На колко албума възлиза вашата фонотека?

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ

На колко албума възлиза вашата фонотека?

Десетина албума - главно за да демонстрирам колко добра уредба имам.
13
6%
До сто албума - най-любимата ми музика.
73
34%
До 500 албума - слушам музика постоянно
70
32%
Над 500 албума - колкото повече - толкова повече!
61
28%
 
Общо гласове: 217

Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

На колко албума възлиза вашата фонотека?

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тази анкета е нещо като продължение на темата "Аудиофил или меломан?" Идеята е да се види процентното съотношение на отделните типове хайфисти. Въпросът касае единствено музиката на качествени носители - LP, CD, wav. MP3 и други компресирани със загуба формати не участват.
Последно промяна от Rumen Suvandjiev на Нед Мар 19, 2006 3:10 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от Anakin »

Имам една градивна критика,ДО 100 - По финансови причини и малък житейски опит :D

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#3 Мнение от Vasil Nikolov »

Десетина албума имам,останалото е разпиляно.Имам и грамофонни плочи на Рейнбоу и Форинър,които пазя като скъп спомен от времената в ,които да имаш касетофон беше голям лукс :wink:

a_panov

#4 Мнение от a_panov »

6 компакт диска, 2 плочи
Обаче аз предпочитам да слушам радио!!! И затова от време на време ми викат LZ2APP

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Zografov »

a_panov написа:6 компакт диска, 2 плочи
Обаче аз предпочитам да слушам радио!!! И затова от време на време ми викат LZ2APP


Случайно нещо "радиолюбителско" да има в теб? :D
Сериозно питам!
Изображение

Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от bobalan »

аз съм в графата до 500, но не и поради причината "слушам музика постоянно". То аз че слушам постоянно е вярно, но всичките не ги слушам постоянно. Постоянно слушам 20тина от тях.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Borislav Stankov »

Както е казал мечо пух колкото повече толкова повече :D.
Искам всичката хубава музика само време да остане за да я чуя.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Demiurg »

Аз слушам музика постоянно, но имам само ~ 80-тина диска (половината от които - оригинални). Напоследък почти не търся нова музика, само си набавям на оригинални дискове нещата, които съм слушал дълго време, когато или нямаше дискове, или нямаше как да се сдобиеш с тях, пък и техниката беше ебаси цифроманията.... :D
Така че колекцията ми не се разширява, а просто бавно преминава от мп3 (и касетен) вид в СД. :D

Аватар
daniend
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 24, 2005 1:00 am
Местоположение: RAZGRAD
Обратна връзка:

cd

#9 Мнение от daniend »

Имам около 70sacd за тест,също така и 30dvd audio,около 150 винила ремастери 180гр. зa cd около 300 оригинални,слушам jazz и rock по всако време когато имам време,колекцията ми е супер аудиофилска особено джаз дисковете и я обогатявам постоянно.

Аватар
r_popov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Колкото повече толкова повече

#10 Мнение от r_popov »

В графата "над 500" съм.... е не всичко е оригинално, но повечето - да.
Напоследък купувам само оригинални дискове - по-скъпо, но за сметка на това по-качествено.
Навремето имах над 200 плочи /ееееххххх....винила беше на мода/, след това преминах на касетки - събрах доста богата колекция - над 200-250... а сега попълвам колекцията само със СД - над 500 заглавия. Понякога гледам с носталгия на прибраните в шкафа винили и касетки...
Музиката е моята страст, само време ми липсва.
Успех на всички аудиофили в попълването на колекцията с любима музика.

Fortissimo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 1:00 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

#11 Мнение от Fortissimo »

Около 300 диска и около 150 ДВД видео концерти (даже в момента сам си пуснал PULSE на Флойд).

a_panov

#12 Мнение от a_panov »

Edgecrusher написа:
a_panov написа:6 компакт диска, 2 плочи
Обаче аз предпочитам да слушам радио!!! И затова от време на време ми викат LZ2APP


Случайно нещо "радиолюбителско" да има в теб? :D
Сериозно питам!

LZ2APP съм аз, и имам клас D. Просто не съм се явявал за клас С на изпит . А и след като разформироваха ОСО-то и радиоклубовете към тях не останаха много места където може да се събереш със съмишленици. Даже още нямам радиостанция. Познавам се с човека от Берковица(кондуктора във влаковете) дето го знае целия свят. Сега му забравих името, познавам го от негови роднини които са също радиолюбители. Много е готско да хванеш на дълги или средни вълни някоя радиостанция. Аз веднъж бях хванал едно италианско радио, и по едно време майка ми се оплаква че чака да чуе колко е часа а и говорят на чужд език...

alexandrov - некадърника

#13 Мнение от alexandrov - некадърника »

Имам към 90 оригинални диска. Колекцията си в WAV не мога да я сметна. Музиката ми е предимно съвременен акустичен джаз (предпочитам европейски интрументалисти от 90-те години и след 2000-та), малко отбрани записи класическа музика и електроника.
Последно промяна от alexandrov - некадърника на Чет Мар 09, 2006 1:12 pm, променено общо 1 път.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Rumen Zografov »

a_panov написа:
Edgecrusher написа:
a_panov написа:6 компакт диска, 2 плочи
Обаче аз предпочитам да слушам радио!!! И затова от време на време ми викат LZ2APP


Случайно нещо "радиолюбителско" да има в теб? :D
Сериозно питам!

LZ2APP съм аз, и имам клас D. Просто не съм се явявал за клас С на изпит . А и след като разформироваха ОСО-то и радиоклубовете към тях не останаха много места където може да се събереш със съмишленици. Даже още нямам радиостанция. Познавам се с човека от Берковица(кондуктора във влаковете) дето го знае целия свят. Сега му забравих името, познавам го от негови роднини които са също радиолюбители. Много е готско да хванеш на дълги или средни вълни някоя радиостанция. Аз веднъж бях хванал едно италианско радио, и по едно време майка ми се оплаква че чака да чуе колко е часа а и говорят на чужд език...


Хаха,наистина е готино!!!Аз не съм радиолюбител (мързеше ме на времето да изкарам клас D),но родителите ми са радиолюбители (с клас C) и са от "старото" поколение.Израснал съм по радиоклубове и затова ми стана интересно като видях инициал.Майка ми дори беше шеф на LZ1KSF.Pознавам доста радиолюбители,но този от Берковица не съм го чувал (или поне не се сещам).
Иначе си е голяма болест...също като HI-FI-то :lol: В дома на всеки радиолюбител е като в дома на всеки HI-FI-ст - една малка работилница :smt041 :weedman:

П.П. Ти защо си с 2-ка в инициала,като си от София?!?!?

П.П.П. Sorry за офтопика :oops:
Последно промяна от Rumen Zografov на Сря Мар 08, 2006 8:43 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Edgecrusher написа:П.П. Sorry за офтопика :oops:


Прощавам ти ... :-). Допреди службата бях страшно запален и като най-близък клуб ходех в LZ1KDP.
Но после ... 2 години радиотелеграфист. Отщя ми се дори да гледам радиостанция...

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта