Как мога софтуерно да обърна едната фаза...

Съобщение
Автор
Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как мога софтуерно да обърна едната фаза...

#16 Мнение от Nikolay Savov »

:idea: Софуерно не се оправя хардуерен проблем :idea:

то е като да маркираш лошите сектори,които са си там,просто във FATa се прави промяна и се указва кои от тях да не се използват.

Аз ти препоръчвам да използваш софтуера и хардуера си и да решаваш проблемите на хардуера-хардуерно ,като софтуер се използва за диагностика ,а не като част от аудио системата :)

Невярвам да си мислиш че УинАМП е усилвател :roll: :wink:

Heretic

#17 Мнение от Heretic »

eeeeeeee как ме нападнахте за това че казах че мебелите дранчат !!! Еми или мебелите са гадни или музиката е силна но както и да е ....
Относно основния въпрос ... Едва ли няма някои тъп plugin който да не може да invert-ня едната фаза но взех да съжалявам че пуснах тук тема ... не вярвах че сте толкова раздразнителни макар и без причина.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:)

#18 Мнение от Nikolay Savov »

Споко ман :))
Човек е създаден ,за да изпитва удоволствие ,да уважава и пази домът на душата и този ,вкойто то(тялото) живее.
!! не да ги руши !!!
Но както е при всяко начало.. трябва да се измине определен път ,за да оценим и замазим това което имамне.... защото то е единственото,което ни остава,когато паметта ни напусне.

Не сме настроени агресивно настроени към теб а недоумяваме как рушиш и то доста грубо храма на мечтите си... вместо да действаш ,защото мъдроста и опита идват с действието... и спора ставя приятен ,когато обмениш с нас нещо ново научено ,защото ти си от новото поколение и виждаш през други матрици :)

не си хаби нервите с глупости ,както и времето ,ами ако наистина не ти се занимава по-добре си купи някои Луксеонки и им прави модове и им сменяй говорителите с други.

Остани си със здраве ,добро настриение и помни... ,че никой не те мрази както сам себе си!!! просто проектираш мислите си в поведение ,което рефлектира в отношението към теб!
Справяй се със задачите и Горе главата и ти ще станеш Майстор :)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Daniel Petrov »

Heretic написа:eeeeeeee как ме нападнахте за това че казах че мебелите дранчат !!! Еми или мебелите са гадни или музиката е силна но както и да е ....
Относно основния въпрос ... Едва ли няма някои тъп plugin който да не може да invert-ня едната фаза но взех да съжалявам че пуснах тук тема ... не вярвах че сте толкова раздразнителни макар и без причина.


И пиши грамотно де!
Пуснах ти пдф как се вързва 405 мостово, ама явно изобщо не си го и погледнал...
Не ми казвай, че не сме ти дали информация!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Heretic написа:eeeeeeee как ме нападнахте за това че казах че мебелите дранчат !!! Еми или мебелите са гадни или музиката е силна но както и да е ....


Майната им на мебелите.
Слуха си съсипваш по този начин!!!
И като дойде време да цениш не силата, а качеството на музиката, няма да има с какво да я слушаш.
След 4 часа в дискотека слухът на 20 годишен човек става като на 50 годишен. Да, възстановява се след това, но никога на 100%. Все едно да си счупиш крак и да очакваш да зарастне все едно нищо не е било.
За това се дразнят хората.

Heretic

#21 Мнение от Heretic »

Добре де това е просто един тест ... до къде държи amp-a и до къде държи говорителя. То че не може да се слуша на max постоянно е ясно... убедих се в това.
Относно мебелите: едва ли може нещо да им стане от вибрациите.
А това че не ми се занимава го казах защото нямам никакво свободно време (не че не искам да си го направя като хората).
PDF-a си го бях разгледал ... благодаря ти windowmaker !!!

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#22 Мнение от Dreamer »

// if we're already mono, we do nothing

spl0=if(equal(nch,2),(spl0+spl1)*0.5,spl0);
spl1=-spl0

това е код за Processing Plugin-a на Winamp 5. би трябвало да ти свърши работа.

ukovica

#23 Мнение от ukovica »

Пробваи с програмата izotope ozone тя работи
заедно с винампа там във втория прозорец има
копче invert L и invert R натискаш само едното
:lol:

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#24 Мнение от DJ69 »

Heretic написа:А тези вибрации не говорят ли за голям мощност ?

НЕ Говорят за не добре сметната колона!а тия ватове които си ги сметнал...676W!Ако бяха поне малко реални т.е. наполовина Незнам дали този говорител нямаше да отиде да празнува коледа в комшиите!: :HMguit Това че ти друнчат мебелите и др. неща е кофти аз преди с едни тъндери.. имах такива проблеми и ги махнах щото дрункаше а не усештах БАС! и се притесних мн и за Харда на ПЦ то които беше на 1 метар от тях и затова отидоха за дървен матрял:)
За Мостовото свързване става с 1 тразнзистор 5-6 резистора и 4 -5 кондензатора правиш схемата да работи на високо напрежение поне 20 тина волта и слагаш транзистор на максимално малък собствен шум аз ползвам BC550C незнам дали е най малошумящия но досега не ми е правил проблеми мисля 4е 2-3 dB му е шума!

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#25 Мнение от SlowDead »

Heretic написа:Добре де това е просто един тест ... до къде държи amp-a и до къде държи говорителя. То че не може да се слуша на max постоянно е ясно... убедих се в това.

Ако имаш достатъчно пари би ли си направил оня тест дето сърцето започва да думка с ритъма на баса докато се пръсне !?!?
А преди да се хвалиш на приятелите си за 676 ватовия амп да те светна че 52 волта на изхода са 337 вата ... малко по-малко от полвината на това което ти си сметнал ! :)
Това определено не е HI-FI но доста хора могат да ти завидят :)
В това число няма нито един от разбиращите в този форум ! :)
Едно време и аз бях като тебе.. сега се чудя как съм го понасял това нещо ! Благодаря на хората които ми помогнаха и ме научиха да харесвам това което е за харесване ! :)

Айде и от мене весела коледа и щастлива нова година на всички ! :)

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nikolay Savov »

Сигурен съм ,че момчето е пич :)
Та ,кой като малък не се е кефил като чуе груба сила и ниски ?
на кой му е пукало ,колко са вярни... важното е било ,че силата и желанието за живот и себеизява са били по-големи от опита,който сме имали... и до някъде са давали адреналина каращ ни да се кефим ,сваляме мацки и напиваме... докато ни дойде ума и помъдреем !! :)
Но ман... наистина с тия 300Вата...! Стегни се :)))) ,да не си решил да затваряш дискотеките и да ги отваряш у вас... ,замисли се? там поне няма да дрънкат мебели и темподобни екстри .
За това на теб ти трябва нещо по-гецко по-гъзарско и ,скоето да ловиш мацки от по-голям калибър :))) ,а не лапетийки нали така!
Да видиш като чуят системата ти... никой няма и да си помисли да пита -това колко вата е.. защото ще бъде на лице ЕФЕКТА... онова нещо ,което наистина търсим - Дрогата :))) и то законна и естествена ,красива чиста като любовта...

и помни - ПИЧ си :)

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#27 Мнение от Tisho »

Heretic написа:Измерих пик на изхода 52 волта 8O 52*52/4 = 676W.


На това му викат китайска мощност...:D

И аз се чудя защо китайците пишат по дръШкофоните (касетофон с дръШка) разни киловати. :mrgreen:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Stefan Stefanov »

Най-интересно е когато накараш да дрънчат мебелите с 5, а не с 300 вата!
Не се шегувам!

Heretic

#29 Мнение от Heretic »

Поне някой от вас се опитаха да ме разберат. Идеята ми беше тази тонколона да е за колата, но сега докато си купя говорители за вкъщи смятам да разнасям тонколоната от колата вкъщи и обратно.
Кутията ми верно не е изчислена за този говорител но когато става дума за тонколона за колата за колата се съобразяваш и с габаритите на багажника.
Но както казах това беше само за теста... от тогава не сам го uсилвал до толкова... но не значи че няма да го усиля :twisted: .

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#30 Мнение от Dreamer »

Heretic написа:Поне някой от вас се опитаха да ме разберат. Идеята ми беше тази тонколона да е за колата, но сега докато си купя говорители за вкъщи смятам да разнасям тонколоната от колата вкъщи и обратно.
Кутията ми верно не е изчислена за този говорител но когато става дума за тонколона за колата за колата се съобразяваш и с габаритите на багажника.
Но както казах това беше само за теста... от тогава не сам го uсилвал до толкова... но не значи че няма да го усиля :twisted: .

е щом е за колата, подсигури й малко ламарините, че много грозно като мине някой раздрънкан форд и вътре бичи един бас (бас, щото останалото се не чува много добре) а отвън подрънква ли подрънква.
пък мацките ще си кажат, я го гледай тоя, ква раздрънкана кола има - може и да не схванат че цялото дрънчене идва от колоната:)

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост