Слухът при мъже и жени

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
Аватар
xanadu
Търговец
Търговец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 12:13 pm
Местоположение: София, Младост-2
Обратна връзка:

Re: Слухът при мъже и жени

#16 Мнение от xanadu »

По тази тема един виц:)

Блондинка решила да става певица. В консерваторията вежливо й отказват, казвайки, че няма слух.
- А защо ми е? Слух трябва да имат слушателите!

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Слухът при мъже и жени

#17 Мнение от 50AE »

Моето обяснение на нещата пък е, че човек цени най-много това, което няма.

И тъй като излиза, че ние възприемаме по-малко детайли от звуковата картина, ценим тази липса и се стремим към качеството :)

Разбира се, това е само част от обяснението.

Повечето жени са непретенциозни, да. Аз сериозно се дразня, когато сестра ми си дъни в слушалките вибоксова шитня, докато съм изтеглил 24/192 рипове на същите банди...
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Слухът при мъже и жени

#18 Мнение от Kiril Kirilov »

50AE написа:Моето обяснение на нещата пък е, че човек цени най-много това, което няма.
Повечето жени са непретенциозни, да. Аз сериозно се дразня, когато сестра ми си дъни в слушалките вибоксова шитня, докато съм изтеглил 24/192 рипове на същите банди...
1. Не съм съгласен, че не са претенциозни - това е следствие от опита им, и ако са имали възможност да слушат звукова картина, която е с порадъци по-коректна от средностатистическата, няма начин да не запомнят. И винаги ще забелязват разликата, независимо, че реакцията няма да е толкова силна и технически аргументирана, както ние се стремим да я правим.
2. Ако пускаш любимата музика на сестра ти в домашния ефир и наистина имаш система, която е с класи над слушалките и, тя неминуемо ще мине на "твоята аудиостанция" :-)
П.П. 24/192 рипове ми звучи като записвано с някой напудрен саундбластер, който само хаби място като файл, но е далече от възможностите на стандарта 16/44100

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Слухът при мъже и жени

#19 Мнение от 50AE »

За т. 1 може и да си прав, но тъй като имам две сестри, за втората т.2 да се осъществи би било чудо. Ако след като осъществя желаната от мен система и вземе да я чуе, няма да забравя да споделя тук какъв е резулатът :) .
Смисълът на изказването ми беше друг. Че чуват детайли и усещат минимална разлика - така е. Но повечето жени ще останат задоволени с посредственото качество, тъй като за тях не е толкова приоритетно, колкото за нас. Поне това са моите наблюдения.
Ако в твоя кръг имаш претенциозни и ценящи красивия звук приятелки, браво на теб ;)

Относно винил риповете - там играе късметът. Имам файлове, които звучат ужасно, но имам и такива, които правят 16-те бита на пух и прах. Поне повечето хора дават информацията относно техниката, която използват. Но трябва да се издърпа и да се чуе.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта