Най-добре звучащият албум според вас?

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Най-добре звучащият албум според вас?

#1 Мнение от EmilRachev »

Здравейте, с тази тема целя да ви чуя мнението за добре мастерирани/записани албуми, които звучат най-добре на вашата система.
Нека желаещите да споделят точните изпълнител и албум, евентуално първопрес, преиздание или ремастер, както и описание на позитивите, които чуват специално в посочения от тях албум.Може да се назове и определена песен от съответния албум.

Последно, да уточня-интересуват ме главно СД издания, плочите ще ги мъдрим по-нататъка.
Един вид, казвайте какво да си търся и да се кефя в последствие на качеството.

Предварително благодаря! :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#2 Мнение от begemot1 »

Dire Straits- Love over gold- Vertigo-1982г
Цялия албум е убийствен.Лично на мен ми харесва, Private Investigations и солата, със смяна на китарите- кухарка и електрическа :HMguit
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#3 Мнение от velinski »

Не казваш какъв музикален СТИЛ те интересува :lol:

Моите любими на CDs - всички двумикрофонни записи на класическа музика, познати като one point. Нула мастеринг, директно 2 писти към цифров рекордър. Дават истински диапазон на динамици, без използването на компросори, истински обеми, истински звук на инструментите - точно както трябва да звучат от разстояние. Такива албуми издават лейбълите Denon, PopeMusic, Clarity Records, Divox, Klangräume...

Също съм фен на записите с изкуствена глава с микрофони в ушите т.нар. dummy head или бинаурални записи. Специално за слушалкаджиите тези записи са най-доброто - чува се най-реалистичната 360-градусова съраунд сцена от стерео драйвери, все едно слушателят наистина е на 2-ри ред в залата! На ОТ възпроизвеждането им е компромисно, обаче. Темата е дълга за обяснение.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#4 Мнение от npn »

velinski написа: Също съм фен на записите с изкуствена глава с микрофони в ушите т.нар. dummy head или бинаурални записи. Специално за слушалкаджиите тези записи са най-доброто - чува се най-реалистичната 360-градусова съраунд сцена от стерео драйвери, все едно слушателят наистина е на 2-ри ред в залата! .
Може ли да се изтегли от някъде такъв запис? Искам да чуя подобно нещо.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#5 Мнение от velinski »

Не знам... аз рипове не свалям
Имам събрани 26 диска с бинаурални записи - мога да рипна някой, но нямам възможност да го качвам на сървър
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#6 Мнение от Mo »

Потърси в "твоятуб" Youtube за Binaural и ще ти излязат въпросните dummy head's който бяха аватар на Велински :)

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2883749" onclick="window.open(this.href);return false; Ottmar Liebert with Luna Negra-Up Close (a binaural dummy head recording)(24бит/96кХц)

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=360066" onclick="window.open(this.href);return false; Audio Stax - The Space Sound CD
Страна: Germany / Германия
Жанр: Binaural
Год выпуска: 1988 (за всички лаици като мен, които си мислят, че е нова технология :lol: )
Формат: APE (image + .cue)
Битрейт аудио: lossless
Продолжительность: 1:11:22

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#7 Мнение от velinski »

"Новата" технология е от 60-те години на миналия век :lol:

Пълно е с бинаурален винил (търсете "kunstkopf LP" в ebay), за съжаление интересът към тези записи рязко спада след 1990-та година и новите издания са по-скоро изключение. Ottmar Liebert + Luna Negra е последният излязъл албум, записван е с глава Neumann KU-100. Но за слушалки просто няма по-реалистичен звук.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#8 Мнение от EmilRachev »

Mo, мерси, свалих ги тези двата торента.Довечера ще ги драсна на сд-та с ЕАС и ще чуя за какво става въпрос.
Велине, благодаря и на теб за полезната информация, досега не бях чувал за такъв тип записи, само като понятие съм ги срещал по форумите и не знаех какво означава.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#9 Мнение от velinski »

Само да предупредя пак, че записите се прослушват коректно само на слушалки. На ОТ звучат по-скоро идиотски.
Последно промяна от velinski на Вто Окт 19, 2010 5:03 pm, променено общо 1 път.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#10 Мнение от EmilRachev »

Знам, че трябва да се слуша на слушалки.
Имам си добри за целта и слушалковия усилвател на плеъра ми е лампов, така че би трябвало да се чуват доста истински тези записи.
Ще споделя впечатления довечера, но задължително ще пробвам и на хорните как звучи, че ми е интересно.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#11 Мнение от npn »

Чух някои записи от тубата и съм доста впечатлен, направо си е кеф, но със слушалки.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#12 Мнение от Borislav Stankov »

Roberto Fonseca - Akokan
http://www.robertofonseca.com/index-en.html" onclick="window.open(this.href);return false;

много добър албум, чудесен запис !
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

honte
чете и пита
чете и пита
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 1:39 pm
Местоположение: Варна/София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#13 Мнение от honte »

Интересно ми е какво мисли широката общественост за записите на Mobile Fidelity Sound Lab. Най-вероятно са ширпотреба в сравнение с гореизброените, но при директно единоборство (конкретно с албуми на The Doors и John Lennon), по мое мнение, имаше чуваема разлика, въпроса е от какво и към какво.
По-темата - горещо препоръчвам Stan Getz & João Gilberto - Getz/Gilberto (1964). Цък или пък цък.

[AK]
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 12:13 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#14 Мнение от [AK] »

MFSL-ите нямат нищо общо с това, което velinski дава. Те са само ремастери на съществуващи записи. Ширпотреба определено не са. "Директно единоборство" с кое издание на даден албум? Първите американски издания на всички албуми на Doors с Джим Морисън са потресаващо добри и, ако ги слушаш, е малко вероятно да решиш, че нещо трябва да им се подобрява :).
Близо до това на velinski - цялата серия Mercury Living Presence от 50-те и 60-те: моно и стерео.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-добре звучащият албум според вас?

#15 Мнение от velinski »

За почитателите на класиката: цялата серия RCA Living Stereo на винил и CD/XRCD/SACD. Дву- и тримикрофонни тракове на знаменити изпълнения с минимум мастеринг.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта