Захване за китарен процесор. От две рашения кое? Или трето?

Съобщение
Автор
a_panov

Захване за китарен процесор. От две рашения кое? Или трето?

#1 Мнение от a_panov »

Здравейте

Днес ще ми докарат китарен процесор ZOOM (много китарни ефекти в една кутийка - нещо като лайноягодка), но няма да има захранване и ще трябва да му измисля накакво. Ще се захранва с еднополярно захранване в диапазона +9V - +12V.

Имам в наличност две интегрални схеми L7809 и LM317. В разни китарджийски форуми казват да се направи с 7809 захранването но погледнах pdf-ите на двете схеми и ми направи впечатление:
Output Noise Voltage
L7809 - 40 mV/Vo
LM317 - 0.0003% от Vout
не мога точно да препиша pgf-ите, но въпроса ми е коя от двете интеграли да ползвам за да имам по-малко шумове в захранването?

Втория ми въпрос е дали някой ще се наеме да начертае и обозначи стойности на едно такова захранване с една от тези интеграли и схема грец. А може и без да чертае само да се изброят компонентите и стойностите един след друг.

Ето тука има един подобен проект:
http://www.generalguitargadgets.com/ind ... Itemid=106

Моля.

D.Kolev

#2 Мнение от D.Kolev »

òèÿ åôåêòè , ïî ñïîìåíè , ñå çàõðàíâàò ñ ïðîìåíëèâî ~18Â è èìàò âãðàäåíè â êóòèÿòà èçïðàâèòåë è ñòàáèëèçàòîð.
êàêúâ òî÷íî å ìîäåëà è ìàðêàòà , ÷å íå ñúì ìíîãî ñèãóðåí.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от Fenkiller »

Прочети горния пост и аз имам такива впечатления за този тип устройства (че се захранват с променливо напрежение).
Което разбира се не пречи да им пуснеш и постоянно!
Схемата дето си я дал е ок!
Действай смело!
Мисля само че няма нужда чак от 25В променливо на трафа(ще трябва радиатор на стабилизатора и поне 35Волтов електролит).Ще работи и с 12В от трансформатора.Може само за всеки случай да вдигнеш входния електролит от 1000 на 2200микрофарада ако евентуално консумацията е по големичка.Другото е без забележки.
За трансформатор може да ползваш на Ангелов ~220V/~12V/6VA или ~220V/~15V/6VA и нямаш грижи(Комет също ги доставят, цена около 5лв.).При това положение входния електролит на 25 волта другото по схемата.
Успех!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

#4 Мнение от Toni Nikolov »

Off:
a_panov, имаш лично...
Off

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта