DoGC

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#451 Мнение от Nikolay_Hristov »

Сигурен ли си, че ти излизат захранващите напрежения след изправяне и филтриране ? Да не е изчезнало -Ucc ? :roll:

afterburner

#452 Мнение от afterburner »

Уж захранващите напрежения са ок, сега пак ги премерих. Ползвам тази схема за захранването:

http://pavel.afraid.org/temp/amp.JPG

Без товар си имам напрежения +/- 29.6V.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#453 Мнение от Stefan Stefanov »

Ако можеше дистанционно да стават нещата толкова лесно нямаше да ходим на доктор, а щяхме сами да се оперираме!

afterburner

#454 Мнение от afterburner »

Stefan Stefanov написа:Ако можеше дистанционно да стават нещата толкова лесно нямаше да ходим на доктор, а щяхме сами да се оперираме!


Зададох изобщо въпроса си, защото можеше някой друг реализирал въпросната схема да е срещнал същия проблем и да окаже накаква помощ, не съм очаквал да получа пълна диагностика на нещо, до което само аз имам директен достъп. Очаквах платките да са "оживени", именно това е причината, която ме кара да си мисля, че е нещо малко. Ако на този етап имах времето да се вдигна до Студентски град и да видя Даниел съм сигурен, че той с удоволствие щеше да реши проблема, но това за мен не значи, че трябва да съм консуматор и да разчитам винаги на друг, обичам сам да се опитвам да си реша проблемите, така най-лесно се трупа опит.

П.С. Когато си болен, докторът гледа първо симптомите, не ти прави директно кръвна картина, защото може просто да си настинал. Примерът ти беше неправилен :)

nikolay
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 8:23 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: DoGC

#456 Мнение от nikolay »

Здравеите , искам да пробвам и аз А+ В клас,но имам проблеми с намирането на 2sk184bl , 2sk301r и другите им аналози посочени е темата ,
не съм много на ти с JFET транзисторите затова искам да попитам по разбиращите за следните транзистори които намерих, дали биха били подходящи за заместител 2sk208, 209, 2sk2145 2sk3320 последните два са двоини .От давна не е писано в темата , ще се радвам ако някои реши да ми отговори .

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: DoGC

#457 Мнение от Daniel Petrov »

2SK208 има малък дрейнов ток дори и при версия GR
2SK209BL ще свърши работа, но ако се ползва готова
платка от публикуваните ще е проблем да се запои,
в корпус SОТ-23 е. Най лесно е с 2SK170BL, редовно
се продават в ebay. Ето една добра оферта от там.
170 може да се ползва при захранвания до +/-40V.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

nikolay
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 8:23 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: DoGC

#458 Мнение от nikolay »

Благодаря за бързия отговор, за крайни имам 2sc5200 и брат му , подходящи ли са предвид че са сравнително бързо транзистори ( 30 MHz).

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: DoGC

#459 Мнение от Daniel Petrov »

За тая схема са ОК.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
EvtoDJ
има известен опит
има известен опит
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

Re: DoGC

#460 Мнение от EvtoDJ »

След доста години (15-ина), се връщам отново на темата за DoGC.
Искам да си направя bi-amping на две около 30-ватови двулентови колонки, които много си харесвам, но оригинално са с интегрална схема вътре (на единия чифт им направих пасивни филтри).

Голямата дилема е, дали да направя нещо от вариантите, които по принцип правя чат-пат (Douglas Self blameless идеология с 2-pole компенсация с малък шунтиращ кондензатор), или да направя вариант на DoGC, който преди години правих и не звучеше никак лошо. По принцип се целя в изкривявания под 0.01 - 0.015% на 20kHz за мощности от да кажем 0.1W до 30W.

Във връзка с това, искам да питам, дали някой е измервал колко phase margin има DoGC в класическият си вид и също, колко му е минималният phase margin в областта, където усилването без ООВ по променлив ток е по-голямо от 1 (дали има някакви локални екстремуми). Не знам дали някой се е занимавал да измерва тия неща, понеже на практика е трудно, но ми е интересно.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта