Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

Съобщение
Автор
Аватар
Proximity
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 8:01 pm
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#1 Мнение от Proximity »

Добър вечер на всички съфорумци.
На времето когато бях малък( за мен това време е преди около 17 години) 87 набор съм.. демек съм бил на 7 години (1994г) Имахме един телевизор Електрон 714Д.. към 70 кила, лампов...Руска машина :D Въпросния телевизор, не беше свързан директно към мрежата, а преди това имаше един стабилизатор Стабитрон 350-2. Моя, не знам къде е (Стабор), но един приятел имаше същия. Реших да го взема и да си пусна системата през него.... и какво се случи.... След около 10 часа слушане (цяла нощ) на сутринта не можах да повярвам, че това се случва. Слушах предимно Селин Дион, Крис Риа,Павароти, Бонд, Джипси Кингс и др подобни. Все неща, които съм слушал стотици пъти. Преди да го сложа Стабор-а, на места се чуваше едно гадно „сзсзсзсз” като когато даден говорител е сдал багажа... И си мислех, че проблема си е от самите говорители, защото се появяваше само когато имаше повишаване на интонацията на гласа в песента.... Правеше го и при ниски и при високи нива на звука. Слушам аз , 1-ви трак в който го имаше този проблем..... Ха.. Няма го, и така ... втори, трети, седя си аз в 3 сутринта с отворена уста в нас.... Нима това „Нещо” на 20 години.... маде ин БГ направи това ? След това пускам други тракове, в който имаше лек проблем с по-ниските честоти.... ХА-... и там нещата са по-добре от преди. Вече тотално бях в потрес....
Да си дойдем на въпроса, че малко се поувлякох. Тъй като аз съм гола вода в тази област(електрониката) виж с Фуджикурата ме бива, ама това не е форум за оптични мрежи... така че :D Въпроса ми е, на какво се дължи това, стана ми интересно  Как тази българска джаджа на толкова години направи това ? подобри толкова нещата ? Аз съм просто слушател, обичам музиката, и обичам системите които я възпроизвеждат така, че да ми галят ухото , но си оставям само потребител. Питам вас... Хората с Опит.

Благодаря за отделеното време :)
Поздрави.
My Audio system:
Monoblocks JJ- ECC99/6C4C 2W - Created by Nikolay Kolev
Marantz CD60/TDA1541A/heavy modded by Nikolay Kolev
Мрежов филтър/Схема на Аспарух Желязков/
Cabels:Interconnect Siltech London. speakers cabels:ПВА-1 copper solid core.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#2 Мнение от velinski »

Стабилизация на ферорезонансен принцип, описана е подробно в повечето учебници. Щом ти харесва, слушай я, но е далече от hi-fi. По принцип Стаборите разгонват фамилията на мрежовата синусоида и доволно оцветяват звука. Можеш да погледнеш със скоп какво излиза на изхода :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#3 Мнение от kygar »

Подобрението на звукът от системата ти не се дължи на този " :D :) 8O стабилизатор"Той,както е написал velinski,доволно влошава нещата.Подобрението,което си чул,идва от късния час,когато мрежата е разтоварена от големите смутители- разни битови домакински уреди,компютри и много други.Затова и много аудиофили слушат системите си след полунощ :idea: За да можеш да слушаш качествено когато поискаш,може само ако имаш филтъра на Аспарух Желязков.Може и фабричен такъв,но цената няма да ти хареса :D

Аватар
Proximity
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 8:01 pm
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#4 Мнение от Proximity »

Махнах го, тази и следващата нощ съм ги запланувал за слушане :) Пък да видим. Тъй като съм на работа от рано сутрин и избягвам да стоя до късно, но имах малко време тези дни, което съвпадна със слагането на "Стабора" и може да съм се заблудил.

П.п
kygar написа:За да можеш да слушаш качествено когато поискаш,може само ако имаш филтъра на Аспарух Желязков.Може и фабричен такъв,но цената няма да ти хареса :D
А каква е цената на кита ? (ако има такъв)
My Audio system:
Monoblocks JJ- ECC99/6C4C 2W - Created by Nikolay Kolev
Marantz CD60/TDA1541A/heavy modded by Nikolay Kolev
Мрежов филтър/Схема на Аспарух Желязков/
Cabels:Interconnect Siltech London. speakers cabels:ПВА-1 copper solid core.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#5 Мнение от EmilRachev »

Има и кит, а може и той самия да ти го изработи, обади се на Аспарух и го питай за цената, ето му темата:

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 1%8A%D1%80
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#6 Мнение от Nanko Rusev »

За срамежливите: китът е около 300лева...

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Промяна на звука в положителен аспект - Защо ?

#7 Мнение от DRGeorgiev »

Здравей Proximity, мрежовият филтър който е представил в темата г-н Желязков върши работа, изпробвано е.
Цената която е посочил Nanko Rusev е добра и няма да сгрешиш ако направиш тази покупка.
Със стабилизатора не става!
Поздрави!

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта