Парчета съдържащи околни звуци

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Парчета съдържащи околни звуци

#1 Мнение от 50AE »

Може би не се изразявам правилно чрез заглавието. Търся музика, в която се съдържат всякакви немузикални звуци, които често ни обкръжават в околната среда. Това са: лаещи кучета, чуруликащи птички, клаксони на автомобили, чупене на стъкла, шуртене на водичка, удряне по маса, гръмотевици и дъжд, цепене на дърва, запалване на двигател с вътрешно горене и... тъй подобни.

Идеята ми предполагам ви е ясна - да тествам, как системата би се справила със всякакви звуци.

Благодаря! :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#2 Мнение от kromuilis »

Според скромните ми наблюдения, това са най-лесно възпроизводимите звуци. Имам предвид що годе добра система.
Критерият за качествено звуковъзпроизвеждане обаче, отново според мен, това е пресъздаването на сложни оркестрови пасажи - симфонична музика или да речем група или бенд с повече от 6-8 инструмента.
Да чуеш драскане на клечка кибрит или кучешки лай някъде далеч отляво е кеф, но важно е удоволствието от музиката. Иначе и домашното кино върши работа.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#3 Мнение от 50AE »

Аз пък съм останал с впечатлението, че в дори и семпло струващите ни се звуци се крият фини детайли, чрез които се отличават възпроизвежданията им от система до система - както при гласовете и музикалните инструменти.
Склонен съм да твърдя, че правя разлика от дъжд до дъжд, нищо, че в двата случая се чува присъствието на такъв.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Пусни си Pink Floyd и веднага ще разбереш каква ти е системата.
Ако стигнеш до 3D сцена си се добрал до прилична уредба.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#5 Мнение от velinski »

Amused to Death на Roger Waters - кучета, крави, цепене на дърва и пр. :D
Тези звуци не са никакво предизвикателство пред системата. Пусни си някоя голяма симфония с оркестър 100+ членове и ще извадиш всички кирливи ризи.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

honte
чете и пита
чете и пита
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 1:39 pm
Местоположение: Варна/София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#6 Мнение от honte »

Nine Inch Nails! Мистър Резнър редовно използва по стотина писти, половината от които със всевъзможен бъркоч от шумове; за мен, NIИ е колкото тест за системи, толкова и за уши.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#7 Мнение от 50AE »

velinski написа:Amused to Death на Roger Waters - кучета, крави, цепене на дърва и пр. :D
Тези звуци не са никакво предизвикателство пред системата. Пусни си някоя голяма симфония с оркестър 100+ членове и ще извадиш всички кирливи ризи.
С оркестрите още се страхувам да се пробвам задълбочено. :) Нека започна със звуците.
Благодаря за отговорите!
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#8 Мнение от Borislav Stankov »

Имаше един диск на Джони Пенков със записани звуци от природата.
Купих си го преди време и имаше доста интересни неща записани.

http://bg.svilendobrev.com/zvuk/priroda ... al-sounds/ май ето тук може да се намери
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

honte
чете и пита
чете и пита
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 1:39 pm
Местоположение: Варна/София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#9 Мнение от honte »

Borislav Stankov написа:...
Изображение

...което пък ме подсети за "Дръмбой", първият албум на Стоян Янкулов и Елица Тодорова. Използвани са природни звуци, макар и "малко", но и албумът сам по себе си е страхотен.

Иначе за природни звуци личният ми фаворит са Solitudes записите на Dan Gibson.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

50AE написа:Идеята ми предполагам ви е ясна - да тествам, как системата би се справила със всякакви звуци.
Точно такъв материал за съжаление е твърде неподходящ за тестване на аудио система. Затова такива записи се използват най-често от продавачите на домашно кино, за да впечатлят клиентите.
Аудио системата е предназначена за колкото се може по-реалистично възпроизвеждане на музика и оценявайки я по някакъв друг начин просто ще добием погрешна представа за нейните възможности.
Най-трудни за възпроизвеждане са музикалните програми с комплексен характер - симфонични оркестри или джазов бигбенд, акапелно хорово пеене (неведнъж съм довеждал до отчаяние собственици на прехвалена апаратура със запис на детски хорове) ... разбира се, задължително записани реалистично! В никакъв случай не се подвеждай да използваш за тестове така наречените демонстрационни дискове, които са създадени да подчертаят предимствата и да "пропуснат" недостатъците на определен тип апаратура.
Освен подбора на подходящ музикален материал, важни са и критериите за оценка. Понятието "реализъм" има много аспекти - широчина и обем на стерео картината, точнст на локализация и размер на звуковите източници, детайлност и общ баланс на цялата музикална картина .... списъкът е дълъг.
Най-важното обаче е емоцията.
Не бива да забравяме, че музиката е средство творецът да въздейства именно на нашето емоционално състоние. Никой не ходи на концерт заради добре звучащите чинели, а именно заради емоционалния контакт с любимия изпълнител. Предназначението на аудио системата е да наподоби максимално този контакт. Точно по този критерий трябва и да я оценяваме.

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#11 Мнение от Simon »

Rumen Suvandjiev написа:...Не бива да забравяме, че музиката е средство творецът да въздейства именно на нашето емоционално състоние... Точно по този критерий трябва и да я оценяваме.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#12 Мнение от 50AE »

Тези дни си поиграх малко с положението на ОТ, слушателското място и акустиката. След няколко часа проби постигнах отдавна търсения от мен пространствен ефект - да не разбирам откъде идва звука, а да усещам как ме "обвива"

Сега пускам препоръчани от вас изпълнения. Не бях слушал допреди Pink Floyd и трябва да призная, че съм изключително впечатлен от записите им. Ахх, звуци, сякаш съм в пространството!!

Отново благодаря на членовете на бгаудио!
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Парчета съдържащи околни звуци

#13 Мнение от kromuilis »

Няма препоръчани парчета :)
Не трябва да нагаждаш системата си към определени записи, а да се стремиш към това, всяка музика която ти харесва да ти носи истинско удоволствие и наслада от възпроизвеждането.
Който е постигнал това, смятам, че слуша истински възпроизведена музика.

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта