Захранващ кабел за Усилвател и ЦД-плеар

Съобщение
Автор
Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Захранващ кабел за Усилвател и ЦД-плеар

#16 Мнение от Gethsemane »

Simonov написа:
N.Jordanov написа:Simonov,

да не би да твърдиш, че кабелите (захранващи,интерконект,колонни) нямат значение?
Да. Убеден съм че 99% от хората не могат да чуят разлика при сляп тест! Това бе доказано опитно. Аз не твърдя нищо. Практиката го показва :)
И как доказването на твоето твърдение оборва горното? Дори и да има 5 човека на света, които могат да хванат разлика между различни кабели /каквито и да са/ това автоматично означава, че има такава.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Захранващ кабел за Усилвател и ЦД-плеар

#17 Мнение от Simonov »

N.Jordanov написа:@Simonov

//off
Zащо не се разходиш до Пловдив, да послушаш малко кабели на хубава система и после да споделиш от първо лице?

//off2
Това значи ли, че и кабелите на Етераудио не свирят и няма смисъл човек да дава н-пъти по 400 лв?

//off3
Ти аудио техника, коли, ТВ и т.н. само по технически параметри ли избираш?

Чия точно система се предполага, че трябва да чуя? Тази на Симо ли? Аз директно му казах, че той няма да направи разлика, между собствените си кабели и произволно исбран от мене. Казах му че му отивам на гости и слушаме, но уви... :mrgreen:

Вместо да се опитвате да спорите с мене, вземете и хванете двама приятели да ви сменят кабелите и си направете прост експеримент. Методиката за слепи ABX тестове е описана още преди няколко десетилетия. Има я накъде из документациите на AES. После елате и ми обяснявайте на мене, кое как свири и как се чува.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта