Импулсно + амп + кросоувър (проблем)

Съобщение
Автор
Volture

Импулсно + амп + кросоувър (проблем)

#1 Мнение от Volture »

Здравеите,
пускам въпроса си тук защото мисля че проблема които имам е именно от Импулсното !
Та става дума за Импулсното на Дърт Инструктор заедно с усилвателя на Дърт Инструктор Куад
заедно с един кросоувър от нета сам свалял схема, та когато пусна усилвателя с стабилизатор (у нас) и работи О.К. в кола работи но сам го пробвал с Лаптоп (на батерии) когато сложих и филтъра на входа
и пусна захранването на филтъра , се получава едно бръмчене , има звук когато усилвам потенциометъра но дори намалено до край пак бръмчи , иначе като усиля си се чува ок звука(филтриран под 120 херца както трябва ) но пак има шум. Да поясня че захранвам филтъра с 12в от акумолатора без стабилизатор , и като откача двата кабела на филтъра от маса и +12в и няма шум (и звук де :D )
та ако може да дадете съвет ще сам ви безкрайно благодарен !
благодаря прдварително

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Импулсно + амп + кросоувър (проблем)

#2 Мнение от Tisho »

Volture написа:Здравеите,
пускам въпроса си тук защото мисля че проблема които имам е именно от Импулсното !
Та става дума за Импулсното на Дърт Инструктор заедно с усилвателя на Дърт Инструктор Куад
заедно с един кросоувър от нета сам свалял схема, та когато пусна усилвателя с стабилизатор (у нас) и работи О.К. в кола работи но сам го пробвал с Лаптоп (на батерии) когато сложих и филтъра на входа
и пусна захранването на филтъра , се получава едно бръмчене , има звук когато усилвам потенциометъра но дори намалено до край пак бръмчи , иначе като усиля си се чува ок звука(филтриран под 120 херца както трябва ) но пак има шум. Да поясня че захранвам филтъра с 12в от акумолатора без стабилизатор , и като откача двата кабела на филтъра от маса и +12в и няма шум (и звук де :D )
та ако може да дадете съвет ще сам ви безкрайно благодарен !
благодаря прдварително



Ако не си разделил масата на захранването с сигналната направи го.
Много от смущенията идват от там. :wink:

Volture

#3 Мнение от Volture »

здравейте
тъй като нямаше ясно решение за пробелма ми , след няколко нощи усилено мислене , проби ... и.т.н открих че ще се оправи само с Ground loop isolator , или на БГ трафче което се връзва след сидито/радиото и и отделя как се казваше "галваничесли" май беше , и така няма проблем с брум

е надявам се да помогна на някои които има такав проблем с самоделка(DIY :twisted: )

п.п. незнам защо не получих отговор дали щото сам нов, или щото никои не знае за тва нещо - (далбоко се самнявам за второто) ,или пак самия раздел ШИМ е пуст , е както и да е :D

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от joro66 »

Ами аз ти писах къде е проблема :D Трябваше да преработиш схемата като развържеш вторичната от първичната част на импулсното. В интернет има много побликувани схеми как става това с оптрон и няколко ценера на каквото напрежение ти трябва. Но понеже не пита повече - и мислех че си го направил. И с трансформатор е решение, но за сметка на качеството донякъде.

ivoshima

#5 Мнение от ivoshima »

беее то има и нещо друго. кат направиш схема с оптрони и ценери и спънеш интегралата почва да се чува пак звук от генератора в колоните.идеа си нямам за какво така става.но имах и едно стъпало което го нямаше този ефект. --- незнам ---

Volture

#6 Мнение от Volture »

Ами проблема при мен е такав ,че сичко си бачка ама когато източника на звук е с автономно захранване (аз лично с лаптопа си пробвах и си блъскаше много качественно даже) , ама като сложа плеара от колата който е вързан към 12 волта от акумулатора и си шуми , онзи ден вързах сидито право до кабелите на стапалото в багажника и шума рязко намаля (не изчезна ) но пък ми се струва че изходната мощност на куада падна след тая интервенция :?.

Та си мисля ,че при мен ще се опави с оптрон , ще си поиграя възможно най скоро и ще пиша кво стана

audi0fan

#7 Мнение от audi0fan »

Здравейте, :) имам същия проблем
Някой успя ли да реализира разделителен филтър?
Много ще съм благодарен, за каквато и да е информация по темата.

ivoshima

#8 Мнение от ivoshima »

трафче от радио точка върши работа.

audi0fan

#9 Мнение от audi0fan »

Ей имах точка, но я изхвърлих :?

Имаш впредвид, че играе ролята на това http://www.epanorama.net/documents/grou ... lding.html

А тази схемичка става ли http://sound.westhost.com/project32.htm

ivoshima

#10 Мнение от ivoshima »

точно за това имах предвид. а до втората схема мисля да я пробвам, защото вече мноооого трудно се намират радио точки :D

audi0fan

#11 Мнение от audi0fan »

намерих ей ся едно трафче от точка, но как да го вържа? :roll:
Изображение

На двата бели кабела, които са захранващи съпротивлението е около 200 ома.
А на изхода без значение към коя точка се превкл. ключа е около 1ом

Трябва ми понеже имам смущения в усилвателя и ако захраня CDто от друг източник се оправя.
Май ще трябва с транзистор да се прави???

ivoshima

#12 Мнение от ivoshima »

ми там където са ти 200 ома ти е входа. а изхода ти е единия кабел който е запоен горе на клемата а другия ти е зеления доло в ляво

ivoshima

#13 Мнение от ivoshima »

по точно измери там където ти е най -голямо съпротивлението , там ти е изхода за усилватела.

audi0fan

#14 Мнение от audi0fan »

Значи горе от най-левия извод към който и да е от долните изводи ми дава безкрайност.
А на втория към който и да е от долните около 1ом 8O
Егати случая :?
Пък и то това се връзва директно на мостовия изход на CD-то където сигнала е силен, а ако го вържа на изхода за усилвател който иска минимум съпротивление 1ком ще шунтира изхода.
http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circ ... lator.html

Реализирах и fig2 от тази схема http://sound.westhost.com/project32.htm обаче не помага.

Със изолационо трафче гаранция ще стане :roll:

ivoshima

#15 Мнение от ivoshima »

ето ти решението. 9.80 лева и си ок.
http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... %20ISOLATO
аз си купих и го пробвах.

Публикувай отговор

Обратно към “PWM”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта