NAD 3020A

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Ivan Rachev »

TheFirstKW написа:.Имам си вкусове за звука и не знам какво ще ги покрие.


...не забравяй че и вкусовете се делят на добри и лоши :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#17 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Пич, ти от толкова мнения, неможа ли да схванеш, че тоя усилвател е просто
обикновен ширпотребски усилвател и то на много години ???
Ако ще извънземни части да му сложиш, просто тази схема си е създадена не за да свири,
а за да се котира - точно затова го има в гинес.
Тук бгаудио тима и повечето юзъри слушат музика, имат 2 уши, които не са запушени и не се кланят на "класики в жанра" - просто това е верният път, за успех в аудио начинанията :)

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#18 Мнение от Bojo »

TheFirstKW написа: .....


Ами освен честито и успех, друго не мога да кажа. Пък като го направиш викни ни да послушаме.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Borislav Uzunov »

TheFirstKW написа:Единствените съображения при смяна на транзистори са поне да са по-добро пройзводство.
vitekk не ми викай пич и не ми говори за ширпотребните руски лампи,които слушат повечето участници тук с изтънчени слухови апарати.
Не се заяждам,но ми се иска да запазиме добрия тон за момента.

Дръж се уважително към участниците във форума, щото ми се струва, че започваш да ставаш доста нагъл.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от sparky »

:lol: Поредния... :gib: :twisted:

Таман да подсетя "усера" :) какво ще последва, и някой ме изпреварил. :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#21 Мнение от Bojo »

TheFirstKW написа:Единствените съображения при смяна на транзистори са поне да са по-добро пройзводство.
vitekk не ми викай пич и не ми говори за ширпотребните руски лампи,които слушат повечето участници тук с изтънчени слухови апарати.
Не се заяждам,но ми се иска да запазиме добрия тон за момента.


Виж сега, на мен ми се струва, че каквото и да направиш едва ли ще сложиш някакви по-различни от ширпотребски тразистори на тоя усилвател. Пък било то ON (Моторола) или ST или Тошиба или незнам си коя друга фирма. И каквото и да направиш усилвателят ти ще свири като какъв (ширпотребски). Защото няма да сложиш кондензатори Оскон, Серафайн или пък Бляк гейт и Силвър мика, нито специален траф, да не говорим за качественни конектори, регулатор и опроводяване с монокристална мед или сребро. Номера е поне да пипнеш отчасти топологията на схемата, да настроиш прецизно режима на транзисторите и най-вече микротоковите режими на предусилването (за което трябва да имаш пълни каталожни данни, с графики, на използваните транзистори). Ако смяташ че само със смяната на транзистори ще се подобриш усилвателя - в голяма заблуда си. Не искам да те обезсърчавам, но не ми се ще да те поощрявам в начинания които, забележи - важен е изминатият път, а не полученият резултат. А ми се струва, че ти си консуматор - искаш да имаш усилвател, който да свири хубаво, а не да се научиш да модваш усилватели.

И моля те, не се дръж пренебрежително, към другите участници във форума, има хора които това което ти искаш да направиш са го правили вече много пъти и могат да ти дадът ценни съвети. Или да те отсвирят(буквално - баннат). Ти сам решаваш.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост