Сребро във вторичната на отоплителен траф

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Сребро във вторичната на отоплителен траф

#1 Мнение от velinski »

Точно в момента коментираме по email с Goro за следния феномен - сребърно навита вторична намотка на захранващ траф за отопленията на триоди с директно отопление.

Тестът е извършен от мен и е абсолютно сляп - направих 2 трафа с бифилярно навити вторични за триоди с 3,8V отопление - единия траф с меден емайлиран проводник, втория - със сребърен проводник (проба .999), покрит с изолация "мой патент". Трафовете са облепени с черно тиксо за да не знам кой слушам в момента. При 3 слепи теста винаги *чувам* среброто. Усещането е много субективно, но се усеща - по-добър микродетайл в най-високия чуваем диапазон и то само на някои определи места - едни китайски звънчета от диска на Mark Nauseef "With a Space in Mind" и статичните звуци, които идват от детския хор в диска на Joachim Kuehn "Bach Now" (скърцане, шепот, прeлистване на партитури).

Интересно ми е да получа и други мнения по въпроса. Някой правил ли е подобен експеримент или има ли идея какво се случва в трафа? Все пак вторичната намотка на отопленията на DHT е част от сигналния път, но навивиките са твърде малко за да се разчита на по-ниското специфично съпротивление на среброто в сравнение с медта...
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#2 Мнение от Bojo »

Бих опитал, но заслужава ли се според тебе?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

Опитът си струва, защото разхода на проводник не е голям (поне при мен за 3.8V@0,5A). По голямата играчка е изолацията му - на мен ми отне 1 ден.

Изрично няма да кажа каква е моята изолация за да изпробвате нещо различно и после да сравним резултатите :)

Разликата я чувам на слушалки обаче. Нямам идея дали ще се чуе на говорители.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

офф:
Не те знам какъв микродетайл чуваш с тия Лундал-и, ама с тая реклама, дето им правиш трябва да ти ги дават безплатно, че и по някой лев на ръка отделно... 8)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от velinski »

OFF

Как издържа 2 седмици без да споменеш лундалите не знам - не ти е било лесно :D

Да, на процент съм - при толкова много маниаци от България, които дават повече от 20 лева за аудиофилски части скоро ще си купя и яхта :wink:

Давам и процент и на Аудио Ноут щото, бедните, и те ползват скапаните лундали и блек гейти

ПП. За моите лампове аз лично не ползвам лундали - наистина ги намирам за лоу енд - давам си джобните за аморфни трафове на Tribute, както знаеш особняк без много познания съм по твоите критерии и се литкам по рекламите :)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Daniel Petrov »

Ами дай да "разсвирим" апаратурите де, че да видим кой траф какъв е и колко е аморфен 8)
Как съм издържал две седмици ли?
Ами просто не съм влизал през това време :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сребро във вторичната на отоплителен траф

#7 Мнение от Ivan Rachev »

velinski написа:Точно в момента коментираме по email с Goro за следния феномен - сребърно навита вторична намотка на захранващ траф за отопленията на триоди с директно отопление.

...
...добро утро и добре дошъл .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “VACUUM”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта