Особенности при настройка на quad 405-2

Съобщение
Автор
Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#16 Мнение от joro66 »

Да, идентично е. Аз съм определено за това че диодите не са от значение. То през тях минава полезен сигнал, но той не предизвиква тяхното отпушване и запушване. Просто променя потенциала им спрямо масата, например. Дано някой не ме разберат погрешно, какво искам да кажа :roll:

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#17 Мнение от joro66 »

За едната индуктивност разбрах (и видях) как се прави, но моят е с още две еднакви в двата колектора на крайните (паралелно със съпр. 22ом.). Те колко навивки съдържат, че нямам спомени като го правих от къде взех данни за тях? Само си спомням че и те бяха с вътр. диам. 8мм.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#18 Мнение от Bojo »

joro66 написа:Да, идентично е. Аз съм определено за това че диодите не са от значение. То през тях минава полезен сигнал, но той не предизвиква тяхното отпушване и запушване. Просто променя потенциала им спрямо масата, например. Дано някой не ме разберат погрешно, какво искам да кажа :roll:


Можеш сам да направиш следния експеримент - при напълно готов усилвател слагаш някави диоди и слушаш, след това ги сменяш с други и пак слушаш, след това слагаш разистор, транзистори в диодно вързване и т.н. и всеки път слушаш. Най накрая си правиш сам извода и пишеш тук.

Съгласен?

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от joro66 »

Съгласен :) Но първо ще си оправя индуктивностите, ще сменя кондензаторите и тогава.

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#20 Мнение от joro66 »

Изобщо не си играх да го преправям куада, Като като го отворих и видях как съм го правил преди 3 год, се уплаших :) Направо нови платки - усилвателя а+б със FeedForward Error Correction. Един ден и половина работа, но си заслужаваше хамалогията. Усилвателя звучи много добре. Наистина се усеща разлика м/у класическия куад и разработката на widow. За всеки случай сложих бързи диоди, изобщо не ми се играеще да пробвам дали има разлика.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Stefan Stefanov »

Погледни за какъв ток е 1N4148

Zmej

#24 Мнение от Zmej »

Пропускаш базовия ток за крайните.
Но с 4148 работи - проверено.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост