Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

Съобщение
Автор
Аватар
radobest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#16 Мнение от radobest »

:smt023

Аватар
Steliyan Stoyanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:00 am
Местоположение: Монтана/София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#17 Мнение от Steliyan Stoyanov »

От вчера и аз слушам въпросното захранване с изцяло части от Аспарух и също съм потресен :) Системата ми зазвуча като нова. Както казва Николай, колкото и да сменяваш кабели, интерконекти и т.н. не направиш ли добро захранване нищо не си чул досега :)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#18 Мнение от Marian Lozev »

:smt023
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#19 Мнение от kygar »

Много необходима и чудесна придобивка! Честито!

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#20 Мнение от Momchil »

Хубаво е , а и е краино време някой да помадрува по подобен проект :
http://www.sinergy.us/ACCUPHASE/1210/ps-1210_e.pdf
Не е лошо човек да знае , към какво се стремим с това повишаване на динамиката .
Поздрави: Момчил :)

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#21 Мнение от DRGeorgiev »

Ти лично какъв тип филтър използваш?

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#22 Мнение от kygar »

Momchil написа:Хубаво е , а и е краино време някой да помадрува по подобен проект :
http://www.sinergy.us/ACCUPHASE/1210/ps-1210_e.pdf
Не е лошо човек да знае , към какво се стремим с това повишаване на динамиката .
Поздрави: Момчил :)
ПомЪдрувах,ама 11500 евро ми идват малко в повечко. :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#23 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kygar написа:ПомЪдрувах,ама 11500 евро ми идват малко в повечко. :D
Според мен Момчил имаше предвид DIY изделие с подобни функции.
Във всички случаи такъв компонент не обезмисля използването на филтъра, предложен от Аспарух.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#24 Мнение от Kiril Kirilov »

Този Акуфейз е 1000 ватов пуш-пул транзисторен усилвател, изклатен с 50 херцова синусоида на входа.

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#25 Мнение от Krassy »

Здравейте :)

Един OnLine UPS не върши ли същата работа като този филтър и къде са разликите?

Поздрави!
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#26 Мнение от Stefan Stefanov »

Нямат абсолютно нищо общо.

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#27 Мнение от kygar »

С UPS ефекта е точно обратния-понижаване на динамиката (сигнал/шум). :lol: Изпробвано!!!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#28 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Krassy написа:Един OnLine UPS не върши ли същата работа като този филтър и къде са разликите?
За съжаление върши точно обратната работа. За сметка на максимално КПД в режим на работа с акумулатори изходното напрежение е много далеч от синусоидата. Тези устройства са предназначени да работят основно с компютри и периферия, чиито захранвания са импулсни и изискванията им към формата на захранващото напрежение са силно занижени.
Напоследък на аудио пазара се появиха множество регенератори с претенции, че осигуряват синусоида с минимални нелинейни изкривявания. Според много отзиви обаче субективното им влияние върху аудио системата често е негативно. Това не е учудващо, като се има предвид, че формата на изходното напрежение се синтезира цифрово, като за изглаждане се ползват филтри на изхода.
Според мен най-удачно засега е решението на Accupphase - Clean Power Supply, при което имаме напълно аналогов активен филтър. За съжаление все още не ми се е отдавало да го чуя и да преценя доколко е ефективен.
Пасивният филтър на Аспарух наистина предлага оссезаемо подобряване на звуковата картина при несравнимо по-ниска цена.

Аватар
radobest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#29 Мнение от radobest »

Наскоро купих кита от Аспарух и определено съм много доволен. Определено трябва да е първия компонент при изграждане на аудио система. Според мен звука с пасивен мрежови филтър е по-добър спрямо активен мрежови филтър (специално този Акуфейс не съм го слушал). Благодарности към Аспарух за създаването на кита :smt023

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката (сигнал/шум)

#30 Мнение от Krassy »

Много съм доволен от новата придобивка...
Доста време умувах в каква кутия да разположа кит-а на Аспарух, но накрая му намерих дом в един изкормен стар видеоплеар.
Не бучи, не грее, стои си кротко и тихо и си върши чудесно работата!

Една бърза снимка с телефона преди да му сложа допълнителните изолации и капаци:
http://dl.dropbox.com/u/17144334/filter_ok2.jpg

Веднага след като го завърших седнах и се настроих да слушам... разлики!
В първият момент нищо, което да ме накара да скокна ентусиазирано.
Обаче веднага след това идва дъщеря ми от другата стая и пита какво съм направил - имала усещането, че певицата пеела у дома...
След това разбрах каква грешка съм направил - никога не бива предубедено и насила да седя и да търся разликите.
Все едно забравих как ме впечатляваше всеки един ъпгрейд на системата ми с времето.

Пиша няколко дена след като съм с мрежовият филтър, защото след време осъзнах огромната разлика, която се получи със звука ми у дома. Всеки звук си намери мястото в пространството и се получи ясна и детайлна сцена, басите се стегнаха и почнаха да се усещат, не да се чуват толкова като бумтене, нещата се наместиха... някак си... разхвъляно. Просто трябва да се слуша МУЗИКАТА, а не да пускаш някакви тестови отрязъци и да се заслушваш в тях.
На много места където съм ходил са ми пускали част от някой цигулка или вокал и са сменяли кабели, стойки, компоненти и все един и същи фрагмент и ти се напъваш и пулиш и се чудиш а-хаааа... къде е разликата, А!, ето я, или не, не е тук, я пак пусни това парче и т.н. до безкрай. Да, да, ама не... за мен това е най-грешният начин да усетиш една разлика.
Просто трябва време... не да пускаш звуци, за да слушаш системата си... а да пуснеш системата си, за да чуеш музиката... и без да се ослушваш като слухар :) Нещата се усещат точно, когато не ги очакваш, не се заслушваш, а се кефиш на добре познатата музика, която в един момент те изненадва и я усещаш по съвсем друг начин. Не разбираш откъде ти идва и как те плясва през лицето и стоиш и се чудиш това как се случи и досега какво си слушал хе хе хе, много емоционално го пиша, но как да се обясни едно такова нещо с думи? Ами не е като промяна точно на техничеки характеристики. Нито високите стават по ясни... на места да, но на други не звънят така дразнещо... просто музиката си намери мястото хе хе :)
Като се занимаваш с нещо слушайки някой джаз парче и по едно време се озърташ в посока в страни от колоните, защото нещо е изскърцало или някой звук се е появил, глас, ехо... просто имаш осезаема сцена с добра динамика, това е :)
Благодаря за което!
Поздрави :)
Колкото повече, толкова повече ...

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта