Импулсно захранване 300W

Съобщение
Автор
Аватар
gdd71
има известен опит
има известен опит
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 12:00 am
Местоположение: В.Търново
Обратна връзка:

#16 Мнение от gdd71 »

Изображение

Аватар
jordannedev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#17 Мнение от jordannedev »

Благодаря много . Това съм го виждал при захранванията за компютри , но не знаех , че така се водят ( Y - кондензатори ) . Варистора на входа смятам да го взема от захранване на компютър . Предполагам че трябва да стане ( Захранването също е 300W , ако това има някакво значение ) .

emilm

#18 Мнение от emilm »

Здравейте,зачевам една доста стара тема, но схемата ме заинтригува и искам да попитам откъде намерихте интегралната схема(IR2156) понеже аз не успях да намеря магазин който да я предлага?

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#19 Мнение от Tisho »

milmar написа:А бе тя работата хубава , но аз до сега не съм виждал мрежово захранване с тороид - защо ли ? :wink: .... проблеми с галваничното , да ? Опасна работа ми се вижда :)


Тороида по трудно се навива, а и повечето импулсни които са за 220v АС са еднотактни. Това налага въздушна междина в ферита за да не се насити. А въздушната междина при тороид-а не е лесно постижимо нещо.

emilm

#20 Мнение от emilm »

Аз не разбирам защо разваляте темата на човека постарал се да публикува нещо практично с вашите спорове на многознайковци!

light_inf

#21 Мнение от light_inf »

emilm написа:Здравейте,зачевам една доста стара тема, но схемата ме заинтригува и искам да попитам откъде намерихте интегралната схема(IR2156) понеже аз не успях да намеря магазин който да я предлага?
И аз искам да си поиграя малко с това импулсно.. :) имаше 2 бройки от въпросния чип в pasatbg.com. купих едната ИС и ще поръчам тороит от comet.bg... с малко по-различни размери е, но ще свърши работа :)
друго - забелязах че на печатната платка, феритните пръчки са монтирани преди КД-тата, докато на схемата е обратното.. каквито и импулсни да съм отварял - няма такова нещо - феритите да са преди изправителните диоди. искам мнение - да модифицирам ли малко печатната платка?

смятам и да използвам шотки диоди на изхода.... тия КД-та.. не че не им вярвам, но много греят и ще има големи загуби при тях... пък и мисля да я включвам схемата на по-голяма честота

kuriera
Търговец
Търговец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

#22 Мнение от kuriera »

...
Последно промяна от kuriera на Сря Дек 29, 2010 1:55 am, променено общо 1 път.

Аватар
gdd71
има известен опит
има известен опит
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 12:00 am
Местоположение: В.Търново
Обратна връзка:

#23 Мнение от gdd71 »

Първи крак е извод който не се използва в чипа (NC) и там си е маса, а от втори към маса има два кондензатора които са дадени в схемата.
Относно дроселите е грешка в платката (пуснал съм по стар вариант). Важна е фолийната картина на високоволтовата част, след вторичната намотка може да е свободно съчинение според елементите с които ще се прави.

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#26 Мнение от lusi »

Това е схема на полумостов преобразувател и транзисторите си поделят входното напрежение, така че напълно спокойно ще работят..

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#28 Мнение от lusi »

Щом казваш.........

Публикувай отговор

Обратно към “PWM”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта