Къде е грешката ?

Съобщение
Автор
Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#16 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Божо, благодаря за добрите думи. Преди и по празниците не ми остана време да изпълня модификацията, но във вторник (28.12) следобяд смятам да действам по схемата по-долу. Ще се опитам да намеря цифров фотоапарат и да изкарам и вътрешни снимки.
Ще пробвам различни ст-сти за C1, C4, C3, R1, R4 и R3.
Поздрави,
Теодор
Изображение
Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#17 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Направихме го така, както е показано на схемата, но засега без С7 и С8.
Температурата на радиаторите падна от 39-40°C на 22-23°С. Измерен DC offset на изхода на усилвателя: под 1 mV (преди беше 0.9-1.0 V !!). Внушителното пукане при изключване намаля.
Тъй като и потенциометъра (Tesla, 50 K) нещо припукваше в първата третина от хода си, купих от Пулсатор нов, казаха, че е испански - Piher, пак 50 К, цена 6.60 лв./бр. Оказа се, че не струва - не дава добър контакт, та отново върнахме стария Tesla, но почистен/смазан с AB80 (знам, че има и по-добри, специализирани спрейове, но с това разполагах).
Относно звука: на първо време мога да кажа само това, че се появиха малко повече високи. Трябват ми няколко дни/седмици слушане за по-подробни оценки.
Относно технологията на монтаж - признавам, че чистия въздушен монтаж е доста шибано нещо, трудно се правят промени; ако трябва сега да правя такъв усилвател, бих използвал платка с квадратчета (аз така й казвам).
Поздрави,
Теодор

И Честита Новата 2005-та Година !!

ДОПЪЛНЕНИЕ (04-I-2005):
Днес както се ровичках в нета, гугъла ме отведе :) до една тема, тук в бгаудио.орг, която не бях проследявал изцяло преди. Там oceanman е поместил картинка с предишната схема на гейнклона ми, ок, няма лошо ;) даже ми стана драго, макар да не заслужавам много-много ... та както я гледах, и предвид това, че тая схема при мен даваше ~1 V dc offset, се сетих и за нещо друго, което сега не се наблюдава, а именно - едно съвсем леко, едва чуваемо, но постоянно бръмчене откъм кутията с тороидалния траф. Сега, след промените, това бръмчене изчезна; преди го отдавах на факта, че кутията (от комп.захранване) е от много тънка ламарина, но излиза, че не е била тая причината. Така че, ако някой действа по първата схема, да има едно наум за тези 'особености' ;)
Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#18 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Ще правя нов Gainclone с LM3875 , този път моноблокове, местоположение на монтаж директно към/във озвучителното тяло, габаритна мощност на трафовете 100-130 W, плътен меден радиатор (шина с дебелина 7-8 мм), захр.напрежение 2х18-20 VAC, break-before-make атенюатори на всеки моноблок (озв.тела ще са с ном.мощност 10 W, 91-93 dB/W/m). Комплект с пасивен предусилвател, разположен при източниците на звук.
Изображение

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#19 Мнение от Teodor Ainadjiev »

За кво ги мъчите тея чипове ? Щото инжинерите назапад (или изток),
правят по-готини ампове от тукашните разработки ?
Или просто неможете да приемете факта .... кое свири и кое не :)
Айде със здраве, да не се обиди някой ;)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от velinski »

progressor написа:break-before-make атенюатори на всеки моноблок


От къде мога да намеря такива ако не е военна тайна :)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#21 Мнение от dimovdid »

Къде в Бургас мога да намеря кондензатори WIMA.

Или от Интернет към коя фирма да се обърна.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#22 Мнение от Teodor Gugulanoff »

dimovdid написа:Къде в Бургас ...

Пробвай на бул.Стефан Стамболов, N70, телефона им е: 830 061, там имат и нелоши електролити, както и на Ботев, малко преди пресичането му със Сан Стефано, отдясно като центъра ти остава в гръб.
Иначе по Интернет - Комет, www.comet.bg ... всъщност дръпни си първо от там цените, за да имаш представа.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта