Концерта на Шаде. Имате ли впечатления?

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Концерта на Шаде. Имате ли впечатления?

#1 Мнение от kromuilis »

Ето че имахме удоволствието да посрещнем самата Шаде с нейната група на родна земя и да се насладим на двучасов брилянтен концерт.
Няма смисъл да говоря за силната емоция и миговете на върховна наслада от качеството на изпълнението на всички музиканти, както и за измеренията на висше удоволствие в които ме потапя гласът на певицата.
Предпочитам да се спра на начина, по който всичко това беше доставено до сетивата ми. Залата беше пълна догоре, за това се надявам и на други присъствали съфорумци да споделят непосредствените си впечатления от вчера.

Концентрирайки се основно върху звука ще кажа, че не съм бил до сега на живо изпълнение, толкова мащабно като сцена, зала и публика, което да е толкова добре озвучено.
Звуковата картина беше с истински висока резолюция, с перфектна диференциация на вокали, на инструменти и перкусия.За първи път чух такова пиано, такива китари, а за гласа на Шаде просто нямам думи. Беше представен в цялото си богатство и великолепие, до най-фините детайли в тембрално отношение.

Едно единствено нещо не ми хареса, за съжаление това е едно от най-важните и до колкото разбирам (а от озвучаване нищо не разбирам), най-трудно за постигане в големи затворени помещения -хубавият бас.
Мястото ми беше в дясно от сцената, на две трети отдалеченост и малко над средата от височината на трибуните. В целия нискочестотен диапазон от мястото ми се чуваше пълно мазало. Басът беше страхотно кънтящ и турбулентен, като удари касата, отзвучаваше по 2-3 секунди. Тоновете на басиста пък разбира се влизаха в постоянен дисонанс с тези резониращи удари на касата и се получаваше един общ грохот, който от време на време дори заглушаваше гласа на певицата в по-тихите пасажи.
Пак казвам, възможно е мястото ми да е било такова, за това се надявам и други да споделят впечатленията си от концерта.
Иначе всичко беше наистина перфектно и като изключим тази подробност с гърмящия бас, още утре пак бих отишъл на същият концерт отново.

Аватар
antipop1
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Концерта на Шаде. Имате ли впечатления?

#2 Мнение от antipop1 »

И аз някъде там бях, отдясно, но нямам никакви забележки :D. Мега як концерт, музикантите бяха изключителни, за Шаде нямам думи, глас, стил, контакт с публиката... Мултимедията ме впечатли също - на моменти се чувствах като на филм, но реално се снимаше в момента:)) . Въобще много се изкефих. На всичкото отгоре нямаше бутане, ръгане, местата се пазеха, влизане и излизане за 0 време, евала на организаторите.

Дай боже по-често такива концерти :)

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта