Захранване за quad 405

Съобщение
Автор
Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Захранване за quad 405

#1 Мнение от e_manuele »

Мисля днес да си купя ко,плекта за зглобяване от дърт инструктор но се чудя захранването включено ли е в пакета или не и ако не някой има ли схема за него ? http://www.constructor.bg/mk/Amp_main.htm

Аватар
space
Търговец
Търговец
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

re

#2 Мнение от space »

Отиди на http://quad405.com/.Там има много инфо.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от e_manuele »

Мерси за линка има схема на захранване , но също така не знам али е включена към пакета на куада ако знеш ... злато .

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivan Dimov »

Не е ли по-лесно да питаш продавача?
Надали някой тук ще знае кой какво продава и в какъв комплект :wink:

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от e_manuele »

еми като цяло съм навит на всичко , не ме интерисува мощността колкото качественото и "натурално" звучене но откъде мога да закупя такава платка и останалите елементи имаш ли си на идея ?

gorombo
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:09 pm
Обратна връзка:

#7 Мнение от gorombo »

e_manuele написа:еми като цяло съм навит на всичко , не ме интерисува мощността колкото качественото и "натурално" звучене но откъде мога да закупя такава платка и останалите елементи имаш ли си на идея ?
Да баистина виждам че темата е стара но ако може даите едно PCB и малко информация за платки елемнти и как се намират(или препоръчаите някои схемичка за начинаещи и да мога да се справя с захранването с РСВ "с всичко" защо както споменах съм Начинаещ :oops:

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от radev »

Ама ти ако си наистина начинаещ как ще се справиш с всичко това,според мен за теб е по удачно нещо сгобено и проверено :)

DMC
има известен опит
има известен опит
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 12:00 am
Местоположение: София/Габрово
Обратна връзка:

Дърт Инструктор

#9 Мнение от DMC »

Че няма много общо с Куада тая схема е ясно за всички. Но истината е, че сивири задоволително добре, не иска никакви настройки и е изпълнена с много евтина елементна база. Така, че като за първи усилвател е супер. Ако искаш нещо много хай-фи не е това твоята схема. Но ако ще я правиш наистина погледни www.quad.hit.bg. Махни гадния 741 и защитата по ток на крайните транзистори - разликата е чуваема. И ако искаш да я търкаляш на +-40 волта по-добре разкарай тия TIP142/147 и си намери BDX66C/67C или българските им аналози 2T7066C/67C. Руските КТ-та пак са по-добре от TIP142/147. Успех с начинанието.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта