Проект "Лайноягодка А1" - клас А, 2 вата, 8 ома

Съобщение
Автор
a_panov

#16 Мнение от a_panov »

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... 1878#61878

Ето откъде дойдоха транзисторите, сигурно са менте?

Послеслов: четох до 1 часа днес сутринта pdf-и и би трябвало правилно да съм вързал транзистора и чипа, остава единствено транзистора да е ментелив.

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#17 Мнение от Rusin Atanasov »

Спойките ти не ми харесват от тази снимка

http://www.karatebulgaria.com/alex/imag ... 002680.JPG

се вижда не добро запояване! Презапой всичко с колофон и качествен припой и постоянно дръж човката на поялника чиста и пробвай тогава.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nikolay_Hristov »

Какво очакваш от транзистори, които ти бяха подарени и ти беше казано предварително, че няма как да са истински? :D

a_panov

#19 Мнение от a_panov »

Смятам приключението за завършено! На радиаторите ще сложа 2050 в събота и всичко ще си работи... Благодаря ви за оказаната помощ.

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rusin Atanasov »

Вече имаш постановката, купи си аналог на тези транзистори, който да не е мнете след като не можеш да намериш оригинални и пробвай с тях. Ако така лесно се отказваш и с тда 2050 ще е така нищо че е чип и той си иска своето за да свирне. Успех!

a_panov

#21 Мнение от a_panov »

Rusin Atanasov написа:тда 2050, и той си иска своето за да свирне. Успех!
Да разбрах какво ми казваш!!! Сглобявам втори канал с TDA щото първия не работи и най-вероятно поради фалшименто ИС. Ходих и купих 2 нови TDA-та и старите нямат нищо общо с новите. Ако и TDA-то не свирне се връщам в матрицата. Как да избягам като ме хранят само с фалшименто...

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Nikolay_Hristov »

Пробвай с 2SK1529 от Пулсатор.. Даниел Петров ползваше такива за клас А усилватели. Аз също имам един чифт, но си чакат реда... :) Имай предвид, че за клас А си трябват сериозни радиатори.. :)

a_panov

#24 Мнение от a_panov »

траф - 10 лв.
радиатори 2х12=24 лева
резистори кондензатори 5 лева
изправителни диоди 2 лева
кондери 8х2,80=22,4 лева

Грубо всичко 63 лева.

Ако не тръгне това TDA 2050, събирам всички електронни партекеши и ги подарявам на някой... Веднъж преди 15 години го направих това нещо и сега като се ядосам пак ще го направя.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#25 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Това ми напомня за един друг на мен познат случай... :twisted:
Момчиле.... :st
a.k.a. vitekk

a_panov

Малий, какво съм писал преди половин година!

#26 Мнение от a_panov »

Малий, какво съм писал преди половин година! Фалшименто транзистори! И TDA 2050, и четирите броя ме предадоха!!! Или съм ги пипал с двете леви ръце или и те си искат своето за да свирнат!!! НО и тях ти разглобих набързо.

И така какво се случи? Имах от незапомнени времена един кит с TDA 1554 за четириканален усилвател. Спомням си че тогава имах някаква четириканална C-Media на компютъра и исках да и направя усилвателче. Та дойде ред на тоя кит!!! Но трафа който го имах заедно с двупътното изправяне го слажих на едно Авто-Радио Блаупункт за което ще пиша в отделна тема. Наложи се да купя нов траф за 20 лева 2 х 12V, 5А, стария траф беше 3А и на с TDA 1554 се оказа че трафа грее за световно а радиатора едва, едва се затопля. Отделно преработих схемата така че от четири входа и изхода се получипа два входа и изхода, което не беше никак трудно. Имам също така от незапомнени времена VK 201BF4 - 4 ома на които им дойде ред да нададат глас.

Та какво се получи на практика? От клас А слязох в "Добре Дошъл отново в Матрицата" :smt087 . Разбрах че не трябва само желание но и пари и свободно време.

И двата проекта:
1. Авто-Радио Блаупункт ми е в насипно състояние на една дъска.
и
2. двуканалното TDA 1554 с VK 201BF4 и то ми е в насипно състояние.

Молбата ми е към някой който се занимава с рязане и сглобяване на дървени плоскости да ми направи "къщички" за двата проекта. Да има къде да се "подслонят". И да не са живото и пожаро опасни.

Моля.

0888 207750
Алекс Панов
София, Парк Хотел Москва

*послеслов - по време на всички празници съм в София. Звъннете ми.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта