Какъв траф ми трябва?

Съобщение
Автор
theultimate

Какъв траф ми трябва?

#1 Мнение от theultimate »

С един приятел се опитваме да подкараме активен басбокс за кола в къщи. Проблема е, че незнам колко мощен траф да търся, а не пише колко точно е консумацията. Ето информация от сайта на производителя http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=3_13&products_id=77
Дори и да е малко по-силен от необходимото, интересува ме само да не кляка.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stanislav Bratanov »

Гледам, че пише че ампа в ннего е 200Вт(всички шансове има :lol: )
Значи 200 вата със загубите в импулсното, КПД-то на самия амп да го сложим 300Вт.
300Вт/12В=25 Ампера, за да не ''кляка'' ги сложи 30
30А*12В=360Ватов траф и сте в оркестъра :lol:

theultimate

#5 Мнение от theultimate »

Според мене не, но човека вече си го е купил и иска да го подкара. А цялата тая работа с възможно най-евтините части (разбира се не ментаци) колко пари излиза ориентировъчно?

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stanislav Bratanov »

Около 50-60 кинта максимум
1-2 лева за як грец и около 2-3 за кондензатор, 4-5 за радиатор за греца, останалите ~40 отиват за един захранващ траф 10V/360W :wink: Само, че не знам от де ще намериш такъв...

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#7 Мнение от vasgonzo »

пробваи с преработено от комп. захранване ат по възможност прави6 го на 13.8 и ако вси4ко е наред имаш 20-22 ампера без да мръдне напрежението.обаче не със жсяко захранване става

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#8 Мнение от Vasil Nikolov »

Stanislav Bratanov написа: ~40 отиват за един захранващ траф 10V/360W :wink: Само, че не знам от де ще намериш такъв...

Аз ще ти дам не 40 а 80лв. да ми направиш 10V/360W
8O
Напоследък си почнал много глупости да дрънкаш и ако продължаваш в тоя дух ще ти падне някоя и друга звезда от ранга ти вероятно :wink:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от DLS »

Трансформаторно захранване за толкова нисък волтаж и особено за конкретното приложение хич не го виждам без стабилизатор.

theultimate

#11 Мнение от theultimate »

Мерси за отговорите. Чак за стабилизатор не мисля, тъй като е правено за кола, а там напрежението постоянно варира от 11 до към 15 волта в зависимост от оборотите и дали е запален двигателя.

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#12 Мнение от SlowDead »

В магазините за осветителни тела продават тороидални трафове с една вторична намотка от 12 волта..
трафовете са от 200 до 450 вата (поне такива съм виждал аз) но струват повечко от 40 лв.
С един такъв траф ... як грец (ако ще взимаш грец от 2 лева ... по-добре вземи няколко) и добри кондери ще искараш прилична мощност..
другия варянт е да си купиш акумулатор и евентуално ако имаш зарядно за него да го използваш.... по този начин няма да ти трябва траф як грец и добри кондери.

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта