Звукът от амп-а ми куца

Съобщение
Автор
Аватар
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Dimitar Chakarov »

Според мен усилвателя се възбужда.Сложи от 1 до 4,7нанофарада
м/у колектора и емитера на Т8(мощния транзистор към минуса).Направи си бобината в колектора на същия транзистор както трябва от 6,8микрохенри,че в кита не е мисля точна.Виж тук http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3400.Първия ми КУАД405 се възбуждаше и с този капацитет заспа.
Тествай си усилвателя с генератор и осцилоскоп да видиш какво става,особено при правоъгален сигнал.Успех.

student

#17 Мнение от student »

Нещата се подобряват. Вече не се включва защитата, а в областта на ниските се държи що годе добре. Все още има смущения при високите. Засега само намалих дължината на кабелите към крайните и се усети чувствително подобрение.

вчера изгорих един говорител понеже се оказа че ми е изгорял предпазителя на минуса.При това Т8 загряваше доста...това не ми се струва нормално

student

#18 Мнение от student »

Здравейте. Днес сложих 2 х 10000 микрофарада за филтрови, но стъпалото продължава да "съска" на звуци като "с, ц, ч, ш, щ" и естествено при чинелите в някоя песен :? ...вече не мога да проумея защо се получава така и започвам да подменям съмнителните елементи с нови, но засега без успех:cry: . Дайте съвет моля Ви

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от SlowDead »

напълно еднакви ли са ти напреженията на 2те рамена.. измери при окъсен вход по колко милиампера на рамо ти гълта схемата.. (без вързан товар) измери на изхода пак при окъсен вход колко миливолта прав ток има ... ако въобще са миливолтове.. ако прецениш че са много значи нещо в операционния у-тел куца..
Ако имаш възможност пробваи го на по-ниско напрежение.. щом звука ти се избистря при изключване на захранването .. то усилвателя ти на по-ниско напрежение свири както трябва защото когато кондензаторите се разреждат те снижават напрежението !

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта