На колко албума възлиза вашата фонотека?

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ

На колко албума възлиза вашата фонотека?

Десетина албума - главно за да демонстрирам колко добра уредба имам.
13
6%
До сто албума - най-любимата ми музика.
73
34%
До 500 албума - слушам музика постоянно
70
32%
Над 500 албума - колкото повече - толкова повече!
61
28%
 
Общо гласове: 217

Съобщение
Автор
Nikola Nikolov

#46 Мнение от Nikola Nikolov »

Това, че даден диск звучи зле, въобще не е резултат от
некачествено реплициране!!! :D Ние правихме матрици и
репликация, а не запис на музика!
Говорим за съвсем различни неща и нямаме допирна точка
въобще за най-прост спор! :)
Не виждам смисъл....

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#47 Мнение от Ivan Rachev »

...говорим за едно и също нещо а този който спори отново си ти :D , 99% от дисковете на дзу не стават независимо точно при кой процес са оакани , като се наканиш да дойдеш някой ден рязко ще го чуеш :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#48 Мнение от Ivan Dimov »

Около 200 оригинални (150 от тях купувани от Англия и Германия, а останалите от Меломана) + 7 Японски. Около 150 записвани. Около 20-тина ментета.

Аватар
bobi124
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

#49 Мнение от bobi124 »

Имам малко дискове с класика .... към 30 са ама са записвани от компа. Иначе мп3-ките наброяват 150 гигабайта, нищо сериозно :D

Stilian Andonov

#50 Мнение от Stilian Andonov »

132 CD-та всичките оригинални, от които слушам 15-тина. Останалите са активно слушани в миналото :D . 20 GB MP3-ки, за слушане по път. Между другото моето правило за музиката е, ако нещо ми хареса на МР3 и имам намерение да го слушам по-сериозно - купувам си го на оригинално CD, ако не ми хареса ... Recycle Bin. В края на краищата формата МР3 е просто preview на същинската музика :wink:

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#51 Мнение от Evelina Milusheva »

И аз разсъждавам така, затова трупам в една директория това, което искам да си закупя...и става все повече и повече. Иначе мизериика...под 100 :x
lyrical hardcore

Snake-UT

#52 Мнение от Snake-UT »

АЗ съм в категорията до 200 CD-та. Иначе основно наблягам на колекциониране на MP3-ки, което ме дразни разбира се. Естествено, че всеки меломан се стреми към HIGH QUALITY на оригиналния носител, но някой неща са кът!! Колекционер съм на Eurodance музика и благодарение на няколкото години ровене като къртица и контакти с големи фенове от цял свят, съм успял да събера повечето от нещата в този стил (а той както знаем обхваща само една декада). Ако трябваше да търся всичко, което имам, но на плочи - хммммм ...... почти непосилно щеше да е!! Ако някой е от породата CRAZY EURODANCE FAN, пишете ми - може да обменим информация за доста неща.

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от Evelina Milusheva »

Все още са под 100, но вече над 25 :) И някои са на винил...дерзаем
lyrical hardcore

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

нова тенденция

#54 Мнение от Lubomir Panchev »

Аз съм с около 300 CD-та. От тях около 100 са оргинални. Имам и около 300 гигабайта с флак. MP3 не слушам но за mp3 player-a си конвертирам в ogg q8 формат. Напоследък почти спрях да купувам CDта в полза на плочите. От които имам към 10ината(Yello, Kraftwerk Minimum Maximum live, orbital, FSOL, shpongle).

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: нова тенденция

#55 Мнение от Sylis »

Lubomir Panchev написа: Напоследък почти спрях да купувам CDта в полза на плочите. От които имам към 10ината(Yello, Kraftwerk Minimum Maximum live, orbital, FSOL, shpongle).


С най-голямо удоволствие бих чул нещо на изброените на винил...Би ли споделил откаде си набавил тези плочи,на какви цени.Предполагам не са от България.

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#56 Мнение от Evelina Milusheva »

lyrical hardcore

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Re: нова тенденция

#57 Мнение от Lubomir Panchev »

Sylis написа:
Lubomir Panchev написа: Напоследък почти спрях да купувам CDта в полза на плочите. От които имам към 10ината(Yello, Kraftwerk Minimum Maximum live, orbital, FSOL, shpongle).


С най-голямо удоволствие бих чул нещо на изброените на винил...Би ли споделил откаде си набавил тези плочи,на какви цени.Предполагам не са от България.


ebay, amazon, както и по-големите магазини за музика в Лондон. Знам че има и специализирани магазини за винил, но до сега още не съм търсил нищо което не мога да намеря онлайн. Цените варират, синглите на Yello ги взех по еквивалента на 20-25 лева ако не се брои доставката. Най-скъпи бяха крафтверг мин макс лайв, около 40 лири - грубо 120 лв в България но си заслужават за 4 плочи с можеби най-любимото ми нещо за слушане в момента (кредит на Аспарух за това че ми ги пусна през лятото).

Колкото за чуване незнам. След около месец ще дойда до София да посетя близки и познати и ако всичко е наред ще им подаря по някоя плоча. После ще трябва с тях да се уговаряш за слушане. Макар че до колкото ги познавам това няма да е проблем. :wink:

Което пък ме подсеща да спомена че още нямам грамофон и тормозя приятели когато искам да слушам винил, но пък те ме тормозят за да слушат Етери така че явно има справедливост. Няма нужда да казвам какво искам да ми донесе Дядо Коледа! :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: нова тенденция

#58 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Lubomir Panchev написа: Няма нужда да казвам какво искам да ми донесе Дядо Коледа! :D


Garrard 301 Grease Bearing
Специално в Лондон няма да му е проблем да ти намери перфектен екземпляр.

yopen
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#59 Мнение от yopen »

Имам 316 оригинални CD-та(купувани от Чехия и Германия)От тях 52 са MFSL.И в допълнение около 370 гига lossless(wavpack)
Всичко е предимно рок.

Аватар
xanadu
Търговец
Търговец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 12:13 pm
Местоположение: София, Младост-2
Обратна връзка:

Re: На колко албума възлиза вашата фонотека?

#60 Мнение от xanadu »

И в тази анкета не мога да гласувам, изхвърля ме... Иначе над 800, само CD. И непрекъснато се увеличават, не мога да спра да купувам, не знам къде ще му излезе краят...

П.П. Разпродадох си най-ценните винили, много ме е яд. Имам още няколко плочи от онова време, но са все компромисни...

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта