едно шише кислол и все нищо не става.Аз ли бъркам с дозировката (5:1) или той си е изветрял по принцип :?:
Кислола е търговско наименование на разредена солна киселина, използващо се за санитарни цели. Вероятно добавят и "подобрители". :D Може да опиташ и с оригинала, но отделящия се хлор от тази технология е много опасен за дробовете.

Любимата ми домашна рецепта е син камък и готварска сол в съотношение 1:2. Първо разтваряш медения сулфат в гореща вода и след това сипваш готварската сол. Ако температурата на разтвора е висока (80-90 градуса) и се разклаща, скороста на ецване е много бърза. За двайсетина минути, средноголяма платка е готова без подецване. :wink:

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#24 Мнение от Dimitar Atanasov »

Stefan Stefanov написа:Ако е истински перхидрол (а не кислородна вода) са достатъчни 5-10 грама в 200 г кислол, за да започне ецването!
Точно така, то кислородната вода изобщо не е перхидрол...аз слагам около 50 мл в около 200 мл кислол. Кислола който ползвам е един предполага гръцки (на него писхе с гръцки букви) в оражбеви пластмасови шишета по 500 мл.

Колкото до хлора който се отделя...мисля че при всички процеси за ецването на мед се отделя хлор, просто защото за да се ецне медтта трябва да се "получи" меден хлорид. при технологията със син камък и сол е същото, само че се получава и медна основа (доколкото си спомням химията).

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#25 Мнение от bis »

Не, не.....говорих за самия процес на смесването на реактивите, не при самото ецване. Тогава става същинското отделяне на хлор.
Иначе, кислородната вода е 3% разтвор на водороден прекис а перхидрола 30% разтвор.

Само да добавя, че ВИНАГИ киселината се налива във водния разтвор а не обратното!
(сори за якото офф-топик отклонение :oops: )

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта